Aplikacja na smartphone

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
keey
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 19 paź 2015, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Aplikacja na smartphone

Post »

Cześć, znacie i korzystacie z jakiejś aplikacji do pielęgnacji ogrodu? Chodzi mi głównie o terminarz, możliwość stworzenia edytowalnego terenu i przypominajki typu nawóz, podlewanie itp.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2176
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Aplikacja na smartphone

Post »

Nie wiem czy taka aplikacja istnieje, a jeśli tak, czy ma to sens ;:124
Pewne zabiegi pielęgnacyjne (przycinanie, nawożenie, opryski itp.) wykonuje się we w miarę stałych terminach. Przyroda to nie maszyna ani nie wirtualna rzeczywistość. Jest za wiele niemożliwych do przewidzenia zmiennych. Chociażby pogoda, czy występowanie chorób i szkodników na danym terenie, rodzaj gleby i to czego w niej na danej działce brakuje.

Musisz najpierw Poznać swoją działkę. Poznać rośliny i ich wymagania. Poczytać o rodzajach zabiegów w ogrodzie, a potem to jeszcze dostosować do Swojego ogrodu i zgrać z warunkami pogodowymi i czasem wolnym na wykonanie prac.

Trochę trudności na początki, ale i dobra zabawa, ruch na powietrzu i zyskiwanie wiedzy. Powodzenia :wit
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Aplikacja na smartphone

Post »

Istnieje. Jest tego cała masa. Kalendarz ogrodnika , księżycowy, przypominajki, plany ogrodu , porady , komunikaty ... ..wystarczy wpisać w sklepie Google i jest długa lista.

Każda aplikacja ma swoje wady i zalety. Np fajny jest asystent ogrodnika ale dopuszcza tylko rośliny takie jakie ma w bazie. Tak naprawdę każdej coś brakuje choć zapewniają że są pod indywidualne użytkowanie.
Dlatego ja najbardziej wierzę swojemu zeszytowi gdzie mam swój własny kalendarz stworzony przez siebie i tym się kieruje.

Podobnie jak koleżanka uważam że to tylko zapychanie miejsca w telefonie. Owszem, jeden szkic można stworzyć czy tam się pobawić,ale najlepiej próbować na żywo bo natura jest nieprzewidywalna.
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Aplikacja na smartphone

Post »

Od aplikacji dużo lepsze jest to forum.
keey
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 19 paź 2015, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Aplikacja na smartphone

Post »

Foxowa pisze:Np fajny jest asystent ogrodnika ale dopuszcza tylko rośliny takie jakie ma w bazie.
Z tych, które znalazłem "asystent" wydaje się najbardziej przyjazny. Rośliny po zgłoszeniu dodaje programista. Cena za full opcje na rok nie jest wygórowana. Jednak zauważyłem, że od kilku tygodni nie zmienia się prognoza pogody, więc może coś się zacięło. Chodzi mi o aplikację, która ogarnie kilka trawników, którymi się zajmuję. Dzięki za sugestie.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Aplikacja na smartphone

Post »

To jest właśnie specyfika aplikacji. A to się coś zetnie, a to czegoś brak, a to wersja stara i wymaga aktualizacji.

Są jeszcze wersję zagraniczne. Kiedyś natrafiłam na wersję francuską bardzo fajną i sensowną, była też online, ale tu znów problem ten że trzeba translatora do tego.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2176
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Aplikacja na smartphone

Post »

A kiedyś ogrody funkcjonowały i ogrodnicy wiedzieli co w nich robić bez smartfonów i aplikacji :wink:

Tak poważnie, może to pomóc, a może nie. Jak zaczęła się era nawigacji samochodowych, to zdarzali się kierowcy wjeżdżający na ślepo dostawczakami pod niskie wiadukty, czy do jeziora. Wszystko jest dobre, jeśli jest jako dodatek do wiedzy i myślenia, a nie zamiast.
Moim zdaniem, jeśli nie ma się podstawowej wiedzy na jakiś temat a potem tej wiedzy nie pogłębia, żadna aplikacja nie spowoduje, że wszystko zrobimy tak jak należy.
Pozdrawiam Lucyna
keey
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 19 paź 2015, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Aplikacja na smartphone

Post »

Cały czas myślę o takiej aplikacji. Widomo, że nie zrobi pracy za nas, ale... mogłaby być czymś na miarę dziennika. Ustawiamy nawożenie trawnika, aplikacja po wprowadzeniu danych odpowiednio wcześniej informuje o kolejnej dawce nawozu, przypomina o zakupie itp. Do tego wprowadzenie danych działki. Zwalczanie chwastów, szybkie porady, choroby itp. Tego brak.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2631
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Aplikacja na smartphone

Post »

Ja zrezygnowałam z aplikacji bo to straszny zapychacz telefonu. A ponieważ karteluszki z notkami są wszędze, na lodówce, w szufladach, ksiązkach itd więc zamarzyła mi się jedna książka, taka paroletnia i kupiłam to; ma sporo miejsca na notki plus ważne info.
Obrazek

Obrazek
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”