W.o. Psach cz.7 (2009.03 - 2009.08)

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Zablokowany
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Jeanne to fajnie, jak wet mówi, że nasze psiaki są w dobrej kondycji :D życzę Kenzo i wszystkim innym kudłatym długich lat w zdrowiu :D

A pieski "sportowcy" to fajna zabawa musi być :wink: ciekawe jak mój kudłaty leniuch, by zareagował, bo ostatnio to ze spaceru muszę go ciągnąć, bo ledwo łapami powłóczy :wink: bo nawet późne wieczory są u nas bardzo ciepłe

a czy ktoś wybiera się na wystawę do Sopotu w ten weekend :?:
Awatar użytkownika
BEN NEVIS
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 8 lip 2009, o 14:49

Post »

TAK, ja będę na wystawie z moimi Softami .
KAśKA
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

a wystawiasz w sobotę czy niedzielę, bo ja juź od patrzenia na plan wystaw mam oczopląs :wink: kto wymyślił, by alfabetycznie ułożyć nazwiska wystawców zamiast napisać wg ras pasów, kto będzie wystawiał jakiego pieska :roll: a ja nie wiem kiedy jechać, bo bardziej interesują mnie psy wystawiane w niedzielę, natomiast w sobotę ma być wystawiony jeden komondor i chciałabym go zobaczyć, bo ja mojego nie zgłaszałam,a teraz w sumie żałuję :wink: pytanie tylko czy ten komondor dojedzie na wystawę :roll:
teraz patrzę, że źle spojrzałam, bo komondorów nie będzie wcale :roll:
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Tak tylko na szybko melduję, że Pandzisz już jest po sterylce i ma się dobrze :wink:
Pozdrawiam i zmykam do mojej rekonwalescentki :lol:
Awatar użytkownika
Hekate
200p
200p
Posty: 373
Od: 23 lip 2009, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lędziny k. Tychów (śląsk)
Kontakt:

Post »

ale wasze psiaki super się bawią w agillity, na forum szwajcarów też pare osób trenuje ze swoimi bernusiami :D
przedstawiam wam mojego Alto
a tak moje futro pracuje i przywozi drobne sprawunki ze sklepu
Obrazek

i jeszcze pare zdjęć mojego Altusia
Obrazek

gonię
Obrazek

a teraz ty mnie pogoń
Obrazek

jestem niewinny
Obrazek

Obrazek

Obrazek

i pare jeszcze starszych fotek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ania
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1634
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Piękny, a z tym wózeczkiem to już w ogóle super wygląda :lol:
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Jejku, ale piękne psisko :shock:
berneńczyk to marzenie mojego taty, może kiedyś.... :roll: nie ma problemów ze stawami? bo podobno dysplazja u tej rasy jest niestety częsta :twisted: mój Kenzo (golden) dysplastyk ale na szczęście w lekkim stopniu...
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Hekate
200p
200p
Posty: 373
Od: 23 lip 2009, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lędziny k. Tychów (śląsk)
Kontakt:

Post »

obecnie dysplazja jest jednym z najmniejszych problemów, z regóły po wykonaniu różnych zabiegów da się z nią żyć. Gorzej z chorobami nerek, nowotworami, niedawno bernusia mojej koleżanki który miał 4,5 roku zmiotła w ciągu 1,5 mies histocytoza :cry: Rasa ta jest przesympatyczna, przekochana, ale niestety chorowita, a średnia życia to 8 lat, choć dużo psów odchodzi w o wiele młodszym wieku :cry:
Altuś na dzień dzisiejszy (niecałe 2 lata) nie ma problemów z poruszaniem, ważne jest nie utuczenie szczenięcia w okresie wzrostu, oraz ruch, jeżeli mięśnie są dobrze rozwinięte to odciążają stawy.
Muszę też dodać że ważną sprawą jest kupowanie szczeniąt po rodzicach z uprawnieniami hodowlanymi czyli z metryczką, może nie daje to gwarancji na zdrowie, ale na pewno dokonywana jest selekcja, u bernusi są obowiązkowe do uprawnień prześwietlenia stawów i testy psychiczne. Niestety popularność rasy i rozmnażalnie tzw pseudohodowle psują ją.
Ania
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Dziękuję za odpowiedź :wink: no niestety pseudohodowle są częste, a o popularności rasy coś wiem bo z goldenami jest to samo :twisted: jak dostałam Kenzo (ponad 7 lat temu), był jedynym goldenem na osiedlu, a w niedługim czasie pojawiły się 4 kolejne, niestety niewiele przypominające psa rasowego :roll:
Przykre to co piszesz o chorobach tych pieknych psów, i o tym że tak krótko żyją :( życzę Twojemu bernusiowi jeszcze wieeeelu lat w zdrowiu i mizianka przesyłam (dla reszty Forumowych piesków również :lol: )
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Post »

Dorka - i jak się czuje Pandzisz :?:

Hekate - Alto przepiękny! Wiem coś na temat dysplazji, bo miałam parę lat temu rottka z tą przypadłością. Choroba całe szczęście mocno nie dawała nam się we znaki, obyło się bez żadnych zabiegów. Życzę Altusiowi duuużo zdrówka :)
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

a to mój Kubuś po wizycie u fryzjera...
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1634
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Pewnie chłodniej Kubusiowi :lol:
Dorka jak miewa się Panda?
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

bardzo udana i elegancka fryzurka :)

Napiszcie jakie powinnam zrobić badania staremu psu, muszę zmienić wet - na starość, przeprowadzka, zresztą w lecznicy też wielkie zmiany.

Tolka jest już babcią (14 lat), utyka czasami, mimo podawania karmy na stawy i witaminek, zdarza się jej popuszczać mocz, nie jest to nagminne ale bywa :(
Czy są jakieś super witaminki dla babć, żeby się zdrowiej trzymać

Obrazek
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
Zablokowany

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”