HERBICYDY - efekty ich zabójczego działania

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: HERBICYDY - efekt zabójczego działania AFALONU

Post »

Też jestem ciekaw zakończenia sprawy . :evil:
koalak
50p
50p
Posty: 90
Od: 11 wrz 2013, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: HERBICYDY - efekt zabójczego działania AFALONU

Post »

Sprawa po prostu ucichła i tyle. Winowajcy cofnęli prawie całą dotację i dostał mandat, ponieważ właścicielowi innego pola wypaliło wschodzące zboże, i ten sprawę zgłosił do ARiMR-u.
koalak
50p
50p
Posty: 90
Od: 11 wrz 2013, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: HERBICYDY - efekt zabójczego działania AFALONU

Post »

W tym roku historia się powtórzyła - znów ziemniaki, prawdopodobnie znów Afalon, wszystkie maliny białe.
Brak słów.
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1670
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: HERBICYDY - efekt zabójczego działania AFALONU

Post »

Poważnie? Ale jak to, na tym samym polu rok po roku ma ziemniaki?
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5105
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: HERBICYDY - efekt zabójczego działania AFALONU

Post »

Ziemniaki łatwo ochronić przed chwastami, nie potrzeba herbicydów do ich zwalczania, wystarczą zabiegi agrotechniczne, jak: bronowanie, opielanie i obredlanie; a chwastów nie będzie.
koalak
50p
50p
Posty: 90
Od: 11 wrz 2013, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: HERBICYDY - efekt zabójczego działania AFALONU

Post »

Tak, drugi rok ziemniaki. Gospodarz ten dzierżawi u różnych ludzi po kilka hektarów i w ten sposób ma całkiem spore gospodarstwo, trudni się w uprawie ziemniaków i współpracuje z Inspektoratem Ochrony Roślin. W tamtym roku Inspektorat nałożył mandat. Inny gospodarz, któremu opryskano jęczmień, zgłosił sprawę do ARiMRu i ten cofnął znaczną część dotacji.
Dzis pojechaliśmy do gościa od tych ziemniaków bo nie odbierał telefonów, i ten w sposób wyjątkowo impertynencki powiedział, że pryska tym samym środkiem ziemniaki na wszystkich polach a tylko my zgłaszamy sprawę - dodał, że nie przyjmie mandatu od policji i mozemy sobie zgłaszać sprawę gdzie chcemy.
No więc jutro sprawa zostanie zgłoszona na policję i do inspektoratu. Ja niestety nie moge sie osobiscie tym zająć ponieważ nie przebywam na miejscu - mieszkam za daleko od rodzinnych stron żeby zająć się tą sprawą. Zajmuje się rodzina, a ja wspomagam na odległość jak mogę.
Awatar użytkownika
nibyalicja
200p
200p
Posty: 216
Od: 21 mar 2014, o 00:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Drodzy Forumkowie pomóżcie :( Mam na działce jabłoń którą kolejny rok z rzędu zaatakował mączniak, zatem bez chwili namysłu poleciałam do sklepu ogrodniczego prosząc o preparat na mączniaka jabłoni.Sprzedawca zaproponował Amistar .Kupiłam i nie przeczytawszy ulotki opryskałam jabłoń,następnego dnia okazało się ,że niemal wszystkie liście zbrązowiały i zamierają .W pierwszej chwili sądziłam ,że to liście porażone mączniakiem ulegają nekrozie po oprysku ,ale jak poszukałam w sieci to dopiero doczytałam ,że Amistarem nie wolno opryskiwać jabłoni bo działa na nie jak Fungicyd!
Tak oto zabiłam chyba moja jabłoń:(
Może jest na forum ktoś kto zna jakieś antidotum na ten preparat ? Możę jest jeszcze szansa na ratunek mojego drzewa?
Może ktoś ma podobne doświadczenia?
Wszystko co doskonałe dojrzewa powoli.
jagusia111

Re: Jabłoń umiera po Amistarze-szukam pomocy!

Post »

Chyba jak herbicyd. Jabłoni raczej nic nie będzie. Jeśli liście i zawiązki się spalily i opadną to w tym roku już z owoców nic nie będzie. W przyszłym roku też może być problem bo może nie zawiązać pąków na przyszly rok. Liście w następnym roku powinny być już normalne. A następnym razem przed wykonaniem oprysku zasięgnij języka na FO :wink: . A na przyszłość na mączniaka jabłoni jest Nimrod.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4264
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Jabłoń umiera po Amistarze-szukam pomocy!

Post »

Albo Zato.
Teraz jedynie co w teorii poleca się na takie historie, to Asahi. Część liści powinna przeżyć, ja nawet po podobnej porażce nawet plon miałem normalny.
Tyle z patrzenia na ładnego,
co ze słuchania mądrego.
(Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Oslo w 2015 roku wykazały, że mózg uwalnia dopaminę do naszego organizmu, kiedy patrzymy na coś przyjemnego)
Awatar użytkownika
nibyalicja
200p
200p
Posty: 216
Od: 21 mar 2014, o 00:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Jabłoń umiera po Amistarze-szukam pomocy!

Post »

Jagusia111 oczywiście miałam na myśli herbicyd:)Dziękuję za odpowiedzi,podniosły mnie na duchu bo miałabym wyrzuty sumienia gdyby ta jabłoń straciła przeze mnie życie:)
Człowiek uczy się na błędach wiec i ja wyciągnąwszy wnioski będę uważnie czytać ulotki i korzystać z rad FO.
Dziękuję.
Wszystko co doskonałe dojrzewa powoli.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21846
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: HERBICYDY - efekt zabójczego działania AFALONU

Post »

Coś niebywałego!
Co za beztroska i brak odpowiedzialności u faceta!
Myślę,że znajdzie się kara dla tego szaleńca taka,która już na zawsze uchroni uprawy innych ludzi.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
koalak
50p
50p
Posty: 90
Od: 11 wrz 2013, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: HERBICYDY - efekt zabójczego działania AFALONU

Post »

no tak, panowie w Inspekcji Ochrony Roslin i Nasiennictwa też oburzeni, ale powiedzieli że to nic nowego - znają tego gospodarza dość dobrze...
Olesia_p
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 7 mar 2014, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam. W tym sezonie w moim ogrodzie panoszy się jakaś choroba roślin. Młode pędy różnych roślin (hortensje, budleye, rozwary) wyrastają, a potem zaczynają się skręcać, więdnąć i niestety roślina zaczyna usychać.
Proszę o pomoc w ustaleniu co to za tajemnicza choroba.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”