Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Zablokowany
Awatar użytkownika
magda111123
200p
200p
Posty: 388
Od: 29 maja 2014, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łańcut

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Piątek, upał cały dzień 32st. Pełne słońce na bezchmurnym niebie i co gorsza bez odrobiny wiatru.
Pozdrawiam, Magdalena
Kwiat jest uśmiechem rośliny. Peter Hille
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7600
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Okna otworzone na przestrzał, na razie komarów nie widzę, wreszcie chociaż leciutki wietrzyk przelatuje przez mieszkanie. Muszę wytrzymać , może sąsiedzi pójdą wreszcie spać - capi dymem papierosowym z balkonu piętro wyżej i piętro niżej . Koło południa w cieniu , III - cie piętro termometr zwykły:

Obrazek

I elektroniczny bezprzewodowy :

Obrazek

Któremu wierzyć?
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2026
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Wczoraj +36 st. C ,słonecznie, ale i nieco zachmurzeń. Po południu zaczęły nadciągać chmury burzowe znad Austrii i Czech. Przed wieczorem mocniej powiało i zaczęło ładnie padać, co trwało z przerwami do nocy, a przy tym przechodziły lekkie burze. W oddalonym o ponad 22 km w linii prostej Opolu było ponoć strasznie, jak widziałem na FB. Dzisiaj pochmurnie i zanosi się na deszcz. Bardzo się przyda przyrodzie.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2194
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Wczoraj był upał nieziemski. Termometr pokazał niby 33C ale po upalnym dniu przyszła gorąca noc. Termometr do północy nie pokazał mniej niż 26C. Siedziałam z laptopem na tarasie przy wygaszonych światłach. Niestety długo nie wysiedziałam. To była noc owadów. Chmarą latały mi wokół laptopa skoczki różane i inne stworki. Przyleciał nawet chrząszcz grabarz :? . O dziesiątej wieczorem latały ważki i szerszenie, istny obłęd.
Dzisiaj już lepiej, rano 24 C w dzień do 28C, w nocy spadł symboliczny deszczyk i niestety zrobiło się parno.
Znowu siedzę na tarasie i piszę te słowa, owadów znacznie mniej a wokoło błyska niebo.
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2026
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Wczoraj +25 i pochmurno, a od godz. 17 deszcz i spokojne burze. Deszcz i burze również w nocy i teraz. Dobrze, że pada. Dolnośląskie portale podają na dzisiaj ledwie +19 st. C.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Szczęśliwiec! Na Mazowszu obiecują deszcz już od tygodnia i guzik. Upał i duchota. Chyba dopiero wrzesień przegoni tego paskudnego wyża. Co ciekawe słońce i ciepło a owoce kwaśne!
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8937
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Susza i upały . A ja siedzę w kuchni i jeszcze się w garach dogrzewam . :;230
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2026
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Na razie przestało padać. Od soboty lało do dzisiaj do godzin 7. Wczoraj ledwie +17/18 st. C. Alarmy hydrologiczne w całym dorzeczu Nysy Kłodzkiej i Odry w woj.opolskim i dolnośląskim.
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2026
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

dziad_Jag pisze:Szczęśliwiec! Na Mazowszu obiecują deszcz już od tygodnia i guzik. Upał i duchota. Chyba dopiero wrzesień przegoni tego paskudnego wyża. Co ciekawe słońce i ciepło a owoce kwaśne!
A u mnie owoce słodkie i pięknie dojrzewają. Sezon jak w 2018 i 2019. Chasselas już podjadam, czyi zbiór będzie na przełomie sierpnia i września ewentualnie w pierwszym tygodniu września.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8937
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Dzisiaj upałów dalszy ciąg .
Upały przez cały najbliższy tydzień . Wczoraj przed wieczorem trochę deszczu
spadło .
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2026
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

O, fajnie macie. :) Podział jak zimą. Słoneczny wschód i deszczowy zachód. U nas od soboty nieustannie leje, a dzisiaj w nocy to już była potężna ulewa. Woda jednak szybko wsiąka w wysuszony grunt. Od jutra już ma być lepiej. Wczoraj ledwie +17st. C. Biedna nasza Odra i jej zabite życie. Teraz nie dowiemy się już prawdy, bo wysokie stany wód zmyją resztki śladów. Wierzę jednak, ze Niemcy powiedzą, co było przvczyną.
Awatar użytkownika
magda111123
200p
200p
Posty: 388
Od: 29 maja 2014, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łańcut

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Dzisiaj zmienny bardzo dzień. Rano przyjemne i żeśkie powietrze po nocnej burzy. Teraz znów gorąco i upalnie, temperatura 28st
Pozdrawiam, Magdalena
Kwiat jest uśmiechem rośliny. Peter Hille
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 627
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

U nas leje od piątkowego popołudnia. W pracy tak waliło gradem po oknach, że uciekłam w drugi kąt pokoju, bo bałam się, że mi szyby powybija. :?
Później już tylko deszcz i deszcz. I nawet chłodno się zrobiło.
Mój rozsadnik zamienił sie przelewający się basen. :|
Dziś pada już tylko drobny deszcz. Momentami przestaje, ale jest strasznie ponuro i wilgotno.
Pozdrawiam,Vivien333
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”