Miejsce pod kranem z wodą w ogrodzie - jak zrobić?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
kasia176
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 sie 2007, o 10:19
Lokalizacja: mazowieckie

Miejsce pod kranem z wodą w ogrodzie - jak zrobić?

Post »

Chcę zagospodarować w ogrodzie miejsce pod kranem z wodą, który wystaje ze ściany domu. Teraz mam tam po prostu byle jaką trawę, więc jak woda się wyleje np. z konewki lub przy myciu rąk to powstaje małe bagienko z mokrą trawą. Moczą i brudzą się buty i w ogóle nie jest fajnie. Mam pomysł zaczerpnięty chyba nawet z tego forum, ale nie wiem jak to wykonać. Otóż chciałabym bezpośrednio pod kranem mieć rozsypane w okręgu małe kamyczki (żwir) a wokoło w formie obramowania wkopane cegły albo kostkę granitową, ewentualnie kostkę betonową. Mam po prostu wykopać dołek, wsypać trochę gruzu i na to dać żwir a wokoło wkopać cegły? Czy cegły powinny być umocowane na jakiś cement? Poradźcie, proszę.

Poniżej zdjęcie - moja inspiracja. Z góry serdecznie przepraszam, bo niestety nie wiem kto jest jego autorem, ale mam nadzieję, że nie będzie miał za złe wykorzystania zdjęcia.

Obrazek
Pozdrawiam wiosennie
Kasia
Zapraszam do mojego ogródka
Awatar użytkownika
Beata T
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2386
Od: 18 sie 2007, o 18:40
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Świetny pomysł, cegły tylko wbijasz w ziemie (żwirek będzie większa wchłanialność wody)
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6526
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Kasiu, zrobiłaś już to, co zaplanowałaś? Pokaż, proszę, jak Ci wyszło.

Też podobnego coś muszę zrobić, ale ja chcę wkopać dość głęboko, żeby nie było widać krawędzi jakieś wiaderko, wsypię do niego kamyki i tyle. Może dookoła ułożę większe kamyki, nie wiem sama. Jak się za to zabiorę, to pewnie pomysł sam mi do głowy przyfrunie :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Wspaniały pomysł . Czy tutaj jest obieg zamknięty i pompa ? Czy to tylko zwykły kran ?
Helenka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 20 wrz 2007, o 23:01

Miejsce pod kranem z woda w ogrodzie

Post »

Proponowałabym powieśić na tej ścianie gotowy element ( do kupienia w większych sklepach ogrodniczych,nie sa zbyt drogie) stylizowany : w gornej częsci jest kran w róznych kształtach:
rybka ,kwiatek żabka itp co kto lubi, od tyłu jest miejsce na podłaczenie rury z wodą, w dolnej częsci
misa (coś w rodzaju umywalki) z możliwościa odprowadzenia wody np głęboko do gleby.
Można umyc ręce i nie tylko, ściana nie jest zachlapana a wokół czysto. Są w rożnych wymiarach
i kolorach.Nie zajmuje dodatkowego miejsca w ogrodzie.
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Helenko gdzie można kupić takie rzeczy dokładniej poproszę :D ? Może masz zdjęcia?
Awatar użytkownika
Beata T
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2386
Od: 18 sie 2007, o 18:40
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

grigori24 pisze:Helenko gdzie można kupić takie rzeczy dokładniej poproszę :D ? Może masz zdjęcia?
przyłączam się do pytania i ile to mniej więcej kosztuje ?
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Post »

Kasiu176
Zainspirowałaś mnie!!! Teraz czekam tylko do wiosny i będę wymyślać jak ucywilizować miejsce dookoła kranu. Ja mam po prostu kawał rury z kranem pod płotem. Kałuże mi się nie robią bo taką mam przepuszczalną glebę że nie ma kałuż nawet podczas dwutygodniowej słoty:))), więc do tej pory nie myślałam żeby coś z tym zrobić, a widok jest naprawdę dość ohydny!!Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę wszelkiej pomyślności w Nowym Roku!
Awatar użytkownika
kasia176
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 sie 2007, o 10:19
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Witajcie :D
Nalewko, nie zrealizowałam do tej pory swojego pomysłu, ale wiosna się zbliża i z pewnością zabiorę się do roboty jak tylko zrobi się ciepło :-). Jak tylko zrobię to na pewno pochwalę się wynikiem :-).
Helenko, to fajny pomysł z tym gotowym elementem, ja jednak będę chciała wykonać coś podobnego o czym pisałam - takie rozwiązanie będzie mi po prostu bardziej pasować do domu i ogrodu.
Amba, cieszę się, że pomysł który wyszperałam spodobał się także Tobie. Koniecznie pokaż zdjęcie jak tylko zrealizujesz pomysł u siebie!
Pozdrawiam wiosennie
Kasia
Zapraszam do mojego ogródka
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Pojnik dla psów ( pompka+ rurka/ wylew + kran ukryty na ścianie pod winobluszczem) , jak się przeleje, nawadnia hosty posadzone na wąskim pasku ziemi między ścianą a cegłą tarasu
Obrazek
Awatar użytkownika
Stokrotka76
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 20 gru 2007, o 17:20
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Mozna kupic tez na allegro ale ceny są straszne ta np kosztuje koło 600 zł
Obrazek
Obrazek
Obrazek
7 999,00 zł
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek 1 390,00 zł
Obrazek
wykonany z żeliwa cena 100 zł
Obrazek
WYKONANY Z ŻELIWA 249,00 zł
ceny są różne mozna też zobaczyć dużych sklepach ogrodniczych ja chyba OBI widziałam cos tam podobnego ale nie wiem ile tam kosztuja sa tez taki stojace na ziemi

Mi też sie podoba Twój pomysł i na pewno jest tanszy od tych gotowych elementów
Pozdrawiam i rówież czekam na fotki może ja zrobie cosik podobnego
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Chyba nie które podpatrzyli o de mnie. ;:1 ;:1 ;:1 ;:1 ;:1 Obrazek
Al 56
100p
100p
Posty: 164
Od: 18 lut 2008, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Knurów

Post »

Ja mam coś takiego,teraz nie prezentuje się najlepiej,trochę obramowanie zostało uszkodzone - stała tam duża choinka na święta.Wiosną wokół rosną pnącza
Całość kosztowała mnie ; cena pompki ok.25 zł.trochę cementu i farby.i kilka zł. za plastykową maskę z sklepu,którą zalałam tzw.sztucznym kamieniem / torf,piasek,cement/i głowa zwierzaka gotowa,2 duże stare wiadra,trochę cegieł.Jaszczurkę na przodzie ulepiłam z masy solnej,upiekłam,zalałam gipsem i miałam formę,zalałam mieszaniną j,w,
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”