Hacjenda Anego

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4357
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Hacjenda Anego

Post »

Witam miłośników ogrodów.
Będę tutaj zawracał Wam głowę i oczy,
zaczynam od obecnego widoku z wiarą że lada chwila zdjęcia będą bardziej kolorowe

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: HACJENDA ANEGO

Post »

Witaj :)
Trudno uwierzyć, że gdzieś w Polsce są takie zimowe krajobrazy...
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4357
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: HACJENDA ANEGO

Post »

a jednak!
zima trzyma :)

oto widok majowy z okna na ogrody działkowe - za nimi widać Beskid Śląski a nawet pośrodku jeszcze ośnieżoną Babia Górę

Obrazek

A teraz zamieszczam cztery składanki po cztery zdjęcia,
na każdej z nich pierwsze zdjęcie pokazuje jak zastałem ogród 6 lat temu, a czwarte zdjęcie pokazuje stan obecny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
dangar1
500p
500p
Posty: 581
Od: 10 kwie 2011, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hacjenda Anego

Post »

Witaj na Forum. :wit

Jaka ogromna przemiana!!!! Piekny masz ogród. Duzo różnorodnych, zadbanych roslin. Ta układanka czy rabata z kostka tez bardzo ciekawa. Nawet odmieniona altana. Naprawdę jestem pełna uznania dla ogromu prac, które zostały wykonane w ogrodzie. ;:180
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4357
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego

Post »

dangar1 pisze:Witaj na Forum. :wit

Jaka ogromna przemiana!!!! Piekny masz ogród. Duzo różnorodnych, zadbanych roslin. Ta układanka czy rabata z kostka też bardzo ciekawa. Nawet odmieniona altana. Naprawdę jestem pełna uznania dla ogromu prac, które zostały wykonane w ogrodzie. ;:180
Dziękuję!
6 lat temu postanowiłem dokonać zmiany w swoim życiu, dlatego zakupiłem ogródek działkowy 300m2.
Wcześniej z ogrodnictwem miałem trochę do czynienia bo .... miałem w domu i na balkonie kwiaty w doniczkach... HAHAHA.
Jak zastałem ogród widzicie na zdjęciach. Centralnie do altany prowadziła betonowa ścieżka, wzdłuż po obu jej stronach były proste długie klomby z kwiatami. Lewa część to taki sad z wielkilmi starymi drzewami a prawa warzywnik.
Część drzew wyciąłem a pozostałe skróciłem o połowę.
Zlikwidowałem owe klomby - krawężniki potłukłem i ułożyłem pośrodku tworząc górkę na której nasadziłem iglaki oraz różne inne krzewy. Ba początki są trudne a zwłaszcza brak pieniędzy na nasadzenia, naznosiłem więc samosiejek lip, brzóz, sosen, klonów i innych aby było zielono. Potem sukcesywnie je wycinałem zakupując nowe rośliny.
Zaczęta była budowa tarasu - nie jestem zwolennikiem betonowania ale .... mało czasu miałem na myślenie bo sadziłem i sadziłem, dokończyłem więc wylewkę betonu.
Oczywiście pierwszą budowlą był grill który później przerobiłem na grilowędzarnik

Obrazek
Obrazek

Jak wspomniałem jestem przeciwnikiem betonów i prostych ścieżek - męczyła mnie ta trasa przelotowa przez środek ogrodu, po dwóch latach złapałem za młot i kilof i ... jest jak chciałem. Z potłuczonych kawałków chodnika oraz innych płyt ułożyłem nową ścieżkę już z zakosami. Tu ciekawostka a w zasadzie ciekawość sąsiadów - DLACZEGO? ja odpowiadałem - bo jak wracam po grillowaniu to mi się w głowie kręci i raz na prawo zarzuca, a drugi raz na lewo, potem znowu na prawo dlatego by nie deptać roślinek zrobiłem właśnie takie zakręty :)

Obrazek

Altanka zaraz została pomalowana - zielony dom w zielonym ogrodzie - ochyda.
Na początku zakładałem trawniki - potem zabierałem je po kawałku, a w ub.r. z jedego trawnika zrobiłem jak ja to mówię - część francuską. To te dwa owalne klomby obsadzone bukszpanami (będą strzyżone właśnie po francusku jako żywopłocik), tych bukszpanowych żywopłotów będzie więcej.
Wodę mamy z wodociągów - tam gdzie był kran postawiłem ozdobną studzienkę, a odprowadziłem też rury do altany poprzez zbiornik na ścianie - mam teraz wodę w domku i do tego ciepłą bo słoneczko ładnie operuje

Obrazek

Aha - jeszcze postawiłem małą szklarenkę bo akurat na zbyciu było dużo okien.
Teściowa pytała - a warzywnik? - więc pod ścianą na szer. 0,7 m i dł 3 m zrobiłem grządkę - mam warzywnik na sałatę i szczypiorek :)

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Hacjenda Anego

Post »

Witaj Any57 :wit . Już mi się u Ciebie podoba. Dodaję Cię do zakładek, cobyś mi nie zaginął.
A Twój nick podpowiada mi, że jesteś z mojego rocznika - dobry rocznik :D
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5060
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Re: Hacjenda Anego

Post »

Witaj ale zimowo u ciebie ładnie ;)
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
dangar1
500p
500p
Posty: 581
Od: 10 kwie 2011, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hacjenda Anego

Post »

Ten zakątek z drzewkami i ławeczka tez mi sie bardzo podoba.

Co do rocznika, tez tak uważam. :D :tan
Rad75
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 13 sty 2012, o 09:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hacjenda Anego

Post »

Witam

Ogród rewelacyjny;:63
Gratuluje pomysłu.
Sam mam wędzarnie (drewnianą) ale na wiosnę planuje budowę murowanej
Kiełbasy, szynki, bekony , ryby z własnej wędzarni i zielony pachnący skoszoną trawą zadbany ogród
(no i zimny złocisty napój ;:136 )
to raj na ziemi ;:138

Tomasz
Awatar użytkownika
goferek
500p
500p
Posty: 552
Od: 7 lis 2009, o 15:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Re: Hacjenda Anego

Post »

Przepiękny masz ogród :) a oprócz niego bardzo podobają mi się te okiennice ;:138
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4357
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego

Post »

Mieć - jest przyjemnie, ale dzielić się z innymi choćby wirtualnie, allbo tak jak Ruda2011 napisała że grill jednoczy rodziny i znajomych - to jest bardzo wielka przyjemność.
Dziękuję wszystkim za miłe słowa.
Właśnie wróciłem z ogródka jak codziennie nakarmiłem ptaszki - od paru dni leży śnieg i czekają radośnie na moje przyjście.
Obrazek
Obrazek

tylko pani bażantowa obrażona zza furtki patrzyła z wyrzutem że tak długo tam jestem.
Mądre ptaki - zauważyły że wróble, sikorki i kosy radośnie szczebioczą przy karmiku to zaraz zaczęły się zbiegać.

Obrazek

przez kilka lat przychodziły do mnie jeże - ależ się rozpychały między nogami gdy zasiedzieliśmy się do nocy. Sąsiadka w końcu posprzątała "przydasie" :P i .... jeże poszukały sobie gdzieś dalej kryjówki.
Za to mieszkają "przepowiadacze deszczu" jak ja nazywam rzekotki drzewne. Kiedy zaczną wrzeszczeć to na drugi dzień najpóźniej zaczyna padać.
ObrazekObrazekObrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
magnolia15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 997
Od: 26 sty 2009, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: biesal.warmia i mazury

Re: Hacjenda Anego

Post »

Pani bażantowa i rzekotki śliczne. Ogród bardzo ciekawy,najbardziej spodobały mi się zdjęcia z wędzarenką pełną kiełbasek i szynek.
pozdrawiam.
Moje wątki
Zapraszam,Marzena
Rad75
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 13 sty 2012, o 09:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hacjenda Anego

Post »

A może ta żabka, to zamieniona w żabę księżniczka :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”