Anturium kwitnie, nie kwitnie i wytwarza nasiona

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Rokitnik
50p
50p
Posty: 80
Od: 28 lut 2009, o 14:51
Lokalizacja: pomorskie, Tczew

Anturium kwitnie, nie kwitnie i wytwarza nasiona

Post »

Witam miłośników anturium :D

Chcę pokazać mojego kwiatka. Oto on:
Obrazek

Wydaje mi się, że rośnie ładnie, co jakiś czas pojawiają się nowe listki. Na podstawce ma wysypany żwir, podlewam pstrożnie odstaną wodą, cały czas ma wilgotną ziemię. Chyba czuje się dobrze, ale nie kwitnie. Ma 3 kwiaty cały czas te same, z którymi go kupiłam wiosną zeszłego roku. Nie wypuścił ani jednego nowego kwiata i raczej nie ma żadnych pączków.

Czy ktoś wie, dlaczego anturium nie kwitnie, mimo że rozrasta się ładnie i zdrowo? Nigdy go nie nawoziłam? Może nie kwitnie od braku nawozu albo może ma za zimno? Co myślicie?

Ogólnie pozdrawiam wszystkich i życzę ładnych rozkwitów.
Awatar użytkownika
chan-dzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3501
Od: 4 maja 2010, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WROCŁAW

Anturium z nasion

Post »

Moje Anturium na jednym kwiatku ma coś takiego,czy to są nasiona,a w ogóle to z nasion można rozmnażać Anturim? Obrazek


Anturim wypuszcza mi dużo nowych kwiatów :heja ale takie cudo mam dopiero drugi raz,a kwiatuszek jest już starawy ale dobrze sie trzyma i teraz wyskakują mu takie pypcie :;230
Wątki chan-dzi
Pozdrawiam i zapraszam do mnie Ania
x-M-8
---
Posty: 4225
Od: 4 gru 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Anturium z nasion

Post »

Aniu fotka jest niesamowita. :shock: :shock:
Oczywiście można rozmnażać z nasion w temp 24* tylko jest to trudne.(ponoć)
Przyznam się,że nie spotkałem się z czymś takim i nie wiem czy to nasiona... :oops: podejrzewam,że nasiona musiały by dojrzeć żeby z nich coś wylazło...
Awatar użytkownika
Lineta
1000p
1000p
Posty: 2359
Od: 15 mar 2012, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Anturium nie kwitnie,kwitnie

Post »

Dołączam się do wątku, żeby nie mnożyć tych o anturium.
Dzisiaj zrobiłam zdjęcie mojemu kwitnącemu anturium, które dostałam od męża na Dzień Kobiet w zeszłym roku. Nie dość, że ładnie się przechowało przez zimę, to jeszcze zakwitło! Widać, że szczerze ofiarowane. :)
Obrazek
Ogród tysiąca kwiatów i motyli. Serdeczne pozdrowienia, Gosia
Ogród Linety
Ogród Linety cz.2
Awatar użytkownika
Liza
50p
50p
Posty: 74
Od: 12 maja 2009, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Anturium plamy na liściach

Post »

Ładnie kwitnie.Na moim parapecie też powoli zaczynają się nowe zmiany...... słonko obudziło :D je po zimowym śnie .
Żeby być kimś, zawsze trzeba być sobą...
Moje wątki zapraszam....
Awatar użytkownika
meji
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 26 sty 2012, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Anturium plamy na liściach

Post »

Witam serdecznie, mam również Anturium,moje stoi na oknie wschodnim, stoi w wodzie i ma się super , wypuszcza liście jak szalony. Mam tylko pytanie co zrobić z kwiatkami które już swój najlepszy okres mają za sobą, bo robią się zielone, a to coś w środku co było żółte zrobiło się również zielone, i zaczyna usychać od szczytu.Nie wiem czy to obciąć, czy to zostawić. Proszę o pomoc
Awatar użytkownika
Lineta
1000p
1000p
Posty: 2359
Od: 15 mar 2012, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Anturium plamy na liściach

Post »

Sama czekam na czyjąś podpowiedź, bo jestem początkująca na forum i nie wiem, a też mnie to interesuje. Ale jakoś nikt się nie odzywa. Może trzeba się zwrócić do moderatora o pomoc?
Ogród tysiąca kwiatów i motyli. Serdeczne pozdrowienia, Gosia
Ogród Linety
Ogród Linety cz.2
Awatar użytkownika
meji
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 26 sty 2012, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Anturium plamy na liściach

Post »

Poszperałam trochę w necie i na forum, i znalazłam informację że dobrze jest obciąć "przekwitnięte" kwiaty, bo to stymuluje roślinę do zawiązania i wypuszczenia nowych kwiatów, więc wzięłam i wszystkie kwiaty przekwitnięte poobcinałam.Intuicja mi to też podpowiadała, więc myślę że będzie dobrze. Pozdrowionka
Awatar użytkownika
wilczek
100p
100p
Posty: 149
Od: 4 kwie 2011, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Anturium plamy na liściach

Post »

Hej witam jakiś czas temu kupiłem anturium dwie sztuki kwitnie na piękny fioletowy kolorek. Chce ję przesadzić i stad moje pytanie czy podłoże do storczyków z podłożem do paproci substrala było by dobrym rozwiazaniem w podłożu do paproci jest torf wysoki i torfowieć a w podłożu do storczyków kora sosnowa dało by to kwaśne podłoże?? Drugie pytanie wiąże się z tym że są to duże sztuki i dotykaja listkami okna, chciałem zapytać czy zimą to nie będzie przeszkadzało-czy nie pomarzna???? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
obita
500p
500p
Posty: 509
Od: 4 lip 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekoszów

Anturium z nasion

Post »

Witam. Na "pałce" mojego anturium pojawił się pomarańczowy bąbel, który ciągle rośnie. Obstawiam że są to nasiona. Czy ta torebka pęknie i czy są szanse na wzrost roślinek z tych nasion? Zbiorę wysieje i co dalej?


---14 lis 2015, o 09:29----
?
?Nikt nic nie wie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”