Kursy projektowania ogrodów

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
kubej
50p
50p
Posty: 83
Od: 27 kwie 2008, o 17:15
Lokalizacja: Gdynia

Kursy projektowania ogrodów

Post »

Drodzy forumowicze,
czy moglibyście mi doradzić gdzie w Trójmieście mogę zrobić kurs projektowania ogrodów (najlepiej letnich i zimowych w jednym)?

Zależy mi na kursie, który zawierałby przynajmniej takie zagadnienia:

- podstawy projektowania ogrodów
- projektowanie i instalacja systemów automatycznego nawadniania
- organizacja prac
- roboty ziemne
- drogi i nawierzchnie w ogrodzie
- architektura ogrodowa
- ogród skalny, ogród wodny
- drzewa i krzewy (wybór materiału sadzenie, pielęgnacja)
- kwietniki i rabaty
- trawniki – zakładanie i pielęgnacja

...a nawet więcej.
Albo po prostu doradźcie mi co taki kurs powinien zawierać.

Czy możecie polecić coś sensownego, coś na co nie wyrzucę pieniędzy, a gdzie mnie czegoś nauczą?
jarosz339
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 13 kwie 2008, o 20:02
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Znalazłem coś takiego:
http://www.apedukacja.pl/architekura_kr ... y,251.html
i takiego:
http://www.pracowniasztukiogrodowej.pl/ ... ?lg=pl&p=7
ewentualnie możesz poszukać tutaj http://szkolnictwo.pl/index.php?co=list ... p=4&woj=11 jeżeli masz czasu trochę...
Szukałem co prawda tylko w Gdańsku :] ze względu na siebie troszeczkę życzę powodzenia i jeżeli znajdziesz coś za przystępną cenę to daj znać, może też bym skorzystał....:D pozdrawiam
jarosz339
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 13 kwie 2008, o 20:02
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Znalazłem jeszcze coś takiego :P w Gdyni!!!
http://www.alfa.edu.pl/alfa.php?main=ki ... er=7&id=27
kubej
50p
50p
Posty: 83
Od: 27 kwie 2008, o 17:15
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Dzięki!
ale to są wszystko szkoły, gdzie nauka trwa 1-2 lata. A ja szukam jakiegoś przyspieszonego kursu do 1 miesiąca.
Wiem że w miesiąc nie nauczę sie wszystkiego ale chociaż podstawy.
pozdr
Prada
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 10 wrz 2008, o 13:54
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Odświeżam wątek. Również jestem zainteresowana takim kursem (Warszawa), najlepiej żeby można było odbyć go w miesiącach jesienno zimowych, by na wiosnę zająć się tworzeniem własnego ogrodu. Nie wiem, bowiem od czego powinnam zacząć :?
Awatar użytkownika
MartaG
500p
500p
Posty: 589
Od: 9 wrz 2008, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post »

Zamiast kasy na kurs wolałabym wydać pieniądze na książki. Być może na kursie pokażą Ci kilka tricków, ale nie wierzę że można się czegoś wartościowego nauczyć w tak krótkim czasie. To jak z kursem prawa jazdy, nikt nie nauczy Cię jeździć w 20 godzin:(
Poleciłabym jako literaturę obowiązkową "Projektowanie ogrodów" Johna Brookesa - droga ale naprawdę wyjątkowa pozycja, do tego coś o szeroko pojętej agrotechnice i uprawie ziemi plus naprawdę dobrą encyklopedię roślin, np dwa tomiska encyklopedii Brickella ale nie wiem czy jest dostępna po polsku jeszcze.
Z tej pierwszej dowiesz się jak zaprojektować ogród, jakich materiałów użyć do budowy ścieżek, płotów, pergoli, jak dobierać rośliny, jak zbudować ścieżki ect, ect... Jak Ci się nie spodoba zawsze można sprzedać na all, idzie tam jak świeże bułki. Podobną pozycją ale uboższą są "Piękne ogrody" Robina Williamsa.
Pozdrawiam, Marta
Awatar użytkownika
aleksandra2323
500p
500p
Posty: 529
Od: 28 cze 2008, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ja skończyłam (lata temu) kurs projektowania wnętrz, który uświadomił mi przede wszystkim, jak wielu rzeczy nie wiem. Z drugiej strony dowiedziałam się, gdzie mam braki, i gdzie je uzupełniać. Dlatego nie wierzę, aby kurs, choćby bardzo dobry uczynił z kogoś mistrza, raczej czeladnika i to baaaaaaaardzo początkującego. Nie bez powodu studia zajmują 5 lat, a nie rok. Ale... potem można samememu kontynuować edukację, która się tak naprawdę nigdy nie kończy :wink: .
Prada
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 10 wrz 2008, o 13:54
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Aleksandra2323 gdzie robiłaś ten kurs i jak długo on trwał?
Marta G myślałam również o książkach, ale raczej jako uzupełnieniu i kontynuacji wiedzy zdobytej na kursie.
Pięknie dziękuję za info.
Pozdrawiam
wesoly
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 785
Od: 20 sie 2008, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Post »

Na naukę nigdy nie jest za późno! Nawet po pięcio letniej edukacji wchodząc w praktyczny teamt np. zagospodarowania danego terenu dopiero wtedy zdajemy sobie sprawę ile umiemy. Systematyczne uzupełnianie wiedzy jest kluczem do sukcesu.
jarek
Awatar użytkownika
aleksandra2323
500p
500p
Posty: 529
Od: 28 cze 2008, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Kurs robiłam w Warszawie, w nieistniejącej już lokalizacji, trwał kilkadziesiąt godzin, niestety minęło już chyba z 10 lat, więc dobrze nie pamiętam :cry: .

wesoly, zgadza się na naukę nigdy nie jest za póżno, a pogłębiać wiedzę trzeba cały czas :!:
iga23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12833
Od: 1 paź 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tam, gdzie mieszkają dinozaury.
Kontakt:

Post »

witam,jeżeli możesz zapisz się do szkoły. Jestem właścicielką niewielkiego ogrodu.W zeszłym roku w Bydgoszczy otworzyła się policealna "darmowa" szkoła. Zapisałam się i nie żałuję.Okazało się że o ogrodach nie wiedziałam nic.Sprawdź u siebie ,bo te szkoły są dofinansowane z UE.Zajęcia są co 2 tydzień ,zaczynają się w październiku ,a kończą w maju, tak że sezon ogrodniczy jest wolny. Pozdrawiam.Iga
Prada
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 10 wrz 2008, o 13:54
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

iga23 pisze:witam,jeżeli możesz zapisz się do szkoły. Jestem właścicielką niewielkiego ogrodu.W zeszłym roku w Bydgoszczy otworzyła się policealna "darmowa" szkoła. Zapisałam się i nie żałuję.Okazało się że o ogrodach nie wiedziałam nic.Sprawdź u siebie ,bo te szkoły są dofinansowane z UE.Zajęcia są co 2 tydzień ,zaczynają się w październiku ,a kończą w maju, tak że sezon ogrodniczy jest wolny. Pozdrawiam.Iga
Jak nazywają się te szkoły, nie mam pojęcia, gdzie ich szukać :(
iga23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12833
Od: 1 paź 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tam, gdzie mieszkają dinozaury.
Kontakt:

Post »

U mnie to się nazywa Towarzystwo Wiedzy Powszechnej ,ale musisz poszukać w swojej okolicy.Szukaj w internecie pod hasłem Architektura krajobrazu-szkoły.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”