Opadanie zalążków pomidora

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
datur5
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 3 lip 2011, o 09:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Opadanie zalążków pomidora

Post »

witam u moich pomidorwow zalazki pomidora wiaza sie bardzo dobrze ale pozniej slabo rosna lub wcale.Po czym lodyzka na ktorej znajduje sie zalazek zolknie i odpada.Zauwarzylem ze zalazki wczesniej ciemnieja (pomidory znajduja sie w tunelu foliowym maja juz po piec gron na pedzie.A na 12-tu krzakach jest tylko jeden pomidor wielkosci sliwki wegierki pozostale zalazki sa bardzo male i niekture opadaja tak jak wczesniej opisalem.)
asia15
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 18
Od: 4 maja 2011, o 15:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Opadanie zalazkow pomidora POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Post »

Będziemy udzielać pomocy jeśli zaczniesz poprawnie pisać na forum.
Wielka litera na początku zdania,stosowanie kropek i przecinków oraz wszystkich liter polskiego alfabetu (ą,ć,ż,ę itd)
to wymóg regulaminowy forum.
A błędy ortograficzne???!!!
Korzystaj z opcji sprawdzania pisowni przez system jaki masz zainstalowany w swoim komputerze lub ... ze słownika ortograficznego.
Nie zaśmiecaj nam forum... prosimy
Awatar użytkownika
kamma
500p
500p
Posty: 555
Od: 25 gru 2010, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Opadanie zalazkow pomidora POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Post »

No i Asia całkiem zniechęciła nowego forumka choć prawda że ciężko czytać takie posty ,Datur poczytaj trochę ,o pomidorach na forum jest sporo i na pewno znajdziesz wiele odpowiedzi.
Awatar użytkownika
weteran
500p
500p
Posty: 901
Od: 5 sty 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Opadanie zalazkow pomidora POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Post »

Jakieś nadwrażliwe te moderatory nasze :;230
Gadanie, człowiek w potrzebie , zestresowany , ja się nie dziwie , że błędy robi.
Sam się tu stresuje jak pomyśle , że czujne oko moderatora sprawdza moją pisownie , tym bardziej że szkolę kończyłem hmmmm już sam nie pamiętam :;230, nie mówiąc o tym , że czasem zasady pisowni mogły się zmienić :;230

Więc żeby nie było przykro naszemu nowemu koledze to teraz skrytykujemy moderatorkę. :D
Albo nie bo bana dostane. :;230
Paweł _____________________________________________________________________________
Kobiety z natury są Aniołami, ale kiedy skrzydła opadną przychodzi im latać na miotle....
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3566
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Opadanie zalazkow pomidora POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Post »

piec gron na pedzie i zalazek zolknie

Nawet po pijaku bym nie wymyślił :lol:
Kasencja

Re: Opadanie zalazkow pomidora POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Post »

weteran pisze:Jakieś nadwrażliwe te moderatory nasze :;230
Gadanie, człowiek w potrzebie , zestresowany , ja się nie dziwie , że błędy robi.
Sam się tu stresuje jak pomyśle , że czujne oko moderatora sprawdza moją pisownie , tym bardziej że szkolę kończyłem hmmmm już sam nie pamiętam :;230, nie mówiąc o tym , że czasem zasady pisowni mogły się zmienić :;230

Więc żeby nie było przykro naszemu nowemu koledze to teraz skrytykujemy moderatorkę. :D
Albo nie bo bana dostane. :;230
bana dostaniesz i kto będzie tu wiecznie się śmiał i języczki wystawiał ???? :P
Awatar użytkownika
weteran
500p
500p
Posty: 901
Od: 5 sty 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Opadanie zalazkow pomidora POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Post »

MirekL pisze:Nawet po pijaku bym nie wymyślił
Nie upomniał Cię jeszcze mod , że kropki na końcu nie dałeś ?? ;:187
Może polskie znaki się mu przestawiają ??
Już nie bądźmy bardziej papiescy od papieża sami błędy robiąc , czasem nie zamierzone.

p.s.
Kasiu ja i tak pod kreską . ;:224 :;230
Paweł _____________________________________________________________________________
Kobiety z natury są Aniołami, ale kiedy skrzydła opadną przychodzi im latać na miotle....
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2586
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Opadanie zalazkow pomidora POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Post »

Pawełku!
Humor mi poprawiłeś przed spaniem! Co byśmy bez Ciebie robili?Lepiej zostań z nami.Ja jak piszę to muszę prawidłowo bo inaczej mam kolor czerwony(którego nie lubię) i muszę poprawiać.
Jako ciekawostkę podam taka historię.Często piszę do USA.Początkowo pisałam tak jak teraz ale okazało się,że niepotrzebnie się wysilam bo i tak moje pisanie jest bez polskich znaków.I przyznaję,że przyzwyczaiłam się do takiego pisania.
Też szkołę dawno mam za sobą.Ale pamiętam jak w podstawówce jedyny raz pisałam za karę wyraz"który" ileś tam razy(chyba sto) bo zdarzyło mi się napisać go przez u.
Trochę mnie wzięło na wspomnienia ,to chyba przez tę nocną porę.
Wybaczcie,że nie na temat.
Może datur pisze z zagranicy?
Awatar użytkownika
padrito
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 1 lip 2009, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Opadanie zalazkow pomidora POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Post »

Tu nie chodzi o wrażliwość...
Mamy tak piękny język,że powinniśmy dbać o poprawną polszczyznę - bez względu na stres. Poza tym taki wymóg (poprawnej polszczyzny) stosowany jest na większości for internetowych; oczywiście tych lepszych.
Czy wiecie, że już nowe pokolenia naszych małych rodaków mają problem z poprawnym pisaniem i w ogóle pisaniem "ręcznym"...kiedyś trzeba było w szkole sporo pisać; teraz w internecie stosuje się kombinację ctrl+c i później ctrl+print i już mamy zadrukowaną stronę A 4 drobnym maczkiem w niecałą minutę....podobno to się nazywa postęp. Taki mały offtopic.
" Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że ci się to przytrafiło." - Gabriel García Márquez
datur5
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 3 lip 2011, o 09:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Opadanie zalazkow pomidora POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Post »

MirekL pisze:piec gron na pedzie i zalazek zolknie

Nawet po pijaku bym nie wymyślił :lol:
Witam serdecznie
tak się akurat składa że jak pisałem ten wątek miałem zepsutą klawiaturę, a na już potrzebowałem jakiejś porady.A teraz wyjaśnię ci parę spr których jak powiedziałeś po pijaku byś nie wymyślił.
pęd-jest to nadziemna część rośliny,czyli wszystkie jej organy znajdujące się nad ziemią
grono-jeden z wielu rodzajów owocostanów jakie wytwarzają rośliny
Ciekaw jetem czy masz jakiekolwiek pojecie o systematyce pomidora że o innych roślinach już nie wspomnę
(problem z moimi pomidorami rozwiązałem sam dzięki obserwacji po prostu niedostateczne nasłonecznienie i brak boru).
W KOŃCU JAKO PRZYSZŁY INŻYNIER OGRODNICTWA POTRAFIĘ TO I OWO :wink:
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3566
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Opadanie zalazkow pomidora POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Post »

Oj popraw się przyszły inżynierze.... :lol:
A Twojej ciekawości nie zaspokoję...
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Opadanie zalazkow pomidora POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Post »

MirekL pisze:
A Twojej ciekawości nie zaspokoję...
Zaspokój Mirku, zaspokój. :D Ale tylko na forum, bez żadnych PeWuwów. :wink:
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3566
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Opadanie zalazkow pomidora POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Post »

Ba, zaczynam nabierać nawet jakiegoś niewielkiego pojęcia o systematyce inżynierów. :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”