Wakacje w Bieszczadach , gdzie najlepiej?

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
Awatar użytkownika
karolaipiotr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1695
Od: 5 lut 2009, o 20:29
Lokalizacja: Malbork

Wakacje w Bieszczadach , gdzie najlepiej?

Post »

Witajcie, co prawda był podobny temat, ale w 2007 roku. Chcieliśmy z M pojechać na wakacje w Bieszczady, nigdy tam jednak wcześniej nie byliśmy. W związku z tym mam ogromną prośbę, czy możecie polecić miejsca które "trzeba" tam zobaczyć? A może ktoś z Was wie gdzie można było by za rozsądną cenę przenocować?W internecie to wszyscy zachwalają swoje kwatery, ale może ktoś ma jakieś sprawdzone miejsce?Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi i wskazówki :D Pozdrawiam:-)
Karolina
Moi zieloni przyjaciele-część 1
cx

Post »

Cześć.
Mam nadzieję,że będziesz miała wiele propozycji.Mnie trudno by coś konkrertnego polecić....ot kocham całe Bieszczady i tyle.Jednak najbliższa memu sercu jest "nasza" dolina...
Dolina Łopienki,miejsce po wsi łemkowskiej -wysiedlonej podczas Akcji Wisła.Dolina jak dolina cudna i tyle,na stokach widoczne jeszcze,resztki terasów-ciężkiej pracy wielu pokoleń.W miejscach po zabudowaniach resztki sadów-czereśnie,jabłonie ,agrest,porzeczki.W niektórych miejscach piwniczki kamienne.Na jednym ze stoków wiele lat temu:studenci SGGW,ich przyjaciele i kilku bieszczadników postawiło wiatę dla turystów.Z czasem przybyło udogodnień:myjnia garów,myjnia dla ludzi,kibelki stały też namioty w których można wykupić nocleg(śpiwór własny),jest też pole namiotowe.Z bazy widać górującą nad doliną -Korbanię,którą zdobywa się chaszczując i po drodze objadając się jagodami i jeżynami.
Niewątpliwą atrakcją jest odbudowana Cerkiew Św.Paraskiewii-najstarsza murowana cerkiew w Bieszczadach.Pierwszy etap zaczął pan Łotoczko,jednak całość odudowy-od stanu: gołe,pekające mury cerkwi z powrastanymi drzewami-do stanu dzisiejszego: w pełni odbudowana zadaszona itp-dzieła tego dokonał nasz kolega Zbyszek Kaszuba.I gdyby nie on na pewno nie można było dziś tego obiektu podziwiać,a nawet odbywają się w nim okresowo msze,ślub chyba też był.
Z drugiej strony doliny Łopiennik,za przełęczą Cisna.
Dojście do doliny pieszo,choć niektórzy chyba wjeżdżają,gdy szlaban otwarty.Ale do samej bazy dojść można tylko pieszo.Baza działa do dziś,choć zapewne jest inaczej jak w czasach gdy my ją prowadziliśmy,to na pewno atmosfera pobytu powinna być miła.
Można znaleźć a necie.W pobliżu na Wetlinie-rezerwat Sine Wiry-na prawdę warto!!!
Pozdrawiam Krzyś.
Awatar użytkownika
karolaipiotr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1695
Od: 5 lut 2009, o 20:29
Lokalizacja: Malbork

Post »

Dziękuję Ci bardzo za bardzo ciekawe informacje, na pewno wykorzystamy :D A czy orientujesz się może gdzie są jakieś fajne pensjonaty, albo kwatery? Bo my pod namiot to raczej już za starzy jesteśmy :oops:
Karolina
Moi zieloni przyjaciele-część 1
cx

Post »

Cześć.
Za starzy ???Jeżeli na banerku jest Twoje zdjęcie,a nie Twej córki to...bzdury mówisz.Ot po prostu nie lubisz namiotu i tyle. :wink: .Niestety kwatera w której czasem bywamy jest na skraju Bieszczad,niedaleko Komańczy-a to za daleko i nad Solinę i na Połoniny i na Otryt.
Myślę że najsensowniej byłoby coś od Wetliny do Ustrzyk Grn....Ale jeśli rzeczywiście byście zawitali do Łopienki,a baza by działała ,to jedna noc w bazowym namiocie(do 15.09,materace na pryczach drewnianych,koedukacyjnie :lol: )może być ciekawym przeżyciem i urozmaiceniem pobytu.

Pozdrawiam serdecznie.
Jesienią gdy zaczynają się przebarwiać liściaki bywa uroczo,poza tym grzyby,eeech rydze...
Miłych wrażeń.
oloix
200p
200p
Posty: 201
Od: 12 gru 2008, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łosice

Post »

Ja byłem w Bieszczadach i nocowałem u jednej miłej Pani w Ropience. Sama wieś jest ciekawa gdyż tam nadal wydobywa się ropę ( zazwyczaj od 5 rano :( )
Awatar użytkownika
karolaipiotr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1695
Od: 5 lut 2009, o 20:29
Lokalizacja: Malbork

Post »

Na avatarku to moja buzia :oops: A z namiotem związane jest moje dzieciństwo :D Tylko,że jeździliśmy nad jeziora w Bory Tucholskie :D Ale teraz jakoś siebie nie widzę w namiocie, może po prostu zrobiłam się zbyt wygodna? :oops: A grzyby uwielbiam zbierać
A w tej Ropience znaczy się jest głośno od wydobycia? :D
Karolina
Moi zieloni przyjaciele-część 1
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5428
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Post »

A ja polecam przejście z Wetliny przez Dział na Rawki. Z Działu są przepiękne widoki niezależnie od pory roku.

Dawno już nie plątałam się po Bieszczadach, ale pamiętam dwa fajne schroniska - jedno nazywało się "U Pietrka" w Wetlinie, było tam i schronisko i pole namiotowe, a drugie pod Małą Rawką . Mam nadzieję, że jeszcze istnieją :D
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
g.kiecko
1000p
1000p
Posty: 1508
Od: 19 wrz 2007, o 23:19
Lokalizacja: Jasło

Post »

Warto dla bajecznych widoków ( i figury :lol: ) wybrać się na Połoninę Caryńską, Wetlińską, no i musowo: Tarnica :D
Pozdrawiam Gośka
Mój ogród
Awatar użytkownika
karolaipiotr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1695
Od: 5 lut 2009, o 20:29
Lokalizacja: Malbork

Post »

Dziękuje wszystkim za pomoc, jesteście kochani :D
Wyjeżdżamy dziś w nocy, nocleg w Uhercach Mineralnych.Pozdrawiam serdecznie :D
Karolina
Moi zieloni przyjaciele-część 1
Awatar użytkownika
g.kiecko
1000p
1000p
Posty: 1508
Od: 19 wrz 2007, o 23:19
Lokalizacja: Jasło

Post »

No to miłego wypoczynku i czekamy na relacje :D
Pozdrawiam Gośka
Mój ogród
Awatar użytkownika
karolaipiotr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1695
Od: 5 lut 2009, o 20:29
Lokalizacja: Malbork

Post »

Kochani wróciliśmy, zakochani w Bieszczadach. Zmieniliśmy miejsce noclegu i mieszkaliśmy w Polańczyku, widok z okna na jezioro Solińskie. Te górskie przeżycia były niesamowite, brak mi słów , żeby Wam wszystko przekazać :wink: . To może chociaż z grubsza wymienię co udało nam się zobaczyć, zdobyć, zwiedzić :D . Zapora w Solinie i Myczkowie, Tarnica, Halicz , Rozsypaniec, Mała Rawka, Wielka Rawka, Krzemieniec, Połonina Caryńska, wodospad na potoku Hylaty, rezerwat Sine Wiry, Cisna, Wetlina, Komańcza, Medzilaborce ( Słowacja), Sanok, wiele kościółków , cerkwi spotkanych po drodze. Mogła bym wymieniać szczegółowo cóż tam sie udało zobaczyć , ale ile by było pisania :D Jesteśmy ciągle pod ogromnym wrażeniem jak tam pięknie, Na pewno wrócimy tam , tylko nie wiem kiedy się to uda :? W drodze powrotnej zwiedziliśmy zamek w Łańcucie- również było warto. Jak już uda mi sie ogarnąć zdjęcia , to na pewno Was nimi pomęczę :D Serdecznie pozdrawiam :D
Karolina
Moi zieloni przyjaciele-część 1
Awatar użytkownika
g.kiecko
1000p
1000p
Posty: 1508
Od: 19 wrz 2007, o 23:19
Lokalizacja: Jasło

Post »

Witaj Karolino :D

Po odpoczynku na pewno jesteś zwarta i gotowa do działania, ale priorytetowo my czekamy na fotorelację!

Z tego co już opisałaś, wypoczynek czynny i wymagający niezłej kondycji :D
Jeśli mowa o cerkwiach - czyli zaliczyłaś przynajmniej jeden szlak architektury drewnianej?
Pozdrawiam Gośka
Mój ogród
Awatar użytkownika
karolaipiotr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1695
Od: 5 lut 2009, o 20:29
Lokalizacja: Malbork

Post »

Gosiu te szlaki co chwilę się pojawiały, a my jechaliśmy z mapą i przewodnikiem , gdzie były opisy miejscowości. I jak przez jakąś przejeżdżaliśmy i mieliśmy jeszcze siły( :D ) to zatrzymywaliśmy się podziwiać cuda , które się tam znajdowały :D Obiecane fotki, mam nadzieję , że nie pośniecie z nudów , bo trochę ich jest:-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Karolina
Moi zieloni przyjaciele-część 1
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”