Kiedy oprysk promanalem 60ec?

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Suszek
100p
100p
Posty: 117
Od: 19 paź 2013, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żyrardów

Kiedy oprysk promanalem 60ec?

Post »

Pytanie jak w temacie. Marzec? Czy może wcześniej - koniec lutego?

Środek jest na bazie parafiny. Stąd wątpliwość. Sprzedawca w ogrodniczym powiedział mi, że on jest b. skuteczny na wszelkie ustrojstwa (bo zakleja), ale dlatego też nie można pryskać zbyt późno, bo spowolni/zatrzyma wegetacje?
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1305
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Kiedy oprysk promanalem 60ec?

Post »

wszystko masz na etykiecie
Suszek
100p
100p
Posty: 117
Od: 19 paź 2013, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Kiedy oprysk promanalem 60ec?

Post »

Eh, problem polega na tym, że na etykiecie

a) jest informacja tylko o śliwie i jabłoni (i nic o innych "owocowych");
b) pisze żeby pryskać od fazy pękania pąków do stadium "mysiego uszka" A ja:
- nie wiem czy to nie za późno - czy jak opryskam w fazie pękania pąków, to idąc za zdaniem faceta ze sklepu ogrodniczego nie zatrzymam wegetacji;
- nie orientuje się co to stadium mysiego uszka.

Gemciu83 ja naprawdę umiem czytać, natomiast niekiedy informacja nie jest dla mnie jasna/precyzyjna lub mam informacje sprzeczne i chcę je zewryfikować u mądrzejszych/bardziej doświadoczonych. Jeśli nie wiesz lub nie chce ci się ze mną gadać to mnie zignoruj i tyle.
Awatar użytkownika
Uska73
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 8 paź 2011, o 07:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kiedy oprysk promanalem 60ec?

Post »

Opryskiwać od fazy pękania pąków do początku fazy kwitnienia, najlepiej na początku wylęgu larw z jaj zimowych, który zbiega się z fazą zielonego pąka kwiatowego jabłoni.

Wiele szkodników roślinnych zimuje w formie jaja na krzewach i drzewach owocowych i ozdobnych. Zimując tutaj znoszą one niskie temperatury a nawet i mróz, dzięki czemu na wiosnę mogą zwiększać swoją aktywność.

Ażeby nie dopuścić do rozmnożenia się przędziorka oraz innych szkodników zaleca się oprysk preparatem Promanal od fazy nabrzmiewania i pękania pąków do początku kwitnienia. Środek ten zawierający olej parafinowy tworzy powłokę na znajdujących się w stadium zimowania szkodnikach i powoduje ich uduszenie się. Nie posiada on żadnych innych dodatkowych insektycydów. Preparatem Promanal należy opryskać, zanim krzewy i drzewa wypuszczą liście.

Zabieg ten jest szczególnie skuteczny, jeżeli będzie on przeprowadzany w okresie od końca lutego do połowy marca. Wtedy to bowiem szkodniki zaczynają być bardziej aktywne, ich drogi oddechowe uaktywniają się, przemiana materii wzrasta. Tak można działać zapobiegawczo przeciwko rozmnażaniu się szkodników.
Suszek
100p
100p
Posty: 117
Od: 19 paź 2013, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Kiedy oprysk promanalem 60ec?

Post »

Dzięki wielkie, wiadomo im człek mniej doświadczony tym bardziej potrzebuje konkretów, trzeba gotować się do oprysku :)
ainat
100p
100p
Posty: 121
Od: 29 kwie 2011, o 22:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kiedy oprysk promanalem 60ec?

Post »

Zalecana temperatura powietrza do ok.8 stopni Celsjusza( niektórzy zalecają 0-5).Ponieważ jest to środek olejowy, przy wyższych temperaturach spływa i przestaje być skuteczny :cry:
Awatar użytkownika
martinez_82
500p
500p
Posty: 664
Od: 1 wrz 2008, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Kiedy oprysk promanalem 60ec?

Post »

ja opryskiwałem 28 lutego dobrze trzeba wybrac okres bez deszczu bo marna praca , poczatek marca tez moze byc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”