Kosiarka ręczna Bosch AHM 38c - zła jakość koszenia

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
pepasy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 26 cze 2011, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Kosiarka ręczna Bosch AHM 38c - zła jakość koszenia

Post »

Witam,

Posiadam kosiarkę jak w temacie. Jest to kosiarka bębnowa. Mój problem polega na tym iż na trawie po koszeniu widoczne są ślady miażdżenia i zostają pojedyncze nieskoszone źdźbła traw. Trawnik po kilku dniach podsycha i nabiera żółtego koloru. Nie wygląda to najlepiej.

Z tego co znalazłem na stronie producenta to jest to kosiarka której bęben ani ostrze nie wymaga ostrzenia. W instrukcji jest informacja o regulacji "aparatu tnącego" - pokrętłami po obu stronach doprowadzić do sytuacji kiedy bęben z nożami lekko ocierał o dolne ostrze. Tyle.

Teraz nie wiem czy rzeczywiście nie trzeba nic tam ostrzyć czy podregulowałem całość i za mocno obciera bęben o dolne ostrze.

Bardzo bym prosił o jakieś wskazówki na temat tej kosiarki i jej regulacji. Czy trzeba coś ostrzyć? Może ktoś miał podobny problem.

Z góry dziękuje za pomoc.
Awatar użytkownika
dzwiedziu
50p
50p
Posty: 57
Od: 27 sie 2009, o 14:56
Lokalizacja: Żukowo

Re: Kosiarka ręczna Bosch AHM 38c - zła jakość koszenia

Post »

Powiem tyle co wiem:
-jeżeli jedno ostrze w odpowiedni sposób ociera się o drugie to nie trzeba ostrzyć,bo same siebie ostrzą
pepasy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 26 cze 2011, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka ręczna Bosch AHM 38c - zła jakość koszenia

Post »

dzwiedziu pisze:Powiem tyle co wiem:
-jeżeli jedno ostrze w odpowiedni sposób ociera się o drugie to nie trzeba ostrzyć,bo same siebie ostrzą
podejrzewam że kluczowe jest właśnie to odpowiednie ocieranie ostrza jedno o drugie :P. mógłbyś coś więcej napisać na ten temat.
Awatar użytkownika
dzwiedziu
50p
50p
Posty: 57
Od: 27 sie 2009, o 14:56
Lokalizacja: Żukowo

Re: Kosiarka ręczna Bosch AHM 38c - zła jakość koszenia

Post »

Nie napiszę Ci nic więcej,bo się na tym nie znam :D
Wiem tylko,że nożyc do żywopłotów,trawy nie trzeba ostrzyć bo one to robią za nas :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”