pomocy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
kaeo2411
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 29 mar 2014, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

pomocy

Post »

witam mam wielki problem z moja rozdrabniarka asgatec 2500 miesiac temu kupiłem nowy przeciwnóż i się już skonczyl co jest przyczyna tak szybkiego zużycia proszę o porady
niuniek_84
50p
50p
Posty: 89
Od: 2 mar 2014, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: pomocy

Post »

Wiesz .... tak na odległość ciężko coś napisać.
Dużo nią pracowałeś?
Twoja rozdrabniarka to frezowa (zęby wolnoobrotowe) ??
Jeśli tak to może:

1. Może za mocno jest dociśnięta ? Z boku powinno byc pokretlo regulujące docisk
2. Może materiał płytki jest bardzo kiepski i się wytarł ?

Rozdrabniarki nożowe i frezowe to dość proste konstrukcje ... żywotność ich głównie zależy od nas samych.
Kupując jakąś najtańszą nie możemy jej męczyć, ale na domowe potrzeby spokojnie powinna wystarczyć.
Natomiast te droższe powinny posiadać lepsze elementy by pracować ciężej ... jednak nie zawsze tak jest.

Używałem rozdrabniaka nożowego ... na początku gdy szybko wkładałem grube patyki noże szybko się tępiły, później dałem sobie czas i szło sprawniej, a nóż wytrzymał dużo więcej.
Obecnie używam rozdrabniarki frezowej i jest dużo bardziej komfortowo. Nie trzeba stać przy urzadzeniu, bo można sięgnąć po następny patyk.
kaeo2411
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 29 mar 2014, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: pomocy

Post »

tak jest to frezowa rozdrabniarka jest problem tego typu żeby cieła nie nacinała to musze ja mocno dokrecić zrobilem z grubej blachy przeciw nóz i po godzinie blache 5 mm przetarlo czy może to być wina ze łozysko na frezie ma luz

Na tym Forum piszemy poprawnie. Regulamin.
Zdania zaczynamy wielka literą i stosujemy znaki interpunkcyjne. /Iwona
niuniek_84
50p
50p
Posty: 89
Od: 2 mar 2014, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: pomocy

Post »

No jak już blachę wytarlo to naprawdę duże siły działają.
Kiedyś koledze dorabiałem z płaskownika bo aluminiowy wywarł się.

Może frez jest tępy lub źle naostrzony ??
Mokre gałęzie powinien bez problemu pociąć.
Łożyska możliwe że są wyrobione, ale wcześniej by je zmieniło, poza tym docisk dłużej by żył.

no i przypomniało mi się, że kiedyś naprawiałem frezowy bo nie rozdrabniaĺ ... ktoś frez odwrotnie zamontował.
kaeo2411
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 29 mar 2014, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: pomocy

Post »

Ja tą maszynka już 2 fury przerobiłem w zimę tylko orginalny przeciwnóz pękł na pół kupiłem na allegro tylko troszkę krótszy był i miesiąca nie wytrzymał pracując 2 godz nie codzień nuż ma luzy wiec dlatego pytałem o łożyska a nóż da się naostrzyć czy trzeba nowy kupić
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21865
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: pomocy

Post »


Na tym Forum piszemy poprawnie. Regulamin.
Zdania zaczynamy wielka literą i stosujemy znaki interpunkcyjne. /Iwona

Jeśli nie dostosujesz się do naszych zasad i w/w zaleceń,Twoje posty będą usuwane z forum.
KaRo
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”