Storczyki Anusski

Awatar użytkownika
orange30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1935
Od: 27 paź 2007, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zabrze

Re: Storczyki Anusski

Post »

Aniu pięknie dziękuję za fotkę tortu ;:196 Fotki z wystawy równie piękne jak eksponaty ;:138
Proszę o fotki Twoich nowości ;:108 ;:65
"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówki do życia" - Halina
Mój spis wątków
Moje robótki
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczyki Anusski

Post »

Halinko, dziękuję Ci bardzo serdecznie za odwiedziny! Jeśli masz ochotę, możesz zjeść całe ciacho :wink: A Twoje życzenie spełniam ;:227

A zatem wstawiam jeszcze zdjęcia nowości z Berlina :wink:


Platystele stenostachya - miniatura o kwiatkach wielkości ok. 2mm. Należy do najmniejszego rodzaju storczyków na świecie. Kwiat ma piękny zielonkawy kolor i ciemnobordową warżkę. Roślina zamontowana na podkładce, sama ma wielkość 5cm (rozłożystość liści). Na czwartym zdjęciu porównanie pojedynczego kwiatka z główką od szpilki. I proszę, wybaczcie jakość zdjęć, ale sami rozumiecie... :lol:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Platystele sp. CR - miniatura o pomarańczowych kwiatach wielkości 2-3mm, zamontowana na korkowej podkładce. Rozłożystość jej liści wynosi 4cm. Porównanie z główką od szpilki na ostatnim zdjęciu. I tutaj bardzo prosiłabym Jovankę bądź Przemka lub kogoś, kto wie, co oznacza tajemniczy skrót "sp.", o wyjaśnienie go. Spotkałam się z nim przy nazwach wielu storczyków i główkując trochę, wpadłam na dwa pomysły - nieoznaczona hybryda lub nieoznaczony botanik, który "zgubił" fiszkę. Czy dobrze rozumuję?

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Phal. minus - zazwyczaj malutki, ale wyrośnięty (jak na moje oko) storczyk o dość fikuśnych kwiatkach, które można zobaczyć pod tym adresem: klik.

Obrazek


Ceratochilus biglandulosus - roślina, w której można się zakochać od pierwszego wejrzenia ;:166 Ma przepiękne białe kwiaty z zieloną warżką na środku - wygląda jak Królowa Śniegu z brylantowym, ciemnozielonym naszyjnikiem... Tutaj zdjęcie kwitnącej rośliny.

Obrazek


I moje małe marzenie, które się spełniło :) Dendrobium cuthbertsonii o bajecznie pomarańczowo-czerwonych kwiatach, które aktualnie są na roślinie dwa. Ma dość dużo pseudobulw - starałam się wybrać najzdrowszy okaz ze wszystkich, a na wystawie było ich naprawdę dużo. Tak prezentuje się mój:

Obrazek Obrazek




I na koniec straszydło nocne, żeby nie było tak kolorowo i pięknie :lol: Niżej cudowna Vanda, które właśnie skończyła otwierać swoje niesamowite fioletowo-niebieskie kwiaty i znajduje się w pełni kwitnienia, a obok taki ktoś ;:224 czyli ja (wyszłam, jakbym miała zeza, ale nie - nie mam go :wink:).

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Storczyki Anusski

Post »

Piękne nowości, choć bardzo maleńkie, ale oryginalne i niespotykane. To Dendrobium ma niezwykłą barwę, bardzo intensywną. Ale i tak najbardziej podoba mi się Vanda, moja wkrótce też będzie kwitła :).
Awatar użytkownika
orange30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1935
Od: 27 paź 2007, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zabrze

Re: Storczyki Anusski

Post »

Aniu, słowa których użyję są bardzo pospolite, ale przecież wiadomo, że żadne słowo nie jest w stanie wyrazić tego co piękne, tym bardziej piękna storczyków ;:138 Twoje okazy naprawdę bardzo wyszukane i takie nie pospolite na forum ;:108 Dziękuję za torcik i miłe słowa ;:79
"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówki do życia" - Halina
Mój spis wątków
Moje robótki
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Storczyki Anusski

Post »

Wow...ależ zakupy i te zdjęcia porównawcze z główką od szpilki. Niesamowicie maleńkie kwiaty.
Twoje białe, pachnące cudeńko jest śliczne. Tyle pędzików naraz...gratuluję kwiatuszków ;:138

Ale...że teraz marzę o niebieskiej Vandzi, nad nią będę najbardziej ochać. Piękna, wielka i tyleż ma kwiatów :D
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
MariaTeresa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2146
Od: 1 lut 2008, o 02:43
Lokalizacja: małopolska

Re: Storczyki Anusski

Post »

Śliczne jesteście Obie z Vandą ;:108 I takie młodziutkie.
Kolor dendrobium rzeczywiście płomienny, super zdjęcia.
Pozdrawiam ciepło
Ulubieńcy MariiTeresy
Awatar użytkownika
dorotakol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1551
Od: 30 maja 2009, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Storczyki Anusski

Post »

To co prezentujesz za każdym razem mnie zachwyca ;:180 ;:180 ;:180
Wszystkie okazy zdrowe, zadbane i bardzo oryginalne - GRATULACJE ;:138 ;:138 ;:138
Pozdrawiam Dorota!
cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=45150" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Re: Storczyki Anusski

Post »

Aniu , śliczna dziewczyna z Ciebie :) Podziwiam Twoją wiedzę i zaangażowanie w swoje hobby. Naprawdę od Ciebie wiele można się nauczyć !
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Awatar użytkownika
Kaja-gr
200p
200p
Posty: 395
Od: 24 kwie 2010, o 01:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Storczyki Anusski

Post »

Platystele stenostachya jest przecudne, naprawdę maleńkie :) Dendrobium bardzo oryginalne i o świetnym kolorze, zaraz sobie coś o nim więcej poczytam :)
Pozdrawiam, Kaja

Moje storczyki :)
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Anusski

Post »

Anussko, miło Cię zobaczyć :) A ja zawsze wyobrażałam sobie Ciebie w blond włosach ;:191

Widzę, że masz słabość do mikrusków - są niesamowite i wielkie brawa za kwitnienia ;:138 ;:138 ;:138

Kolory w ostatnich postach intensywne i kontrastujące (poza fluorescencyjnym Pteroceras semiteretifolium)
i przez tę dużą różnorodność bardzo ciekawe.
A kwiaty Vandy, a raczej ich wielkość - doskonale pokazana na tle Twojej urodziwej główki :)
Awatar użytkownika
Phragboy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 303
Od: 22 cze 2009, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie - Łaziska Górne

Re: Storczyki Anusski

Post »

Aniu wywołany do tablicy, odpowiadam. Otóż skrót sp. pochodzi od słowa species- gatunek. Skrótem tym określa się botanicznego storczyka, co do którego nazwy nie jesteśmy pewni. Wiemy że należy do rodzaju Platystele, ale nie wiemy(nie możemy określić) jaki to gatunek. Czyli dobrze wykombinowałaś :D
a poza tym nowości bardzo ładne, najchętniej bym coś skubnął z twoich Platystele :;230 A były może Dendrobium cuthbertsonii w kolorze białym ?
Pozdrawiam
Przemek
moje storczyki - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=28065
Awatar użytkownika
kasiunieczka_32
1000p
1000p
Posty: 1632
Od: 19 maja 2010, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: SOPOT

Re: Storczyki Anusski

Post »

Aniu nowości niezwykle oryginalne i pięknie kwitnące ;:63 Mnie osobiście zauroczyło Dendrobium cuthbertsonii na punkcie którego, można powiedzieć, ostatnio "choruję", jednak jeśli zdecyduję się na zakup to pewnie "do kompletu" nabędę także odmianę "orange".
Ale na razie poobserwuję, jeśli pozwolisz i umożliwisz, jak daje sobie radę u Ciebie ;:180
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Storczyki Anusski

Post »

Aniu cudne nowości ale powiem tak że przegrywają urodą ze swoją włascicielką super laska jesteś :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”