Ciekawostka

Zablokowany
Awatar użytkownika
stynka0207
500p
500p
Posty: 572
Od: 21 lut 2010, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Ryk

Ciekawostka

Post »

Zawsze myślałam że storczyki nie lubia ,by korzenie były zamoczone cały czas w wodzie,a tu proszę :wit .Znalazłam te zdjęcia na blogu pewnej zapalonej miłośniczki storczyków.Zrobił się taki przyrost na kwiatku, więc go oderwała, wstawiła do szklanki, a on zakwitnął.Więc jak to z tymi cudeńkami jest :D
............XXXXXXXXXXXX
Zmoderowano
Zdjecia usunięte- naruszenie prawa autorskiego i RF
Kolor czcionki zielony usunięty - zastrzeżony wyłącznie dla prac Administracji -RF

moderator JOVANKA
Awatar użytkownika
stynka0207
500p
500p
Posty: 572
Od: 21 lut 2010, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Ryk

Re: Ciekawostka

Post »

Witam znalazłam cos ciekawego o storczykach,może komus się te cenne informacje przydadzą



Zmoderowano
Przedruk materiału jest niezgodnym działaniem wg Ustawy prawo autorskie i Reg.Forum.
Treść została usunięta

moderator JOVANKA
Awatar użytkownika
*Kasia
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 sie 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ciekawostka

Post »

Zawsze myślałam że storczyki nie lubia ,by korzenie były zamoczone cały czas w wodzie,a tu proszę
I lepiej nadal tak myśl. Być może to keiki było w wodzie tylko chwilowo. Jeśli było inaczej na pewno już nie żyje.

Radziłam bym Ci poszukać bardziej wiarygodnych źródeł informacji, niż to cytowane przez Ciebie. Nie wiem skąd zaczerpnęłaś ten fragment, ale wygląda mi to na jakąś niewyspecjalizowaną w tym temacie gazetę.
Część przywołanych informacji jest po prostu nieprawdziwych a część jest napisana w taki sposób, ze początkującego może wprowadzać w błąd.

Szczerze polecam Ci polskie strony o storczykach i fora, gdzie można znaleźć mnóstwo pożytecznych i prawdziwych wskazówek :D
Awatar użytkownika
stynka0207
500p
500p
Posty: 572
Od: 21 lut 2010, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Ryk

Re: Ciekawostka

Post »

Dziękuje Kasiu za cenne rady,ale myślę że te drugie informacje które wkleiłam są bardziej wiarygodne ,nie sądzisz?A oto link do strony na której znalazłam te zdjęcia storczyka w kuflu:)http://kolorowott.blox.pl/2009/04/storczyk.html
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ciekawostka

Post »

TEMAT ZMODEROWANY

Ciekawostką to jest to, ze niestety autorka tematu nie zaznajomiła się ze zwyczajami i zasadami panującymi na Forum.

W wypowiedziach nie korzystamy:
- z cudzych zdjęć bez zgody autora
-nie kopiujemy treści bez wymaganej zgody autorów

W kazdym z tym przypadków, działa prawo autorskie i Ustawy oraz Regulamin Forum w tym zakresie.

Co do oceny ciekawostki ...trudno zajmować stanowisko.
Równie dobrze moze to być sfingowana sytuacja na rzecz wywołania "sensacji".

Dość dużo osób na stronie ma wieloletnią praktykę w amatorskiej uprawie, więc pogląd prezentowany
łatwo ocenić.
Negatywnie oceniany w takim przypadku jak na zdjęciach = w pełnej uprawie wodnej.

Natomiast... przez pewien czas i z wielkim uporem i wiedzy hodowcy :
-w doskonałych warunkach głównie temperaturowych
można z powodzeniem prowadzić taki eksperyment jak z Vandami.Wszak to krewniaki :P .
Czyli napojenie i osuszanie da gwarancję przetrwania,wegetacji itp... a nawet kwitnienia..

Wątek zostaje zmoderowany z wycofaniem fotek i treści przedruku.
I zamknięty do dalszej dyskusji wobec miernych walorów edukacyjnych..
To jest zaprzeczeniem natury w przypadku epifitów.
A trudno ze zdjęć,które wiele mogą :P uznawać cokolwiek jako wyjątkową ciekawostkę , przeczącą logice i nauce.


moderator JOVANKA
Zablokowany

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”