Mój pierwszy storczyk

Zablokowany
Awatar użytkownika
Mireczek1965
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 sie 2011, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stanisławów

Mój pierwszy storczyk

Post »

Chcę się pochwalić moim pierwszym storczykiem. Zakupiłem go dwa lata jako wyschnięty kwiat w hipermarkecie. Praktycznie nie wiedziałem jaki będzie miał kwiatostan, były w doniczce dwa przyżółkłe liście. Kupiłem go z przeceny. Można powiedzieć, że walczył o życie przez dwa lata. W tym roku odwdzięczył się za opiekę i pięknie zakwitł. ;:138 Obrazek
Awatar użytkownika
lucynaf
1000p
1000p
Posty: 2112
Od: 30 sty 2011, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Mój pierwszy storczyk

Post »

Gratuluję sukcesu :uszy Przepiękny woskowiec ;:138
Pachnie ?
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2806
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Mój pierwszy storczyk

Post »

Piękny odratowany storczyk, witaj wśród zarażonych storczykorozą.
Awatar użytkownika
dudus327
500p
500p
Posty: 788
Od: 23 cze 2011, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój pierwszy storczyk

Post »

Witam Mirku :wit
Pięknie Ci się storczyk odwdzięczył za pomoc w ratowaniu :;230

Ale wiesz jak się wejdzie między wrony ... :;230 tak że na jednym się nie skończy :;230 I tego życzę bo to naprawdę przepiękne rośliny ;:108
Pozdrawiam ;:108
Pozdrawiam - Piotr
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Mireczek1965
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 sie 2011, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stanisławów

Re: Mój pierwszy storczyk

Post »

Dziękuję za ciepłe słowa! :P Faktycznie chyba zaraziłem się storczykorozą. W maju zakupiłem drugiego storczyka. Tak myślę, że to storczyk, chociaż jest trochę inny od tych co widzę na codzień, obficie zakwitł na fioletowo. Pięknie się rozrasta, niedługo będę miał odnóżki do nowych nasadzeń. Poniżej zamieszczam zdjęcie.

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich cieplutko! ;:3
Awatar użytkownika
Mireczek1965
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 sie 2011, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stanisławów

Re: Mój pierwszy storczyk

Post »

Na dzień dzisiejszy nie posiadam więcej storczyków. Jednak już planuję przy najbliższej wizycie w Warszawie zakupić jednego do kolekcji. Kwiaty sa piękne, a co najważniejsze długo zdobią mieszkanko. Jak oglądałem kolekcje innych osób to ja przy nich jestem pikuś. :lol: pozdrawiam!
Migrenqa
500p
500p
Posty: 517
Od: 2 lut 2010, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mój pierwszy storczyk

Post »

Witaj! Piękne masz okazy i jakie przeogromne ;:138 Cieszę się, że kolejny storczykowy fan do nas dołączył. :wit ;:108
Mam tylko malutką prośbę, czy możesz wstawiać troszkę większe zdjęcia? Takie miniatury ciężko się ogląda... :oops:
Pozdrawiam Agnieszka
Awatar użytkownika
Mireczek1965
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 sie 2011, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stanisławów

Re: Mój pierwszy storczyk

Post »

Dziękuje Agnieszko! pozstaram się wkleić za chwilkę większe formaty. Rlobię to pierwszy raz przez fotosika, jednak z tego co wiem jak klikniesz na załączoną fotkę to powinna się powiększyć, spróbuj. ;:7

Napisane: Cz 18 sie 2011 08:33
Sprawdziłem, powiększa się, a jak będziesz na stronie fotosika kliknij jeszcze raz na zdjęcie to zrobi się na maxa. ;:138
Awatar użytkownika
Mireczek1965
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 sie 2011, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stanisławów

Re: Mój pierwszy storczyk

Post »

Poświęciłem czas, serce, trochę opiekuńczości. Tak jak napisałem kupiłem go z przeceny w ciemno, dla sprzedających z hipermarketu podejrzewam był kwiatem przeznaczonym do wyrzucenia. Po sezonie te co nie zejdą z taśmy praktycznie są zapominane i giną lub przetrwają sezon w opłakanym stanie. Też interesujesz się storczykami?. Ja w tym temacie jestem laikiem, chociaż przyznam, że na tym pierwszym sporo przeczytałem artykułów. Marzy mi się oranżeria z typowo egzotyczna właśnie z tymi kwiatami. ;:88
Awatar użytkownika
kambodza5
100p
100p
Posty: 148
Od: 9 sie 2011, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój pierwszy storczyk

Post »

Oranżeria wiele osób o niej marzy
zwłaszcza o takiej w której pełno
storczyków. Ja bym tam całe dnie
spędzał ;:224
Moje Wątki
zapraszam :wit
Awatar użytkownika
Mireczek1965
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 sie 2011, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stanisławów

Re: Mój pierwszy storczyk

Post »

Podejrzewam, że miałby ją każdy gdyby zbudowanie jej było tanie. Niestety na firmę, która to wykonuje mnie niestać. Sam nie mam doświadczenia więc też do tego się nie zabieram. Chciałem rok temu wynająć firmę do wybudowania oczka wodn ego wraz z kaskadą zażyczyli sobie 98 tyś. zł. ;:223 (wybudowałem sam za niecałe 3,5 tyś). Wyobrażam sobie koszt wybudowania oranżerii, gdzie jak czytałem potrzebne są specjalne szyby, wentylacje,ogrzewanie poprowadziłbym z centralnego którym ogrzewam dom. Jednak kto wie może kiedyś coś takiego sam wybuduję. Cały czas mam ją w głowie. Nie będzie na takim bajerze jak firmowa ale zawsze coś. :heja
Awatar użytkownika
Cytrynowa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 17 sie 2011, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój pierwszy storczyk

Post »

Piękne storczyki ;) Ale potrzebują towarzystwa :tan
Ja też jestem początkująca w tym temacie, mam na razie 3 piękne okazy, miałabym ich wiecej gdyby nie mąż, który uważa, że "mi już starczy" ;:14

Mogłabym patrzeć na te cuda godzinami :wit
Pozdrawiam, Ania

"Radość z kwiatów - to resztki raju w nas"... (Philip Otto Runge)
Awatar użytkownika
Mireczek1965
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 sie 2011, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stanisławów

Re: Mój pierwszy storczyk

Post »

Ech Ci mężowie! Te kwiaty przecież mają w sobie tyle piękna. Najciekawsze jest to, że nie ma identycznego, każdy jest odmienny, każdy ma swoją duszę.
Podobno storczyki są jak kobiety, bez miłości,okazania serca, uczuć i dbania o nie więdną i marnieją. Wrzuć na fotosika swoje storczyki, chętnie obejrzę Twoją kolekcję inni zapewne też by zerknęli. Pobyt na tym formu bardzo wciąga. Zaczynałem wczoraj jako początkujący, a napisałem już 23 posty. Faktycznie ogarnęła mnie storczykomania. Pozdrawiam! Mężów szczególnie ;:180
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”