Makita EBH 341U - czterosuw

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
piotreczekna
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 23 maja 2011, o 08:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Makita EBH 341U - czterosuw

Post »

Witam.
Tydzień temu zakupiłem tą kosę. Kupiłem ją w zwykłym sklepie, ale o 300 zł taniej niż cena katalogowa (czyli za 1300zł). Nie jest prawdą że są kłopoty z gwarancją, jeśli tylko sprzedawca poprawnie i w całości wypełni kartę gwarancyjną (musi być wypełniona przez sprzedawcę informacja o pierwszym uruchomieniu kosy). Serwis jest zapewniony w każdym autoryzowanym serwisie makity (informacja bezpośrednio od firmy Makita), a jeśli nie masz w pobliżu serwisu odnosisz do sprzedawcy, a on odsyła kosę na gwarancję do producenta (informacja ze sklepu w którym kupiłem kosę). Kosa odpala czy zimna czy ciepła za pierwszym razem. Z informacji z instrukcji wymiana oleju następuje na początku co 20H potem co 50H pracy, czyli w praktyce raz na sezon (sprzedawca zalecił, żeby pierwszą wymianę dokonać po 5H pracy). Wymiana oleju jest banalnie prosta. To chyba tyle na początek. Jak będzie w trakcie użytkowania to się okaże, na razie wszystko ok.

Jeśli ktoś miał do czynienia z tą kosą lub innym czterosuwem to zapraszam do dzielenia się informacjami
piotreczekna
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 23 maja 2011, o 08:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Makita EBH 341U - czterosuw

Post »

Więc mogę już coś napisać. Kosa jest świetna. Trawa jaką kosiłem była wysoka i zdrewniała (działka nie koszona od dwóch lat). Moja córka ma 1,07m wzrostu. Jak weszła w trawę to nie było jej widać :D . Kosa radziła sobie z trawą bez problemu, a po założeniu noża, który jest w zestawie dwuletnie samosiejki nie miały najmniejszych szans :lol: . I fantastyczna sprawa z tankowaniem kosy. Nie robisz żadnych mieszanek, nie martwisz się czy dobry olej, czy dobre proporcje, tylko lejesz benzynę, nie śmierdzisz spalonym olejem, nie martwisz się o docieranie silnika tylko możesz od początku jechać na maksa. Super kosa i polecam każdemu. Moc jak na moje potrzeby wystarczająca, bo tak jak już ktoś napisał czterosuw nie bazuje na obrotach a na przełożeniu, silnik subaru sprawuje się świetnie. Działka 30 arów, a trawa jaka była opisałem wyżej.
Hex2
200p
200p
Posty: 240
Od: 27 lip 2011, o 09:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Makita EBH 341U - czterosuw

Post »

Piotrek,
jak wyglada sprawa jeśli chodzi o glosnosc tej kosiarki? Czy jest bardziej cicha od 2-suwowej?

H.
piotreczekna
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 23 maja 2011, o 08:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Makita EBH 341U - czterosuw

Post »

Hex2 pisze:Piotrek,
jak wyglada sprawa jeśli chodzi o glosnosc tej kosiarki? Czy jest bardziej cicha od 2-suwowej?

H.

Jeśli chodzi o głośność to jest ok. Po kilkugodzinnej pracy bez słuchawek nie miałem żadnego problemu ze słuchem :). Słyszałem wszystko, żadnego buczenia czy bólu w uszach (głowie). Ogólnie w porównaniu z dwusuwami jest cichsza. I co ważne kosa posiada system antywibracyjny. Może to nie jest żadna super rewelacja ale działa. Po pracy nie ma żadnych mrówek w rękach czy problemy z utrzymaniem łyżeczki z herbatą w ręku :)
Kosiarki
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 1 cze 2012, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Makita EBH 341U - czterosuw

Post »

Firma mówi sama za siebie- Makita,a więc jest solidna i sprawdzona. Czytałem wiele opinii na temat tej kosy i nie ma z nią problemów,bardzo dobrze się sprawdza, a głośność to poniekąd indywidualna sprawa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”