DAHIRA 's corner - moje skarby:)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
DAHIRA
50p
50p
Posty: 79
Od: 19 kwie 2008, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

DAHIRA 's corner - moje skarby:)

Post »

Witajcie,
po dlugim zastanowieniu postanowilam zalozyc wlasny watek z moimi roslinkami. Mam nadzieje ze spodobaja sie Wam zarowno roslinki, jak i zdjecia (fotografia to moje hobby). Na poczatek przedstawie Adenium Obesum, ktorego mam ponad 20 sztuk. Wychodowane z nasionek, darze je niezwyklym sentymentem (przez ten sentyment trudno mi sie rozstac z nimi, jedynym wyjatkiem byly szczepki podarowane Uzumaki).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
moje roslinki do wgladu TUTAJ
"Worry is like a rocking chair - it gives you something to do but it doesn't get you anywhere."
Dorothy Galyean
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5060
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Post »

Witaj na forum, masz piękne roślinki ale czekamy na więcej fotek ;:33
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
acidantera
100p
100p
Posty: 159
Od: 14 kwie 2008, o 21:14
Lokalizacja: swiat

Post »

Bardzo mi miło powitać Cię na forum ;))
Cieszę się że nasza rodzina się powiększa!
Jestem ciekawa Twoich roślinek i czekam na wiele wiele fotografii i ekscytujących opowieści o twoich roślinach;))

Pozdrawiam i czekam na jak najwięcej fotek ;)
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21742
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Doroto -piekne!
Brak mi słów podziwu nad sposobem ich wyhodowania i doprowadzenia do przedstawionego wzrostu!Śliczne!
Szkoda,że mieszkasz tak daleko ....
Kiedy je wysiewałaś ,jak długo czekałaś na ich kiełkowanie i ile lat maja już te sadzonki?
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
dorotkas
50p
50p
Posty: 62
Od: 19 lip 2008, o 14:24

Post »

Jaka to piękna roślina :shock: ,cudna.I prosimy o więcej zdjęć :D
Awatar użytkownika
DAHIRA
50p
50p
Posty: 79
Od: 19 kwie 2008, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post »

Kolejnymi roslinkami do przedstawienia beda stosunkowo najnowsze nabytki. Oto doniczka pelna maluchow Bryophyllum daigremontianum - Dzięki uprzejmosci Uzumaki i Lantany mam ich teraz pod dostatkiem. Dzięki dziewczyny! Obrazek

A to kompozycja 3 roslin ktore rowniez niedawno nabylam (2 przez Internet - eBay, jedna zakupiona w Homebase):
Obrazek Obrazek

Ta roslinka w cetki to Adromischus cooperi, ta z 'zebami' i obecnie kwitnaca to Faucaria ryneveldiae, zas chuda i powyginana roslinka to Euphorbia duseimata (ponoc dosyc rzadki gatunek).
moje roslinki do wgladu TUTAJ
"Worry is like a rocking chair - it gives you something to do but it doesn't get you anywhere."
Dorothy Galyean
acidantera
100p
100p
Posty: 159
Od: 14 kwie 2008, o 21:14
Lokalizacja: swiat

Post »

Noooo .. piękne..
Naprawdę jestem pełna podziwu.. nie znam się na tych roslinkach ale miałam raz kamienie i niestety nie udało im się przeżyć. Nie potrafiłam się nimi zając.. tym bardziej cię podziwiam bo wiem że nie jest to łatwe ;))
milka0105
1000p
1000p
Posty: 1055
Od: 2 mar 2008, o 20:59
Lokalizacja: Krzyż Wielkopolski

Post »

One są PRZEśliczne :D :D :D
Awatar użytkownika
DAHIRA
50p
50p
Posty: 79
Od: 19 kwie 2008, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post »

Dziekuje bardzo za slowa uznania i zachety!

KaRo - jest na forum watek poswiecony adenium (http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... highlight=), tam wraz z kilkoma innymi osobami opisalismy swoje sukcesy i porazki w uprawie tej roslinki z nasion, zapraszam do skorzystania z opisu naszych bledow;) Te szczepki sa bardzo mlode, zalednie kilkumiesieczne, najwyzsza ma 8cm.

acidantera - nie sa to wprawdzie kamienie, ale nie wiem jakie okaza sie w uprawie. Mam te rosliny niecale dwa tygodnie, wiec nie wiadomo czy w ogole ze mna wytrzymaja!

Kontynuujac przedstawianie moich skarbow przejde do aloesow. Mam 2 sztuki, jeden to zwykly aloes drzewiasty, a drugi to aloe aristata. Bylam bliska nabycia trzeciego aloesa dzisiaj, ale zdrowy rozsadek zwyciezyl nad porywami serca... Aloesa drzewiastego przywiozlam z domu, od mojej Mamy, mial mi sluzyc w celach zdrowotnych, ale jakos nie mialam serca go maltretowac. Aristata zostal nabyty kilka miesiecy temu, poki co sobie powoli rosnie.
Obrazek Obrazek
moje roslinki do wgladu TUTAJ
"Worry is like a rocking chair - it gives you something to do but it doesn't get you anywhere."
Dorothy Galyean
milka0105
1000p
1000p
Posty: 1055
Od: 2 mar 2008, o 20:59
Lokalizacja: Krzyż Wielkopolski

Post »

mam dwa identyczne aloesy :shock: twoje są 100 razy piękniejsze od moich! Jak Ty to robisz?
Awatar użytkownika
DAHIRA
50p
50p
Posty: 79
Od: 19 kwie 2008, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post »

Przejde teraz do crassul. jeśli chodzi o zwykle 'drzewko szczescia' (albo 'money tree', czyli drzewo pieniezne jak je tutaj zwa), mam 2 maluchy i jedna duza dorosla. Skala na zdjeciach jest nieco zaburzona, ale po grubosci pnia widac ktora jest najstarsza.
Obrazek Obrazek

Dodatkowo mam 'kradzione' szczepki innych crassul: Ta pierwsza to Crassula portulacea var gollum, zas druga to Crassula tricolor.
Obrazek Obrazek

Marzy mi sie czerwona crassula, ktora widzialam ja u ktorej z forumowiczek (bodajze u Eweliny?) i od tego czasu na nia choruje. Nie widzialam jednak takiej nigdzie, nawet na sprzedaz.
moje roslinki do wgladu TUTAJ
"Worry is like a rocking chair - it gives you something to do but it doesn't get you anywhere."
Dorothy Galyean
Awatar użytkownika
DAHIRA
50p
50p
Posty: 79
Od: 19 kwie 2008, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post »

Teraz czas na 'niezgrupowane' roslinki. Pierwsza to Aichryson laxum, a druga to celosia.
Obrazek Obrazek

Do tej rosliny mam stosunek sentymentalny - dobre stare Chlorofitum zawsze bylo w moim pokoju gdy bylam dzieckiem. Aczkolwiek to nie jest ta sama roslina (ta ma rok), ale szczepka byla przywieziona z domu rodzinnego.
Obrazek

A tutaj ogolne zdjecie mojego zielonego zakatka, zrobione w kwietniu tego roku jak spadl snieg.
Obrazek

Oczywiscie moj zakatek caly czas sie zmienia, coraz wiecej roslin przybywa, niektore sa oddawane w 'dobre rece' albo przenosza sie w inny kat pokoju.
moje roslinki do wgladu TUTAJ
"Worry is like a rocking chair - it gives you something to do but it doesn't get you anywhere."
Dorothy Galyean
acidantera
100p
100p
Posty: 159
Od: 14 kwie 2008, o 21:14
Lokalizacja: swiat

Post »

No na pewno z Tobą wytrzymają gdyż od razu widać jakie są zadbane i śliczne ..
kochasz je więc ci się na pewno odwdzięczą ;)) Zapraszamy Cię do nas .. odwiedź nas i poznaj nasze kochanie ;))
Pasujesz do nas jak ulał ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”