Drzewa i krzewy owocowe wiosną.

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiosenne przymrozki

Post »

I co to by było, gdyby nie było selekcji naturalnej? :D
Awatar użytkownika
darendarski
200p
200p
Posty: 202
Od: 24 sie 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Józefów k. Legionowa

Re: Wiosenne przymrozki

Post »

Zgodnie z naturą to miał bym owoce raz na 4-5 lat ...za to nie mam szkodników :) owady raczej nie przezywają 100% owych kilkuletnich przerw w owocowaniu ..dopiero muszą nalecieć z jakiś odległych sadów :)
Darkat
200p
200p
Posty: 301
Od: 21 lip 2012, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiosenne przymrozki

Post »

Promilus pisze:Jeszcze nie, dopiero różowe wychodzi z pąka - kilka dni i będą kwitły morele, a zaraz za nimi brzoskwinie. Górny Śląsk :)
No nie wiem czy mi zakwitną po ostatnim przymrozku ;:174 , a pąki kwiatowe na Early Orange miałem mocno nabrzmiałe. Mam wrażenie że teraz stanęły w miejscu. I też Górny Śląsk.
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiosenne przymrozki

Post »

Spokojnie może nie zmarzło wszystko a poza tym jak był nabrzmiały pąk zerwijcie ich z dziesięć i ostrym nożem przetnijcie w poprzek będzie widać czy słupek jest zielony czy czarny .
Adas11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 624
Od: 22 mar 2012, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnicy

Re: Wiosenne przymrozki

Post »

Czy u was morele już kwitną bo u mnie jest ok.30-40 % rozkwitniętych kwiatów . :(
Darkat
200p
200p
Posty: 301
Od: 21 lip 2012, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiosenne przymrozki

Post »

U mnie już by na pewno kwitły na Early Orange, gdyby było cieplej. Pąki na razie zastopowały wyraźnie, choć widzę coraz więcej rózowego. Czyżby zastopował je jeden przymrozek mocniejszy wcześniej.
bedani
100p
100p
Posty: 183
Od: 31 sie 2012, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wiosenne przymrozki

Post »

Witam. Mam pytanie czy przymrozki które obecnie występują , u mnie nawet 3 poniżej zera mogą uszkodzić pąki drzew i krzewów owocowych. Po małej inspekcji w sadzie przydomowym wszystkie są w fazie bardzo nabrzmiałej wręcz gotowe do wystrzelenia i są wybarwione. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5428
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Wiosenne przymrozki

Post »

Raczej nie. Taka temperatura jest groźna w fazie kwitnienia.
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Wiosenne przymrozki

Post »

Do połowy kwietnia przymrozki to normalna rzecz. W tym czasie, jak teraz od przełomu marca i kwietnia, kwitną morele, a w pierwszej dekadzie zaczynają śliwy i inne drzewa, co nie powoduje uszkodzeń. Natura wie swoje.
Awatar użytkownika
ERNRUD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2522
Od: 4 lip 2010, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radomsko/Kraków

Re: Wiosenne przymrozki

Post »

Ta zasada ma odzwierciedlenie u drzew rosnących w rodzimym klimacie. Morela to inna bajka.
Pozdrawiam. Ernest
? Ex historia arbor cognoscitur ?
Linki: Sztuka cięcia drzew Chirurgia drzew
Q-Storm
100p
100p
Posty: 122
Od: 19 gru 2013, o 00:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiosenne przymrozki

Post »

IMGW wydał zapowiedź ostrzeżeń dotyczących przymrozków do -2 stopni [-4 przy gruncie] na kolejne 3 noce na terenie prawie całego kraju.
Adas11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 624
Od: 22 mar 2012, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnicy

Re: Wiosenne przymrozki

Post »

Co do moreli to mała loteria mimo że drzewo zazwyczaj wytrzyma polskie mrozy to pąki mogą przemarznąć i na wiosnę kwiaty ale niedobór fosforu przyspiesza kwitnienie a niedobór potasu i nadmiar azotu pod koniec wegetacji może przyczynić się do przemarznięcia drzewa zimą .
Śliwy japońskie i Śliwo morele zaczynają kwitnąć z 7-10 dni później ale nie ma ryzyka że wszystkie kwiaty przemarzną .
Wcześnie kwitnące Śliwki Europejskie też przemarzają ale najbardziej odmiany najwcześniej kwitnące i zazwyczaj na początku kwitnienia do listy można dodać Czereśnie i Grusze Azjatyckie .
Przypomniało mi się że znajomy moich rodziców miał morelę jak twierdził że ma co roku owoce mimo że inne odmiany mogą przemarznąć .
Wiem że owoce miała jak cytryny żółte i czy to nie jest przypadkiem odmiana Wielka Wczesna Esparena ?
badylarz
200p
200p
Posty: 335
Od: 27 sty 2012, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: środkowe Mazowsze

Re: Wiosenne przymrozki

Post »

alfamixi, w jakiej rozstawie masz ustawione zraszacze i jeżeli chcesz to podaj też typ zraszaczy pracujących u Ciebie. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”