Tulipany cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2340
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Tulipany

Post »

Poprzednia część wątku znajduje się tutaj.



Obrazek Po 10-11 dniach tulipany ładnie się wybarwiły. Warto sadzić je do doniczek kiedy Święta wypadają np. w marcu (i nie tylko na święta). A miały być karłowe. ;:306

_______________________________
Pozdrawiam - Piotrek.
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Tulipany

Post »

Piotrek! Moje miały być normalne, a nie mają łącznie 15 cm. :;230
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tulipany

Post »

Piotrek, pewnie pisałeś wcześniej, przepraszam jeśli nie doczytałam - jak wyglądało "życie" cebulek przed sadzeniem? Trzymałeś je w lodówce? W donicy czy same?
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2340
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Tulipany

Post »

Tulipany posadziłem do doniczek 1-go października. Jest to najlepszy termin by uzyskać kwitnące rośliny w marcu (np. na 8-go). Następnie doniczki do ciemnej, chłodnej piwnicy - ja do piwnicy na działce. Po ukorzenieniu takie cebule tulipanów, w doniczce, wytrzymują kilkustopniowe spadki poniżej zera. W/w termin sadzenia powoduje, że doniczki można już przenieść 15 lutego do ciepłego pomieszczenia i podpędzać (pobudzić do wzrostu). Im dłużej tulipany poddawane są przechłodzeniu - stan spoczynku - tym mniej czasu potrzeba by zakwitły od momentu wniesienia do ciepłego pomieszczenia. :wink:

Nadmienię jeszcze, że nie wszystkie tulipany nadają się do takiej uprawy - tylko wczesne.
Awatar użytkownika
Pinkola
50p
50p
Posty: 97
Od: 11 wrz 2010, o 22:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tulipany

Post »

imponujące, czyli kiedy te postawiłeś na parapecie? tzn, ile czasu im przewidziałeś, że wyszło tak idealnie? :D
Awatar użytkownika
_Kasia_
100p
100p
Posty: 168
Od: 26 lip 2012, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: .... blisko morza ....
Kontakt:

Re: Tulipany

Post »

U mnie tulipany nadal pod sniegiem, nawet nie zdązyły wzejśc i atpię czy wzejdą, gdyż po wczesniejszych roztopach były pod woda, potem mróz ściał i na koniec śnieg przysypał ;:223 ;:223 ;:223
sylviaadam
50p
50p
Posty: 98
Od: 19 maja 2011, o 10:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Tulipany cz.2

Post »

Ja to się zastanawiam, co będzie z moimi. 4 kwiecień, a one 15 cm pod śniegiem :cry:
Carnation
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 5 kwie 2013, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipany cz.2

Post »

Witam, jestem nowa na forum. Widzę, że dużo tutaj osób znających się na rzeczy dlatego mam pytanie odnośnie moich tulipanów. A mianowicie: na początku marca podczas jedynego cieplego tygodnia tej wiosny moje tulipany wypuściły pierwsze liście. Poźniej niestety przyszedł śnieg i wszystko zasypał.... Podczas kolejnych roztopów obserwowałam co się z niemi dzieje i wyglądają dobrze. Kilka z nich ma lekko fioletowe liście, czy to objaw przemarznięcia? Czy moje tulipany przeżyją tę "wiosnę"? Błagam o odpowiedz mam w ogródku jakies 100 cebul tulipanów i niepokoję się o nie ;)
_fox_

Re: Tulipany cz.2

Post »

Tylko ich podlewaj bo widzę że ziemia zaczyna pękać :) doniczka to nie grunt.
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Tulipany cz.2

Post »

Magda! Moje pewnie podmarznięte, ale poz tym wyglądają zdrowo. :wit
Twoje mają przynajmniej prawidłowy kolorek :;230 ;:333

Loki! Cudne! Już myślę kiedy moje będą takie. ;:3
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Tulipany cz.2

Post »

Robiąc w styczniu porządki w piwnicy znalazłam zapomnianą paczkę z tulipankami. Z braku lepszego pomysłu wsadziłam je do doniczki. Trzymałam ją w zimnym, widnym miejscu a na tydzień przed świętami przyniosłam do domu. Na święta miałam piękną dekorację:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Moje pytanie jest takie: co mam z nimi zrobić po przekwitnięciu aby ich nie zniszczyć?
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tulipany cz.2

Post »

Beatko, po przekwitnięciu należy trzymać w ziemi jeszcze dwa miesiące - w tym czasie cebulki się odżywiają, więc nie wolno zapominać o podlewaniu i rozsądnym nawożeniu. Możesz na te dwa mc wkopać do ogródka, jeśli masz. Jak nie to trzymaj w tej doniczce lub wystaw ją na zewnątrz. Po tym czasie wykop cebulki. Wsadź je ponownie na początku października.
sylviaadam
50p
50p
Posty: 98
Od: 19 maja 2011, o 10:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Tulipany cz.2

Post »

A ja wczoraj pożyczyłam łopatkę( taką do piasku :D ) od mojej Córeczki i poszłam odśnieżać moje tulipanki. Całych nie odśnieżyłam bo trochę ich mam, ale przynajmniej wiem, że wszystko ok z nimi :heja Nawet wydaje mi się, że trochę urosły pod tym śniegiem ;:108
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”