Rokitnik - uprawa, warunki owocowania

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
witomark
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 23 kwie 2010, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pelplin
Kontakt:

Re: Rokitnik

Post »

Mam 3szt rokitników prawdopodobnie jednej płci, które wypuszczają odrosty korzeniowe, czy odrosty mogą być innej płci, czy będę musiał rozpoznać płeć i poszukać odmieńca?
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Rokitnik

Post »

O ile nie jest szczepiony odrosty nie mogą być innej płci.
Awatar użytkownika
kozino
1000p
1000p
Posty: 1283
Od: 9 sty 2011, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Rokitnik

Post »

Witam
A ja mam takie pytanie czy rokitnik można tak uformować by pokrojem uzyskać coś na kształt drzewa oliwnego? http://warszawa.szerlok.pl/oferta/drzew ... D46P6.html
lub http://wycieczki.arbiter.pl/zdjecie/12434.Drzewa ??
z tego co zauważyłam to rośnie on raczej luźny a chciała bym uzyskać formę niewielkiego drzewa , Jeśli da się to proszę o wskazówki.
Pozdrawiam, Emka
Ogród
Mag13
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 15 lut 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rokitnik jak rozpoznać płeć

Post »

Witam,

czy ktoś może mi pomóc w rozpoznaniu płci rokitnika. Mam 2 od 3 lat do tej pory jeszcze żaden nie owocował. Prawdopodobnie z powodu tego że są jednej płci. Niestety nigdzie nie doszukałam się informacji jakie są różnice w wyglądzie.
Gdzieś ktoś napisał że męski ma na łodygach pąki w postaci szyszek. Ja na swoim aktualnie zauważyłam w odległości 3-4 cm pojedyncze maleńkie szyszeczki. Mam nadzieję że jednak okaże się żeńskim. Czy ktoś może podesłac zdjęcia jak wygląda odmiana męska a jak żeńska albo szczegółowy opis.
Będę bardzo wdzięczna bo każdego roku wypatruje owoców i nic.

pozdrawiam

Magda
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Rokitnik

Post »

Może spróbuj zrobić swoim zdjęcie w zbliżeniu, i wstaw tutaj, będzie łatwiej. :)

Kozino : pewnie się da, trzeba po prostu często ciąć, podejrzewam.
and777
200p
200p
Posty: 313
Od: 1 cze 2008, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Rokitnik

Post »

Ja kupiłem w Krakowie i Brzeznej (oddział i. sadownictwa) żeńskie egzemplarze rokitnika i po 3 latach zawiązały się na nich piękne czerwone owoce. Wcześniej kupiłem rokitnik na targu od szkółkarza to nie zawiązywały owoców kilka lat i wykopałem je zostawiając tylko jednego, prawdopodobnie męskie były.
Małe nie kwitnące rokitniki trudno odróżnić.
Pozdrawiam
and777
Mag13
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 15 lut 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rokitnik

Post »

Rzeczywiście jutro zrobię zdjęcie i wrzucę na stronę może tak uda nam się ustalić.

Dzięki za chęć pomocy

Magda
Mag13
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 15 lut 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rokitnik

Post »

Poniżej zdjęcie mojego rokitnika.
Proszę o pomoc jaka to płeć

dziękuje

Obrazek
Awatar użytkownika
Altika
500p
500p
Posty: 610
Od: 29 mar 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Re: Rokitnik

Post »

Też mam problem z określeniem płci. Mam rokitnika od 3-4 lat i jeszcze nie miał owoców. Kupiłam dzisiaj drugiego, ponoć odmianę żeńską ale tak na dobrą sprawę to nie wiem jaki mam u siebie. Może ktoś kto się zna wrzuciłby fotki gałązek jednej i drugiej odmiany. Proszę!!!!. Nie chcę posadzić dwóch takich samych :( .
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1781
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Rokitnik

Post »

specjalnie dla Ciebie: http://ciecinski.eco.pl/rokitnik.html
a swoja drogą to też mam problem z określeniem płci dwóch swoich rokitników. Kupiłem w sklepie internetowym ale nie były opisane jakiej są płci. Rosną dwa lata, całkiem dobrze ( 1,5m), na razie bez odrostów ale nie owocują. Jutro będę na działce i spróbuje określić płeć.
Pił ktoś nalewkę z rokitnika?
Awatar użytkownika
Altika
500p
500p
Posty: 610
Od: 29 mar 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Re: Rokitnik

Post »

Dzięki pomidormen, czytałam ten artykuł, ale nie wiem czy tam nie są pomieszane te rysunki, jak wynika z treści. Zobaczymy. Już posadziłam drugiego, więc najwyżej będą dwa takie same. :D
Awatar użytkownika
gleameil
100p
100p
Posty: 151
Od: 3 kwie 2011, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Rokitnik

Post »

No i ja mam chyba podobny problem - nie znam płci :( Wsadziłem go w zeszłym roku, ma jakieś 1,2 - 1,5 m. Kiedy mogą się pojawić pierwsze owoce?
Awatar użytkownika
kozino
1000p
1000p
Posty: 1283
Od: 9 sty 2011, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Rokitnik

Post »

A ja mam sadzonki rokitnika z dwóch źródeł, łącznie 8 szt, będę je niedługo sadzić. Podrosną to na pewno opiszę spostrzeżenia, ale oczywiście jeśli będą różnej płci i uda się coś rozróżnić :lol:
Ile lat trzeba czekać żeby cokolwiek zawiązało się na gałązkach jeśli mam mieszane towarzystwo :?:
Pozdrawiam, Emka
Ogród
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”