Storczyki Storczykowej

Awatar użytkownika
chmara3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 591
Od: 21 lip 2007, o 00:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Post »

Ja 1,5 roku temu nie miałam jeszcze hopla na punkcie storczyków więc w moim bukiecie ślubnym większością były słoneczniki :)
uwielbiam tą kolorystykę ale taki storczyk w bukiecie albo we włosach też cudo :)
Pozdrawiam
Kiedy coś uparcie gaśnie zaufaj iskierce nadziei ~~~~ Pozdrawiam Aga
Moje storczyki :)
Moje kaktusiki:)
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

ja storczyki zbieram 3,5 roku. o ile za 10 czy tam ileś lat też bęe je lubiła, też może pójdę z nimi. storczyki są trwałe i przytnajmniej sie długo ich kwiatami moge nacieszyć.
Awatar użytkownika
EWA K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 490
Od: 17 sty 2008, o 23:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi
Kontakt:

Post »

ja niedawno uświadomiłam sobie , że na swoim ślubie miałam wpiętego we włosy...storczyka!
było to jakiś czas temu i storczyki były nie lada rarytasem :lol: pamiętam ,jak pani w kwiaciarni bardzo starała się o jego sprowadzenie , specjalnie dla mnie... coś w tym chyba jest :wink:
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

:)) . ciekawe, czy mi sie też uda żeby iśc ze storczykiem ;P

a co do moich storczyków, pąki na żółtym piegusku i na białym rosną, niedługo pewnie isę otworzą. Nie umiem się doczekać, kiedy na Vandach pokażą się łodyżki kwiatowe.
Awatar użytkownika
gucia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2740
Od: 27 wrz 2007, o 18:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Piękna kolekcja, bardzo lubię popatrzeć sobie na Twoje Vandy w tych super szklankach.
Pisałaś, że dendrobium zakwitło u Ciebie już drugi raz, możesz opowiedzieć o swoich warunkach uprawy i ich nawożeniu?
Mam dendrobium typu nobile, wiosną przestawię je do ogrodu, ale szklarni niestety nie mam.
Pozdrawiam serdecznie, Bożena
Moje wątki
Awatar użytkownika
anu-la
200p
200p
Posty: 248
Od: 19 cze 2007, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Piękne okazy no i te Vandy... prześliczne. :D

Pozdrawiam

Anu-La
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

też mam D.nobile, ale one nie chcą umnie być. wciąż puszczają keiki, ale nie puszczają odrostów, kwiatów ani liści. Bardzo bym chciałazielone D.phalaenopsis i moze sobie takie kupię, jak spotkam. A Vand mam bardzo mało, bo zaledwie 3. 2 niedawno mi padły, a jedna z nich miała metrowe korzenie, które uschły od deszczówki chyba... musze sobie kupić niebieską w kratkę. Od kilku lat o niej marzę. A szklanki do Vand można kupić razem z Vandą lub osobno, na spotkaniu storczykowym lub wystawie.
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Post »

Obrazek Ech to jeden z tych, który mi się marzy :roll: Nie jest nawet taki trudny do spotkania, ale jak dotąd trafiałam na słabe kondycyjnie.. :cry:
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

ja już kiedyś takiego miałam (miał kwiaty wielkości moich dłoni) , ale zgnił. teraz mam tego. kupiłam go 2 tygodnie temu w kwiaciarni.

Niedługo zamieszczę fotki 2 Phalaenopsisów: białego, z żółtą warżką, który puścił pąki i rozkwitł u mnie, a także żółto-zielonego pieguska, który u mnie puścił 2 łodyżki kwiatowe i kwiaty, które są ładniejsze niż te, które miał w chwili kupienia. Poprzednie się trzymały 5 miesięcy, mam nadzieje ,że te też będą. To bardzo duży Phalaenopsis.
Awatar użytkownika
gonsienniczka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 27 lut 2008, o 16:08
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Dziękuje, że mnie odwiedziłaś :). Masz bogatą kolekcję! Po malutku i ja myślę o poszerzeniu swojej kolekcji. Jednak zasapkajanie różnych szczególnych potrzeb storczyków, troszkę mnie na razie odstrasza. Tym szczególniej podziwiam Ciebie za wytrawłość w pielęgnowaniu Vand, kwitną pieknie!!!
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

większość (z wyjątkiem żółtej, bo żółta zakwitła u mnie) miała robione fotki tuż po kupieniu. No i jeszcze taka fioletowa w kropki kwitła u mnie, ale nie dalam jej fotki.

dzisiaj zrobiłam fotki Phalaenopsisom:
Obrazek Obrazek Obrazek

na 1 fotce biały Phalaenopsis z żółtąwarżką. jeszcze nie rozwinął wszystkich kwiatów.
na drugiej żólty piegusek. ma jeszcze 1 łodyżkę kwiatową,na której ma 2 pąki (dziwnie małe te łodyżki urosły, ale kwiaty są spore)
a na 3 widać moje obecnie kwitnące Phalaenopsisy (ale nie wszystkie, bo 1 stoi na innym oknie)
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Uuu :shock: ale myślę powinnyśmy sie cieszyć z każdego nowego kwitnienia :) Jeden z moich Phalaenopsisów puszcza pęd kwiatowy ale jest jeszcze malutki-to będzie niespodzianka bo nie wiem jakiego jest koloru :wink:
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

ale i tak na pewno będzie ładny, bo każdy Phalaenopsis jest cudowny. Ja białego kupiłam bez kwiatów, więc dopiero niedawnosię skapłam, jaki będzie mieć kolor i jestem z niego zadowolona (dobrze, że nie usechł gdy mu poparzyło liście, jest taki śliczny) .a ja sie ciesze nawet z 1 kwiatka. każdy kwiat, który pojawił się u mnie, daje mi wielką satysfakcję, że udało misię storczyka doprowadzić do kwitnienia.
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”