Prośba o rozpoznanie

Zablokowany
jachu_23
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 11 sty 2009, o 20:13

Prośba o rozpoznanie

Post »

Witam,
dostałem w prezenie kaktusiki prosze forumowiczów o pomoc w rozpoznaniu.
Niestety jestem nowym "hodowcą" i zbytnio nie znam się na nazwach, z góry dziękuję za pomoc Obrazek Obrazek Obrazek

Dodatkowo mam pytanko roślinka "kaktusik" z ostatniego zdjęci aprzez pewien czas rósł bardzo intensywnie wypuścił 8 nowych listków. Niestety ostatnio rozwój się zahamował . Czy może to objaw "zimowego snu"? Choć tak intensywny przyrost roślinka osiągnęła w grudniu ?

Dodatkowo przy roślince na 1 zdjęciu n ałodydze głównej pojawia się jakaś choroba czy ktoś może wie co to jest i czy jest szansa by jeszcze to wyleczyć ??

Ze względu, że jestem jeszcze szczawik pozwolę zadać jeszcze jedno być może głupie pytanie. Niestety druga roślinka jak na zdjęciu 1 skapitulowała "choroba zjadał główna łodygę. Moje pytanie bo ostał się 1 zdrowy listek czy jest jakaś szansa by go ukorzenić ?? Jeżeli tak to jak powinienem to zrobić?

Z góry dziękuję za rozpoznanie kaktusików i odpowiedź na moje być może głupie pytania.
pozdrawiam,
Piotrek
Basia k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1160
Od: 2 maja 2007, o 16:58
Lokalizacja: podlaskie

Post »

jachu_23 postaramy Ci się pomóc ,tylko potrzebne są wyraźniejsze zdjęcia ,jeśli możesz zrób drugie w zbliżeniu :wink:
jachu_23
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 11 sty 2009, o 20:13

Post »

Dzięki za odpowiedź podsyłam większe zdjęcia
więc tak:

Na roślince na 1 zdjęciu na łodydze głównej pojawia się jakaś choroba czy ktoś może wie co to jest i czy jest szansa by jeszcze to wyleczyć ??

Roślinka ze zdjęć 3 i 7 przez pewien czas rósł bardzo intensywnie wypuścił 8 nowych listków. Niestety ostatnio rozwój się zahamował . Czy może to objaw "zimowego snu"? Choć tak intensywny przyrost roślinka osiągnęła w grudniu ?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Post »

Witaj!
Roślinka z fotki 3i7 to sukulent .Mam taką samą.Przesadz ją w osobną doniczkę,w zwykłą uniwersalną ziemię .Postaw na południowym oknie,a na pewno zacznie rosnąć.Uważaj na listki bo sa bardzo delikatne,i się obsypują.Roślinka bardzo się rozrasta,potrzebuje sporo miejsca.Razem z kaktusami nie powinna rosnąć. Moja roślinka całe lato rosła na rabatce,na zimę wykopałam wsadziłam do doniczki.Teraz kwitnie .Wieczorem dodam zdjęcie. :D

Pozdrawiam!.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Moje sukulenty

Post »

Jak obiecałam tak wstawiam fotki moich sukulentów :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam nadzieję, że będą się podobać.. Pozdrawiam :)
oloix
200p
200p
Posty: 201
Od: 12 gru 2008, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łosice

Post »

pierwsze to eszweria czy coś w tym stylu
Awatar użytkownika
Maria2008
100p
100p
Posty: 187
Od: 8 sie 2008, o 22:27
Lokalizacja: Jaworzno

Post »

tez mi się wydaje że to eszewierka, ale jak pięknie kwitnie :wink:
volumineux
500p
500p
Posty: 563
Od: 8 lut 2008, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post »

3 zdjęcie to Kalanchoe, 1 to chyba Eszeweria, a ostatnie to Eonium. Poza tym wszystkie rośliny na zdjęciach to sukulenty.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Post »

Druga roślinka -potocznie nazywana ,,kamienna róża''. :P
Zablokowany

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”