Hortensja - z donicy do gruntu

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
natalia2244
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 18 sie 2007, o 22:58
Lokalizacja: opole

Kiedy do gruntu (hortencja w donicy)?

Post »

Mam hortensję, którą jesienią posadziłam w donicy i trzymałam w dodatniej temperaturze. Teraz jest w domu- temperatura jak w domu.
Kiedy mogę posadzic ją w ogrodzie?
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3024
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

Dopiero po 20. kwietnia.
Awatar użytkownika
ZENOBIUSZ
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4216
Od: 2 sty 2008, o 07:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Natalio ja swoją hortensję ogrodowa przetrzymywałem przez okres zimowy w pomieszczeniu w którym temperatura nie spadała poniżej zera. Do gruntu wysadzę ją
po 15 maja , aby uchronić ją przed przymrozkami które mogą zniszczyć pąki kwiatowe.
Pozdrawiam Zenek
natalia2244
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 18 sie 2007, o 22:58
Lokalizacja: opole

Post »

Dziękuję Wam za odpowiedź, potrzymam ją w takim razie do maja w domku,pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
ZENOBIUSZ
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4216
Od: 2 sty 2008, o 07:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Natalio - to nie tak. Swoja hortensję w dni kiedy temperatura jest powyżej zera
wystawiaj do ogrodu, w czasie zapowiadanych przymrozków zabieraj ją do domu na noc.
Wynosząc ją do ogrodu umożliwiasz jej hartowanie i przyzwyczajasz ją do naturalnych
warunków.
Pozdrawiam Zenek
Awatar użytkownika
Jaga W
50p
50p
Posty: 93
Od: 8 wrz 2008, o 12:21
Lokalizacja: Gliwice

Hortensja - z donicy do gruntu

Post »

Witam Wszystkich
Kupiłam w październiku ub.roku hortensje ogrodową z przeznaczeniem na ogród. Przezimowałam ją w garażu, potem przeniosłam na cieniste okno do mieszkania. Pięknie się zazieleniła i właśnie zakwitła. Chciałabym tylko wiedzieć kiedy mogę ja dać do ogrodu. Czy już teraz? Czy kwitnienie nie jest przeszkodą? Czy może zaczekać na 15 maja...
Pozdrawiam
Jaga W
jacek s
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 6 lip 2008, o 09:24
Lokalizacja: warszawa

Post »

Ja bym poczekał.Hortensja jest "rozpieszczona" :) ,i możliwe majowe przymrozki mogą jej zaszkodzić.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jaga W
50p
50p
Posty: 93
Od: 8 wrz 2008, o 12:21
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Dzięki!!!! :D :D :D Zaczekam z nią więc na 15 maja...
Pozdrawiam
beatab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1525
Od: 13 kwie 2009, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Przesadź w dużą donicę i do gruntu dopiero jesienią- wtedy już na pewno będziesz miła wybrane odpowiednie miejsce - ja miałam hortensje po całym ogrodzie i rezultaty kiepskie, dopiero jak je przesadziłam blisko domu- od strony pólnocnej kwitną niezwodnie co roku- na zime kopczyki jak do róż i broń Boże nie obcinać - kwitną na pendach ubiegłorocznych. Powodzenia Beata
Papillon
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 27 mar 2010, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Villa Park

Re: Hortensja - z donicy do gruntu

Post »

Właśnie dostałam piękną hortensję w donicy (sporych rozmiarów). Ma mnóstwo kwiatów i kwitnie na niebiesko. Czy jeżeli wysadzę ją do ogrodu, będzie nadal tak pięknie kwitła? U mnie jest dość ciepło teraz, ale poczekam jeszcze kilka tygodni. Moj ogród to bardzo słoneczne miejsce (poludniowy-zachód). Czy tyle słońca jej nie zaszkodzi? Jeżeli nie będę jej podlewać specjalnym roztworem to będzie kwitła na biało?
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8006
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Hortensja - z donicy do gruntu

Post »

Jak wysadzisz do ogrodu to w tym roku już nie będzie kwitła.Wysadź ją dopiero jak przekwitnie (maj, czerwiec), ale miejsce koniecznie musi być półcieniste, a nawet cieniste.Lubi mieć ścianę "za plecami', bo jest zaciszniej i cieplej, może masz gdzieś przy domu.Na biało nie będzie kwitła, ale jeśli gleba mniej kwaśna to na różowo.Czasem nawet podlewanie roztworami zakwaszającymi roślin w gruncie nie powoduje zabarwienia na niebiesko tylko pozostaje różowa.
Papillon
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 27 mar 2010, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Villa Park

Re: Hortensja - z donicy do gruntu

Post »

Różowy kolor tez jest ok :D , właściwie każdy kolor. To przepiękny krzew, ale z tym cieniem to mam prawdziwy problem. Ścianę to może bym znalazła. Nie wiem, może jakiś parasol? Może jakąś pergolę z pnączem postawić? Wolałabym nie oddawać tej hortensji "w dobre ręce". Wśród moich znajomych to ja jestem najbardziej "zaangażowana w ziemię"...Hm mam tyle słońca, że przyjdzie mi tylko pomidory hodować, ale tak łatwo się nie poddam. Dziękuję bardzo za pomoc!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”