Drugi rok storczykowej przygody

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Poszukiwania na razie wstrzymane, bo moc rodzinnych spraw było ważniejsze. Czasem jednak bywają ważniejsze sprawy niż storczyki i kaktusy. :lol:
Wyruszam w miasto na poszukiwania w przyszłym tygodniu. Do listy poszukiwań do nawilżacza dojdzie oświetlenie. To wszystko będzie miało ogromne znaczenie od października. Ale w ciągu najbliższego miesiąca muszę to zorganizować. Poza tym muszę je przetestować przed remontem i planowaną ścianą pod storczyki. Gdy technicznie będą działać przez zimę, to może da mi jakieś doświadczenia, które trzeba będzie wziąć pod uwagę w czasie prac remontowych wiosną.

Ps. A z zakupem MM zdecydowałam się jednak poczekać po remontowym bałaganie.
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Tak jak przypuszczałam - z liścia sercowego u pierwszej Śnieżynki - Phalaenopsisa z drobnymi białymi kwiatuszkami wychodzi pęd kwiatowy. Ale pęd to mało powiedziane, wychodzi od razu dość spory pąk kwiatowy, a obok chyba następne. Coś mu się biedakowi chyba w genach pokiełbasiło:
Obrazek
Boję się, że zakończy żywot, ale z drugiej strony śmiesznie będzie wyglądać biała kiść kwiatków wychodzących nisko ze środka tuż przy liściach.
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Faktycznie ciekawostka :)
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

;:33 łał, chyba to może dobrze wróżyć mojej Śnieżce, bo okazało się, że to był mój wpis na wagę srebra.
NIECH ŻYJE ŚNIEŻKA!!!
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Hehe, no, widok na pewno będzie niesamowity :lol: Czegoś takiego jeszcze nie było :wink:
x-k-a
200p
200p
Posty: 383
Od: 11 wrz 2008, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

ooo... ja czekam na zdjęcia, bo na pewno będzie to wyglądało ciekawie :)
no i gratuluję sreberka ;:63
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Post »

rzeczywiście dziwny widok. ale i ciekawy. będę zaglądać jak sie kwiaty rozwijają i ile ich będzie.
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Też jestem ciekawa jak "dziwaczek" będzie wyglądał :wink:
Pozdrawiam
Magda
LINKI
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Oczywiście, śledzę jego poczynania cały czas i zmiany będę uwieczniać na zdjęciach. Na górnym pędzie zasychają resztki kwiatków, bo pewnie się wysila na to cudactwo.
Awatar użytkownika
Taccanivea
1000p
1000p
Posty: 1786
Od: 24 cze 2009, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Piekne storczyki i jakie mają kolory... ;:333
Mam pytanie: Co to za storczyki z plamiastymi listkami? widzę takie na 1 stronie, zdjęcia nr 23 i 25? Dostałam taką malutką szczepkę, tylko te na zdjęciach wyglądają jakby miały mięsiste liście a to moje ma listki cienkie, pokryte jakby meszkiem.. Trochę jakby były papierowe..
Nie wiem jak o tego storka dbać i boję się, że doprowadzę go do śmierci ...
Pozdrawiam, Maryla
Pracuję nad kolekcją hoi, ficusów, storczyków i syngonium:)
Spis treści
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Taccanivea pisze:Mam pytanie: Co to za storczyki z plamiastymi listkami? widzę takie na 1 stronie, zdjęcia nr 23 i 25?
Te ciapkowate liście mogą mieć różne storczyki. Moje to coś co na pewno ma genach Phalaenopsis philadelphia.

A teraz parę informacji co u moich skarbów:
Biała śnieżynka wypuszcza ze środka drugi pąk i za nim chyba widać następne:
Obrazek

Moja Primabalerina (to imię, które jej nadałam- nr 13) otworzyła pierwszy kwiat z pędu wyrośniętego u mnie. Szkoda, że ma na razie tylko 2 pąki, ale może będzie się przedłużać. Kwiatuszek jest dorodny i piękny:
Obrazek

Druga młodsza Śnieżka otworzyła wszystkie kwiatki na 3 pędach:
Obrazek jest urocza i cieszę się, że ją nabyłam, bo gdyby pierwsza Śnieżka nie wypuściła keiki, to będzie mi mniej żal.

Mój nr 2 różowy kwitnie nadal i na pędzie głównym i bocznych zaczął przedłużać pędy:
Obrazek bardzo mnie cieszy jego dorodność, żywotność i siła.

Pięknie rozwinął pąki ostatnio zakupiony Bratek (nr 30) - barwy ma chyba jeszcze bardziej urocze, a na drugim pędzie powiększają się pączki:
Obrazek

Niestety są i smutki :(
Zakupiony 1 czerwca Phalaenopsis z drobnymi kwiatkami (nr 30) szybko stracił pąki i kwiaty, a potem marniały mu korzenie. Przegląd ich zrobiłam zaraz po zakupie, bo coś mi się w nich nie podobało. Ale marniał dalej. Po zajrzeniu do korzeni 3 tygodnie temu okazało się, że ich już prawie nie ma. Wycięłam, zdezynfekowałam niemal prawie wszystko. Liście traciły turgor. Obłożyłam spagnum i miałam nadzieję na wyleczenie, bo szedł nowy listek. Teraz gdy ten listek podrósł odrobinkę widzę na nim dziurę i wżery:
Obrazek Obrazek
Przypuszczam więc, że zakupiłam go z jakimś niewidocznym gołym okiem świństwem ;:214
Zdezynfekowałam te dziury i wżery Citroseptem i w sumie to wszystko chyba w rękach Natury i siły woli tego biedaka. Choć jeśli to wirus, to czytałam, że może ponoć zostać na zawsze. :(
Szkoda, bo tak lubię te drobne kwiatuszki.

By nie kończyć tak smutno pozdrowienia od mojego Ogrodnika Portosa:
Obrazek
Awatar użytkownika
menia
500p
500p
Posty: 778
Od: 30 lip 2008, o 21:36
Lokalizacja: MAKÓW MAZ

Post »

Taaaaaaak Primabalerina cudna i też szczęka opadła :)
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Post »

Wszystkie piękne, ale ostatnie zdjęcie zwala z nóg! Portos tak profesjonalnie pozuje do zdjęcia, super :)

Różowy Bratek jest śliczny, sama mam takiego, ale już przekwitł.

Ciekawi mnie jak będzie wyglądał z kwiatami dziwaczek z pierwszego zdjęcia, oczekuję na fotki :)
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”