Kiedy wysadzić arbuza?

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Ula6
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 30 mar 2009, o 09:06
Lokalizacja: łódź

Kiedy wysadzić arbuza?

Post »

czeasc, kupiłam nasiona arbuza wysiałam do doniczki. Te małe pestki obecnie maja po dwa listki. Czy moze mi ktos powiedziec kiedy nalezy je przesadzic do gruntu ? Czy tak jak ogorki gdy maja cztery listki. ;:65
frant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 781
Od: 21 mar 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Kiedy wysadzić arbuza?

Post »

Ula , rozsada powinna troche tych liści mieć ... Ale bez przesady , to nie apteka .Mniej ważne czy 3 czy też liści jest 6 -ważniejsze są warunki w miejscu sadzenia . Najlepiej żeby roślina po wysadzeniu od razu ruszyła , więc patrzeć trzeba na aure . Troche można sobie pomóc , np.wyłożyć wcześniej czarną folie aby gleba sie nagrzała , po posadzeniu oslonić włókniną ... Niektorzy bawią sie z robieniem cieplego podkładu z obornika ... Z arbuzem troche zabawy jest , jako że ma najwyższe wymagania cieplne . Arbuza w grunt wysadzalem zawsze miedzy 20maja-5 czerwca.
Awatar użytkownika
ruda147
50p
50p
Posty: 95
Od: 19 lut 2010, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Kiedy wysadzić arbuza?

Post »

frant pisze:Ula , rozsada powinna troche tych liści mieć ... Ale bez przesady , to nie apteka .Mniej ważne czy 3 czy też liści jest 6 -ważniejsze są warunki w miejscu sadzenia . Najlepiej żeby roślina po wysadzeniu od razu ruszyła , więc patrzeć trzeba na aure . Troche można sobie pomóc , np.wyłożyć wcześniej czarną folie aby gleba sie nagrzała , po posadzeniu oslonić włókniną ... Niektorzy bawią sie z robieniem cieplego podkładu z obornika ... Z arbuzem troche zabawy jest , jako że ma najwyższe wymagania cieplne . Arbuza w grunt wysadzalem zawsze miedzy 20maja-5 czerwca.


a moje arbuzy posiane ponad miesiac temu wcale nie wzeszły:(
aciek
50p
50p
Posty: 83
Od: 14 lut 2010, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Kiedy wysadzić arbuza?

Post »

Ja też 3 razy siałam nasiona arbuza i nic nie wschodziło. Już myślałam, że nasiona są do niczego, a tu w czwartej partii wyrosły wszystkie 4. Na razie mają tylko 2 pierwsze listki i sa bardzo wyciągnięte do światła, więc sama nie wiem czy coś z nich będzie.
Groser
100p
100p
Posty: 104
Od: 21 kwie 2010, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okocim/Brzesko/Kraków

Re: Kiedy wysadzić arbuza?

Post »

Ja to sobie chyba odpuszczę te arbuzy to to tylko zabawa. Moje nawet dobrze wykiełkowały i jak już wypuściły drugie listka to stanęły i stoją drugi tydzień. A ten rok coś się nie zapowiada na ciepły i suchy. Ja tam nie wiem ale tak mówią górole ;:3
69adrien69
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 10 lut 2010, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Kiedy wysadzić arbuza?

Post »

Groser pisze:Ja to sobie chyba odpuszczę te arbuzy to to tylko zabawa. Moje nawet dobrze wykiełkowały i jak już wypuściły drugie listka to stanęły i stoją drugi tydzień. A ten rok coś się nie zapowiada na ciepły i suchy. Ja tam nie wiem ale tak mówią górole ;:3
u mnie podobnie, nie widze żadnego progresu w ich wzroście :roll:
C18H27NO3 my love.

Pozdrawiam, Adrian.
frant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 781
Od: 21 mar 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Kiedy wysadzić arbuza?

Post »

Nie upadajcie na duchu ! Ledwo pare dni nieco chłodniejszych a Wy już panikujecie :shock: , przyjdzie czas to arbuz ruszy . W ubiegłym roku też już myślałem , że nic nie wyjdzie bo nawet w czerwcu bylo zimno , ale potem sie jakoś odwrociło i pare dobrych tygodni zrobiło cuda . Arbuz wyrosł i dojrzał na pocz. września ... 8-)
Ula6
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 30 mar 2009, o 09:06
Lokalizacja: łódź

Re: Kiedy wysadzić arbuza?

Post »

Dzięki bardzo. Z całego opakowania tylko 3 wykiełkowały. O aure sie nie boje bo mam ochote posdzic je w szklarni. a moze by mi ktos jeszcze powiedzial jak czesto sie je podlewa? :uszy
frant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 781
Od: 21 mar 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Kiedy wysadzić arbuza?

Post »

Jaka by to nie była roślina , arbuz nie-arbuz to i tak nie ma sztywnej reguły co ile dni podlewać . Po prostu podlewamy wtedy gdy trzeba , na początku rzadziej co 4-6 dni a gdy już zacznie owoc dorastać to nawet codziennie ... Dużo od gleby zależy , glina trzyma dlugo wode , a przez piasek przeleci jak przez sito - wiadomo . W czas dojrzewania nie podlewam w ogole !
Groser
100p
100p
Posty: 104
Od: 21 kwie 2010, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okocim/Brzesko/Kraków

Re: Kiedy wysadzić arbuza?

Post »

frant pisze:Nie upadajcie na duchu ! Ledwo pare dni nieco chłodniejszych a Wy już panikujecie :shock: , przyjdzie czas to arbuz ruszy . W ubiegłym roku też już myślałem , że nic nie wyjdzie bo nawet w czerwcu bylo zimno , ale potem sie jakoś odwrociło i pare dobrych tygodni zrobiło cuda . Arbuz wyrosł i dojrzał na pocz. września ... 8-)
Po cudotwórczej optymistycznej wypowiedzi franta moje arbuzy ruszyły:) A tak poważnie to po prostu wyniosłem je do tunelu i tam im bardziej służy niż parapet. I teraz moje pytanie, bo miejsce dla kawona już zajęte i co myślicie o pomyśle posadzenia go pod pomidorami? Bo w zasadzie to pomidory jak się wyprowadzi do góry to to trochę miejsca jest dołem...
Awatar użytkownika
MENA515
500p
500p
Posty: 558
Od: 9 mar 2010, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Kiedy wysadzić arbuza?

Post »

Ja już trzeci rok sieję arbuza prosto do gruntu.W tym roku siałam go 2 tyg.temu. Nawet go nie przykrywam. Owoce są nieduże, jest ich nie wiele, ale są pyszne :heja
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”