Pierwsze storczyki Anu-Li

Awatar użytkownika
chmara3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 591
Od: 21 lip 2007, o 00:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Storczyki

Post »

Piękne, piękne i jeszcze raz piękne takiego początku kolekcji to tylko pozazdrościć hehe ale lepiej podziwiać niż zazdrościć oby dobrze rosły.
Pozdrawiam
Kiedy coś uparcie gaśnie zaufaj iskierce nadziei ~~~~ Pozdrawiam Aga
Moje storczyki :)
Moje kaktusiki:)
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Post »

;:111 ;:111 ;:111 ;:154 ;:154 ;:154 ;:111 ;:111 ;:111 Ciemny falek... Ja też chcę takiego :oops: Niemożliwe prawie! Podoba mi się jeszcze bardziej niż ciapki - a do ciapków mam szczególną słabość... Anu-la czyste piękno upolowałaś :) Tfu tfu niech Ci pięknie rośnie i kwitnie jak najdłużej. Poproszę o fotkę jak rozwinie kolejne pączki.
Awatar użytkownika
anu-la
200p
200p
Posty: 248
Od: 19 cze 2007, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Witajcie Kochane Storczykomanki :D Monisiu, Dewuka, Ziela, Storczykowa, Asia, Chmara i Narine :D
Bardzo mi miło że do mnie zaglądacie :D . Zostałam storczykomaniakiem niejako z marszu, i teraz staram sie szybka nadrobić braki w wiedzy odnośnie ich pielegnacji. Nie ominał mnie problem wełnowców znalazłam kilka na jednym stroczyku :( . Zakupiłam pałeczki Provado, poza tym codziennie z lupą przeglądam wszystkie stroczyki przy uciesze mojego M :D . Kolekcja na razie się nie powiększa, ale zauważyłam że niektóre wypuszczają nowe pąki kwiatowe również mój pierwszy Walentynkowy storczyk na trzech końcach pędów wypuszcza pąki kwiatowe :D. Straty (przy takim hurtowym zakupie) były nieuniknione parę storczyków straciło po jednym pąku, ale kolejne się rozwijają. Dobrałam też nowe osłonki i chyba juz stałe miejsca (po wielu przymiarkach). Myśle, że w weekend uda mi się pstryknąć parę nowych fotek. :D

Narine mnie też się ten podoba, chociaż nie miałam wpływu na jego wybór, po prostu szczęście, że taki się znalazł, wsród zamówionych, faktycznie kolor ma niesamowity :D .

Pozdrawiam serdecznie

Anu-La
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Anu-la opadanie pąków po zmianie miejsca to normalne u storczyków, aczkolwiek zawsze żal tych pączków ;:199
Kolekcja imponująca ;:111 i do tego piękna ;:87
Awatar użytkownika
miluck
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2491
Od: 22 lut 2008, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Police

Post »

Anu-la!
Witam , pozwoliłam sobie odwiedzić Twój wątek, z czego jestem bardzo zadowolona.
Oglądam storczyki na wszystkich możliwych postach, niby te same kolory,liście a jednak tak różne. Twoje są bardzo urokliwe i pełne wdzięku i urody.
Ten walentynkowy został dany z miłości i już się odwdzięczył.
Czekam z niecierpliwością na więcej zdjęć.
P.S.Na forum uczę się codziennie czegoś nowego, nawet obsługa aparatu i robienia dobrych ujęć.Coraz lepiej to mi wychodzi.(hahaha)
Gorące pozdrowienia
Jagoda
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

spadanie pąków to normalka. wystarczy, jak się Phal. przestawi z okna na stół, to juz zrzuca pąki. Bardzo delikatne są, gdy kwitną. ja zestorczykami mam do czynienia 3,5 roku dopiero, więc nie znam sie tak dobrze jak inni...
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Ja przeglądam swoje z latarką, też powoduje to śmiech u mojego M.
;:6
Awatar użytkownika
anu-la
200p
200p
Posty: 248
Od: 19 cze 2007, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Soniu tak też myślałam, że to raczej związane z nowym miejscem i warunkami, tym bardziej, że jak na razie roślinki wyglądają zdrowo i zaczęły wypuszczać nowe pąki kwiatowe. :D

Jagódko miło Cie gościć, ja też chodzę po różnych wątkach i się uczę, ze zdjęciami też jest różnie, cieszę się że córcia zjedzie na święta (forografia to jej pasja) może pstryknie fajne fotki moim podopiecznym, studiuje w Katowicach więc w domu nie jest częstym gościem :( .

Storczykowa Ty to już możesz powiedzieć że jesteś ekspert przy nas raczkujących :D

Dewuka a niech się śmieją, lepsze to niż mieliby się złościć :wink:

Anu-La
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

anu-la pisze:Soniu tak też myślałam, że to raczej związane z nowym miejscem i warunkami, tym bardziej, że jak na razie roślinki wyglądają zdrowo i zaczęły wypuszczać nowe pąki kwiatowe. :D

Jagódko miło Cie gościć, ja też chodzę po różnych wątkach i się uczę, ze zdjęciami też jest różnie, cieszę się że córcia zjedzie na święta (forografia to jej pasja) może pstryknie fajne fotki moim podopiecznym, studiuje w Katowicach więc w domu nie jest częstym gościem :( .

Storczykowa Ty to już możesz powiedzieć że jesteś ekspert przy nas raczkujących :D

Dewuka a niech się śmieją, lepsze to niż mieliby się złościć :wink:

Anu-La
może za kilka lat będę ;P . bardzo bym chciała w przyszłości być hodowcą storczyków lub inną pracę związaną z tymi roślinami. one są bardzo ciekawe i fascynujące. mam ich mało, ale je uwielbiam ;P
Awatar użytkownika
anu-la
200p
200p
Posty: 248
Od: 19 cze 2007, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Już prawie miesiąc od dnia kiedy otrzymałam pierwszego storczyka stracił parę pączków, ale wypuszcza nowe i chyba się zaaklimatyzował :D

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Anu-La
Awatar użytkownika
anu-la
200p
200p
Posty: 248
Od: 19 cze 2007, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Z moich następnych storczyków najlepiej rosną dwa bliżniaki prążkowane, każdy ma po 4 rozwinięte kwiaty i nie zgubiły żadnego pączka, znalazły też miejsce na starej wadze :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Anu-La
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Ale niesamowity kolorek :D
Awatar użytkownika
anu-la
200p
200p
Posty: 248
Od: 19 cze 2007, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Tygrysek rozwinął 3 kwiatka i też ma się dobrze :D również mój ciemno bordowy falek rozwija kolejne pączki :D. Storczyki posadzone do misy poza paroma wełnowcami :( nie sygnalizuja powodów do niepokoju :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

i to by było na tyle dobrych wiadomości z frontu o problemach za chwilę :(

Anu-La
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”