Pereskiopsis

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darekcn42
1000p
1000p
Posty: 2606
Od: 9 lut 2009, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wilkołaz

Pereskiopsis

Post »

No i jeszcze zestawik badyli przyszedł na rozmnożenie :D :D :D .

*Pereskiopsis spathulata.
Obrazek
Pozdrawiam, Darek.
Awatar użytkownika
peter86
500p
500p
Posty: 882
Od: 14 mar 2011, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: PL

Re: Szczepienie: nasze doświadczenia, przemyślenia - porady

Post »

aż potne jednego pereskiopsis z ciekawości :idea:
Awatar użytkownika
popiolek69
500p
500p
Posty: 802
Od: 22 paź 2011, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin, Trawniki

Re: Wysiewanie kaktusów

Post »

Moim zdaniem szczepienie na pereskiopsis to jedno z najprostszych szczepień, jeśli siewka bardzo mała wystarczy ją umieścić trochę z boku podkładki i daje radę. Trochę już się tego naszczepiłem :wink:
Awatar użytkownika
peter86
500p
500p
Posty: 882
Od: 14 mar 2011, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: PL

Re: Wysiewanie kaktusów

Post »

Pereskiopsis to ciekawa roślinka szybko się mnoży i szybko rośnie można pędzić to jak zielsko. siewki ładnie i szybko się na tym gadzie rozwijają :wink:
sancho100
100p
100p
Posty: 133
Od: 21 lut 2012, o 06:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Szczepienie: nasze doświadczenia, przemyślenia - porady

Post »

Witam.
Zakupiłem ostatnio kilkanaście sadzonek Pereskiopsis z zamiarem szczepienia na nich. Część z nich chciałbym namnożyć też na kolejne sadzonki. I tutaj moje pytanie. W jakim podłożu je posadzić, żeby maksymalnie przyrastały? Sadzonki przyszły bez podłoża, jednak z tego co zauważyłem bryła korzeniowa jest mocno torfowa. Przypuszczam tylko, że ten sukulent lubi podłoże dosyć żyzne. Pierwszy raz mam do czynienia z tymi roślinami więc proszę o jakieś wskazówki.
Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
popiolek69
500p
500p
Posty: 802
Od: 22 paź 2011, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin, Trawniki

Re: Szczepienie: nasze doświadczenia, przemyślenia - porady

Post »

Hej, co do podłoża dla tych badyli to na Twoim miejscu nawet nie zawracałbym sobie głowy- one rosną w czym się tylko posadzi. Możesz nawet zwykłą ziemię zmieszać z jakimś piachem i będą rosły :wink: Co do sadzonek to można od razu po ucięciu ukorzeniać a można też czekać aż przeschną. Ja ukorzeniałem ścinki ok 0,5 cm pozostałe po szczepieniu i nie było problemu tyle że lepiej to robić w sezonie. Niektóre wierzchołki pozostawione i zapomniane same się ukorzeniały leżąc w pojemnikach :) Ogólnie chwast więc praktycznie nie potrzebuje szczególnej zabawy :wink:
naoko
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 7 mar 2015, o 21:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: CHOROBY I DOLEGLIWOŚCI kaktusów i in. sukulentów PORADY cz.4

Post »

Witam. Pilnie potrzebuję pomocy fachowca.
Mam moją peperomię drugi rok. Gdy poprzednio postanowiłam przezimować ją na korytarzyku, gdzie jest sporo światła, a temperatura trochę niższa od pokojowej (myślę, że koło 19 stopni), od października do końca marca nie potrzebowała podlewania, a cały sezon pięknie i szybko mi rosła, puściła nawet na koniec nowy pęd z ziemi.

Obrazek

W tym roku już tak dobrze się to zimowanie nie skończyło. Widziałam, że listki się trochę sypią, ale stwierdziłam, że może tak musi być. Ale gdy po czasie zauważyłam, że najpierw młody pęd zrobił się czarny i usechł, listki ze środka pędów powypadały, a potem kolejny, długi pęd również zrobił się czarny i częściowo suchy, postanowiłam od razu (19 lutego) wstawić ją do mieszkania i podlać. Pomyślałam, że może tego jej właśnie trzeba, ale coś mi w tym nie gra. Widzę, że kolejny pęd u nasady i powyżej zrobił się miękki i ciemnieje. Zapewne stanie się z nim to samo co z poprzednimi nieszczęśnikami. Dlatego mam 2 pytania: co mogło dopaść moją roślinkę? Myślałam, że może jakiś grzyb? Podejrzewałam też, że może jakimś cudem zmarzła, gdy okno było lekko rozszczelnione, choć tam się tak nie wychładza, ale może ją jakoś zawiało, mimo że nie stała tak blisko okna... Drugie pytanie dotyczy ratowania. Czy jest możliwość odcięcia i ukorzenienia w jakiś sposób takiego pędu i czy o tej porze roku jeszcze nie jest zbyt wcześnie? Myślę, że powinnam działać szybko, ale boję się, że jak sama się za to zabiorę, to tylko przyspieszę jej zgon. ;:185

Obrazek

Obrazek

Chodziło mi też po głowie, gdy jeszcze miała się wspaniale, by ją przyciąć (to byłoby dla mnie nowe doświadczenie), ale ciekawość, jak długa urośnie, zwyciężyła. Myślicie, by podciąć ją, jeśli przetrwa? Bardzo lubię tę roślinkę, gdy ogrzewa ją słońce tak ciekawie i subtelnie pachnie. ;:167
Przepraszam za słabą jakość zdjęć.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
peter86
500p
500p
Posty: 882
Od: 14 mar 2011, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: PL

Re: Sprzedam nadwyżki hybryd Adenium obesum

Post »

Pereskiopis
Sadzonki do ukorzeniania 6-8 cm
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”