Pomidory.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
slakoc
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 16 sie 2008, o 21:52
Lokalizacja: Toruń

Pomidory.

Post »

Co roku sieję pomidory i rosną super, ale do czasu. Potem pomimo oprysków dochodzi u nich do zgnilizny.Teraz dałem szansę nowym pomidorom. Czy pryskać i kiedy. Pozdrawiam pomidorowców:). Sławek
dafit
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 20 maja 2009, o 21:47
Lokalizacja: olsztyn

Re: Pomidory.

Post »

Ostatnio od pewnego zapalonego działkowicza, słyszałem że nie trzeba pryskać pomidorów. Jak dobrze zrozumiałem wystarczy "zawinąć miedzianym drutem pod 3 listkiem" a ile w w tym prawdy to nie wiem.
niedobry
200p
200p
Posty: 460
Od: 26 kwie 2008, o 14:35
Lokalizacja: pomorze

Re: Pomidory.

Post »

....witam odpowiedzcie szybciutko proszę...zaraz sadzę pomidorki tunel robiłem ostatich kilka dni i jest wieeelki...teraz skopię ziemię i jak się troszke słońce schowa sadzę...pytanie brzmi czy po skopaniu ziemi dobrze było by zlac ziemię rozrobioną gnojówką pokrzywowo-cebulowo-czosnkową? myslę o oblaniu całej ziemi w tunelu, gnojówki mam beczke wiec starczy...nie chodzi mi o nawozenie bo w ziemi obornika sporo ...chodzi mi o prewencję anty-szkodnikowo-chorobową...co Wy na to hm?...i potem dopiero w to pomidorki
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5107
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pomidory.

Post »

uprawiam pomidory w tunelach na trochę na większej powierzchni i nie ma czasu na takie kropienie,należy się skupić aby ziemia była pulchna dużo powietrza prawidłowe pH i optymalne składniki pokarmowe dobry system podlewania i jeśli roślina ma dobre warunki to mniej choruje
niedobry
200p
200p
Posty: 460
Od: 26 kwie 2008, o 14:35
Lokalizacja: pomorze

Re: Pomidory.

Post »

...no no to wszystko jest dla mnie jasne i oczywiste...natomiast czasu mam sporo i dlatego zastanawiam się czy takim zbiegiem coś ulepszę
niedobry
200p
200p
Posty: 460
Od: 26 kwie 2008, o 14:35
Lokalizacja: pomorze

Re: Pomidory.

Post »

..heh...dzięki ...pomidory juz dawno posadziłem... szkoda słów... kiedyś na tym forum można było zasiegnąć wielu cennych informacji...kiedyś...teraz z małymi wyjatkami, forum przypomina czata towarzysko-luźno tematycznego...jest tu duzo zdjęć i wolnych dyskusji...i generalnie niewiele rzeczowych informacji poza tymi co komu i jak wyrosło... ;:223
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2020
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Pomidory.

Post »

chyba trochę przesadzasz..
Zawsze przecież możesz podlać po posadzeniu. Skoro nikt nie odpowiedział to pewnie nie miał takich doświadczeń :wink:
Pozdrawiam, Maciek.
Kaja
500p
500p
Posty: 849
Od: 29 sie 2006, o 20:40
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pomidory.

Post »

Nie wiem jak prowadzić pomidory,a najwyższy czas aby się dowiedzieć,ponieważ zaczynają rosnąć boczne pędy.Na niektórych torebkach pisało żeby prowadzić na 1 lub 2 pędy i w tym przypadku wiem co robić,bo wtedy zawsze zostawiam tylko jeden pęd.
Na innych pisało:witkołodygowe karłowe lub wysokie,samokończące, sztywnołodygowe.Nie wiem w których należy obrywać pędy boczne,a które puścić na żywioł.
Kupiłam w sklepie owoce pomidorów:Black Zebra i Truskawkowy i także nie wiem jak je prowadzić,bo obawiam się,ze jak zacznę obrywać,a nie należało tego robić to moje plony będą mizerne.Czy to są odmiany wysokie,czy niskie?
tbet
100p
100p
Posty: 106
Od: 2 maja 2007, o 12:15
Lokalizacja: JELENIA GÓRA
Kontakt:

Re: Pomidory.

Post »

niedobry pisze:..nie chodzi mi o nawozenie bo w ziemi obornika sporo ...chodzi mi o prewencję anty-szkodnikowo-chorobową...co Wy na to hm?...i potem dopiero w to pomidorki
To może zobacz tutaj : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=8&t=254 - znajdziesz tu pokaźną dawkę informacji.
Pozdrawiam
niedobry
200p
200p
Posty: 460
Od: 26 kwie 2008, o 14:35
Lokalizacja: pomorze

Re: Pomidory.

Post »

Awatar użytkownika
Rybka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1670
Od: 30 lip 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Re: Pomidory.

Post »

Ciekawy artykul, szczegolnie zaciekawilo mnie pryskanie cukrem ogorkow, jezeli ma to przyciagac pszczoly to czemu nie sprobowac.
"Bo trzeba się śmiać, wariatkę grać, szczęśliwą być i z życia drwić"
pozdrawiam Beata
aniaop
200p
200p
Posty: 232
Od: 17 maja 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Pomidory.

Post »

No nie wiem, cukier przyciąga grzyby...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”