W.o...Podróżach zagranicznych, porady, ostrzeżenia !

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Awatar użytkownika
iwonaxp
1000p
1000p
Posty: 1467
Od: 18 kwie 2008, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

Bardziej interesuje mnie szczegółowe wiadomości odnośnie wycieczek i nurkowania tak jak napisałam powyżej Gdzie najpiekniej - bajkowo, gdzie płaszczki ,wolne delfiny, gdzie nurkowanie INTRO, gdzie lazurowa woda itp

Pozdrawiam cieplutko
Iwona
Pozdrawiam - Iwona
Mój mały ogródek
Awatar użytkownika
Mania
500p
500p
Posty: 770
Od: 18 lut 2008, o 22:35
Lokalizacja: Wlkp.

Post »

Witam!
Od siebie dorzucę kilka porad odnośnie Egiptu:
- miej przy sobie funty egipskie lub dolary (o najniższych nominałach), bo generalnie nawet na lotnisku za miejsce przy oknie trzeba "zapłacić", nie zabieraj euro (Egipcjanie jakoś tak dziwnie przeliczają, możesz mieć pewność, że zostaniesz dwukrotnie bardziej wyrolowana niz przy dolarach),
- jeśli chodzi o nurkowanie....no coż, Red Sea jest po prostu cudownym miejscem. Ja wprawdzie w Sharm nie nurkowałam, ale na pd (Safaga), jednakże myślę, że zasady obowiazują podobne. Weź z Polski ABC (i tu radzę kupić już w miarę profesjonalny sprzęt w sklepie nurkowym a nie na bazarku, fakt, cena różna, ale i efekt końcowy pod wodą także). Na miejscu polecam podczepić się pod profesjonalną szkołę i .... pilnować instruktora, gdyż Sharm jako mekka nurkowa = tysiące ludzi i najzwyczajniej można się zgubić pod wodą.
- płaszczki, delfiny, żółwie i rekiny - tu rady nie ma, będą ... jak trafisz :wink:
- o zakazie wywożenia "pamiątek" własnoręcznie wyłowionych nie wspominam
Pozdrawiam i miłego wypoczynku :D
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

iwonaxp pisze:Witaj Nalewka:)
My stacjonujemy w SHARM .Wybieramy się na wycieczkę do Kairu i Jerozolimy.Nie wiem gdzie jest Dolina Krółów.Czy któraś z tych wycieczek zachacza o Dolinę Królów?
Nalewka jeśli byłaś w Egipcie w SHARM to podziel się informacjami.Ja jadę pierwszy raz. Co do temperatur zdaję sobie sprawę ,ale mniej zzorientowana jestem odnośnie samego egiptu.
Chciałam zobaczyć wyspę Giftun i jej lazurową wodę ale z Sharm to nie ma sensu bo daleko.
Z sharm - to wyspa Tiran ale czy woda równie piękna turkusowa jak na Giftunie?.Zastanawiam się co lepiej czy Tiran czy Ras Mohamed gdzie jest bardziej bajkowo.
gdzie jest piękniejsza woda i rafy.Chciałabym widzieć płaszczki ,delfiny, i... no cóż jak się uda to rekiny ( wiem ze można zobaczyć rekiny)
Zamierzamy też nurkować z osprzętem INTRO, ale i również snurkować nie tracąc jednocześnie zbyt dużo czasu .Tak wiem "heden shouders"\ :D Ciekawa też jestem odnośnie klubu Fantazja co tam jest ciekawego i ile kosztuje czy jest w SHARM czy w Naoma Bay.Ech... i jeszcze tyle pytań...


Może coś doradzisz , podpowiesz?
pozdrawiam
Iwona

dolina królów - wycieczka do luksoru.
byłam w tym roku całe szczęscie w kwietniu,żar 42 st całe szczęście ze słońce bylo za chmurkami.....
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Byłam w Egipcie w tym roku i oczywiście dopadło mnie to co większość turystów,całe szczęscie nie musiałam mieć tego przybytku po prostu strasznie bolał mnie brzuch,jako że bylam z niemieckiego biura podróży i opcja All zbadał mnie lekarz dostałam antybiotyk i po 3 dniach miałam spokój...

dziwne z alkoholem, bo drinki popijałam codziennie i często :cry: :cry: :lol: :lol: a jednak mnie złapało....




a co do biur, od dawna jeżdżę z niemieckich biur,teraz byłam z 1,2 Fly nie dość że cena opcji All jest tańsza niż płacą Polacy za opcje HB, to miejsca w hotelach lepsze....itp...
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Nalewka pisze:Przez pierwsze parę dni nie jedz nic surowego, żadnych sałatek czy owoców, a napoje tylko butelkowane. A z prochami na "zemstę faraonów" uważaj, nie bierz za dużo za jednym zamachem, bo zatka cię na następny tydzień :D

Nie planuj dalekich wycieczek już następnego dnia od przyjazdu na miejsce, nie przewidzisz, czy cię nie złapie zatrucie, a jeśli tak się stanie, to toaleta musi być w zasięgu "ręki". Tak więc długie, wielogodzinne wycieczki autokarem organizuj od połowy pierwszego, albo dopiero w drugim tygodniu pobytu, jak już się upewnisz, że nie złapałaś, albo jak ci już przejdzie :)

Od razu, tuż po przylocie, kup alkohol w odpowiednim sklepie, bo potem już nigdzie nie dostaniesz... jeśli musisz :D Tzn. w knajpach tak, ale nie w butelkach, tylko na kieliszki czy szklanki. A brandy świetnie reguluje florę bakteryjną w żołądku i kiszkach :wink:

Bazary są super jako ciekawostka, ale przyprawy, skóry czy biżuteria kupowane tam, to ... jak by to nazwać, żeby cenzura nie wycięła :D ... to g...no specjalnie dla turystów. A figurki są odlewane z masy kamieniopodobnej, a nie rzeźbione, i teraz, a nie tysiące lat temu. Chociaż kosztują jak bezcenny zabytek... I nie łap się na okazję, bo to na pewno jest okazja, ale dla sprzedającego, a nie dla ciebie.

Piramidy można zwiedzać od środka, a strażnicy za grosze (ichnie "grosze") wpuszczają nawet tam, gdzie niby nie wolno wejść. Ale jeśli takie tłumy tam włażą, to za niedługo nic z tych pięknych malunków nie zostanie :( No chyba, że już teraz jest to kolejna wersja kopii kopii, a oryginały dawno zostały wywiezione do Berlina czy gdzie tam...

Do wioski beduinów weź ze sobą kilkanaście ołówków, długopisów czy kredek, dzieciaki oblepiają turystów i wyciągają ręce, lepiej dać coś przydatnego, niż nic, albo grosz, nic = ale plama! grosz = nie opędzisz się od coraz większej ilości coraz starszych dzieciaków :D

W ogóle wszędzie jest pełno ludzi wyciągających ręce po twoje rzeczy, nie wyrywają torebek, ale ciągle chcą pieniążek, maskotkę, wisiorek, cokolwiek masz na sobie i przy sobie. Nie reaguj. W ogóle nie zwracaj uwagi, tak jakby ich nie było. Nie odpędzaj, nie tłumacz, nie rób po prostu nic. Co innego jeśli jedziesz do wioski na pustynię, tam jesteś gościem (no to co, że płatnym) i gościniec wypada mieć :)

Weź kilka zapasowych baterii do aparatu i ze dwie dodatkowe karty pamięci.

Jak mi się coś jeszcze przypomni, to dopiszę :)

pozwolisz,że dopiszę?

pod żadnym pozorem nie bierz upominków- mówią ci,że ci daje za darmo, bierzesz otwierasz on woła policjanta i masz problem bo raptem kartka kosztuje 20 dolców.....

no i wielbłady - koszt 5 dolarów tanio- wsiadasz,jedziesz a jak chcesz zejsc koszt 20 dolarów....pod piramidami mają taki zwyczaj

i koniecznie kup i sróbuj herbaty z kwiatków mango......kupiłam do domku, już wypiłam a smak...poemat
Awatar użytkownika
DAHIRA
50p
50p
Posty: 79
Od: 19 kwie 2008, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post »

Witam,
jeśli ktos jest zainteresowany wskazowkami na temat nastepujacyh miejsc sluze pomoca:

- Irlandia
- Wielka Brytania (Szkocja, Walia, Kornwalia, Irlandia Polnocna, Londyn itd.)
- Madera
- Portugalia
- Hiszpania (Andaluzja)
- Niemcy (Bawaria, Berlin)
- Szwajcaria (Geneva)
- Rumunia

Zapraszam tez na moja strone http://www.monika.shutterchance.com na ktorej zamiescilam bardzo wiele zdjec z moich wojazy (500+).

Interesujace zdjecia sa na stronie http://www.trekearth.com

Pozdrawiam,
moje roslinki do wgladu TUTAJ
"Worry is like a rocking chair - it gives you something to do but it doesn't get you anywhere."
Dorothy Galyean
Awatar użytkownika
iwonaxp
1000p
1000p
Posty: 1467
Od: 18 kwie 2008, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

Egipt- juzż pozostały setki fotek i morze cudownych wspomnień !!! wszystko było super.
Bez zemsty faraona z udanymi zakupami ( złoto zakupiliśmy z pomocą hotelowej obsługi umówiliśmy się na mieście i on załatwił już nam wszystko ) u nas jak sprawdziliśmy to samo kupilibyśmy o 50% drożej.Morze przepiękne, snurkowanie i widok tak cudownego świata podwodnego - dech w piersi zapiera .Piramidy nie wywarły na nas jakoś wielkiego wrażenia ale warto było pojechać i zobaczyć.Jakoś nie wyobrażam sobie pobytu w Egipcie nie widząc piramid ,Sfinksa czy Kairu.
Pozdrawiam - Iwona
Mój mały ogródek
Awatar użytkownika
iwonaxp
1000p
1000p
Posty: 1467
Od: 18 kwie 2008, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

Dahira - oj Madere to ja chciałabym zobaczyć i poleniuchować na białych piaskach.Niestety koszt dla czterech osób to dość spory wydatek :(
Pozdrawiam - Iwona
Mój mały ogródek
Awatar użytkownika
iwonaxp
1000p
1000p
Posty: 1467
Od: 18 kwie 2008, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

kilka fotek rodzinych z Egiptu - Sharm El Sheikh
ObrazekObrazek ObrazekObrazek Obrazek/Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam - Iwona
Mój mały ogródek
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6526
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Oooo, ja też chcę tam być!!! Takie ciepełko, słońce i kolory, ehh, a u nas szelest liści... Bosko chociaż popatrzeć :lol: Super!
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
iwonaxp
1000p
1000p
Posty: 1467
Od: 18 kwie 2008, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

Nalewka i ja bym chciała tam być :) a zamiast tego dziś niestety widzę za oknem pierwsze płatki śniegu i pochmurne niebo :(.Ale nic to :0 byle do wakacji !!! co tym razem ? hmmm .... a czy wy juz macie jakieś plany na przyszłe lato ? a może zimę spędzacie gdzieś w słoneczku ?
Pozdrawiam - Iwona
Mój mały ogródek
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3609
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Może ktoś był ostatnio na Krecie, a szczególnie w Kissamos? Sporo już o tym poczytałam, ale osobiste relacje na pewno są najwartościowsze. Wysyłają mnie tam dzieci 20 maja.
Waleria
Awatar użytkownika
iwonaxp
1000p
1000p
Posty: 1467
Od: 18 kwie 2008, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

Waleria ja tam jeszcze nie dotarłam ale mam nadzieję że jak wrócisz to dasz nam wiele praktycznych wskazówek i pocieszysz nasze oczy wieloma wspaniałymi fotkami :) liczymy na ciebie:)))
Pozdrawiam - Iwona
Mój mały ogródek
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”