Witam, liści mojego niecierpka robią się ciemnobrązowe...Nie mam pojęcia dlaczego się tak dzieje. Nasiona ładnie wykiełkowały, roślinki mają już korzonki, ale na czubkach liści pojawiają się plamy. Co mu dolega?
Ciasno im, moim zdaniem. Może też za dużo słońca przez szybkę? Może już chcą do gruntu?
Moje w tym roku same wykiełkowały, przetrwały przymrozki i radzą sobie. Może już można wysadzić, co o tym myslicie?
Dzisiaj przesadze moje niecierpki. W związku z tym mam pytanie: ile powinno ich byc w takiej doniczce? cztery? pięć? Czy rzadziej? Hmm...nie mam zielonego pojęcia.
Nigdy nie miałam problemów z niecierpkami, a w tym roku jak na złość! Nie rosną w słońcu, są regularnie podlewane. Od momentu jak je kupiłam porozsadzałam w doniczkach kwitły około miesiąca, a teraz jak kwiatki przekwitły nie pojawiają się nowe kwiatostany zostały tylko zielone liście, czy ktoś mi pomoże?
Zdecydowanie mają za mało nawozu z zawartością fosforu i potasu
który odpowiada za długość i obfitość kwitnienia .
Musisz zacząć stosować taki nawóz do codziennego podlewania.
Słońce nie jest wskazane dla niecierpków - a już na pewno nie zniosą dobrze miejsca w pełnym słońcu .
Musisz je po prostu dożywić.
Mam wielką prośbę, mianowice na moim bardzo dużym i pięknie kwitnącym niecierpku pojawiło się coś jakby w rodzaju pajęczyn i zaczyna bardzo marnieć.Liście są w brązowe plamy.Proszę poradzcie co może mu być i jak mu pomoć.Dzięki
Witam Beata, najważniejszą choroba niecierpka to szara pleśń. Na liściach tworzą się jasnobrązowe plamy, często pokryte pylącym nalotem. Jak najszybciej należy zrobić oprysk fungicydem np. Ronilanem czy Rovralem. Ze szkodników często występują mszyce, które powodują głównie deformację pąków kwiatowych. Oprysk Ambuszem powinien je zlikwidować. Wsród innych szkodników na czoło wysuwają się: przędziorek chmielowiec i wciornastek. Oba powodują zniekształcenia i przebarwienia liści. Pierwszy z nich można zlikwidować Talstarem lub Tamaronem, natomiast drugi Marshallem.