Storczykowa przygoda Katki

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Storczykowa przygoda Katki

Post »

Ale trafiłaś cudny ;:oj
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Storczykowa przygoda Katki

Post »

Ależ się nakręciłaś na keiki ;:306 Próbuj, będziemy czerpać z Twoich doświadczeń. Trzymam mocno kciuczki ;:333
Storczyk śliczny, wart rozmnażania ;:215
Awatar użytkownika
katkaR
200p
200p
Posty: 425
Od: 18 mar 2011, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowa przygoda Katki

Post »

A no się nakręciłam! To silniejsze ode mnie :;230 ale co tam, kto nie próbuje, ten nic nie wie ;:124
Awatar użytkownika
katkaR
200p
200p
Posty: 425
Od: 18 mar 2011, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowa przygoda Katki

Post »

Oto moje keikowe postępy :D
Obrazek Obrazek

Cosik na maleństwie też coraz większy- myślę, że to pędzik będzie :lol:
Obrazek

Miniaturki otrzymały śliczne szklane osłonki, wsypałam im na dno suchy keramzyt, żeby je podnieść wyżej, i żeby przepływ powietrza miały. Listki ślicznie im się rozwijają i z dnia na dzień są coraz większe:
Obrazek Obrazek Obrazek

No i zameldować muszę, że biały reanimek puszcza drugi korzonek :tan
Zdjęcie troszkę się rozmyło, z emocji ręka mi drżała ;:224 Obrazek
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Storczykowa przygoda Katki

Post »

Jejjj :D jak super wyglądają te miniaturki ;:138 A reanimek ;:333
Awatar użytkownika
katkaR
200p
200p
Posty: 425
Od: 18 mar 2011, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowa przygoda Katki

Post »

Dziś rano zauważyłam na dwóch miniaturkach pleśń i korzonki mają takie czarne i trzon też ;:145
Wyjełam z mchu, obciełam brzydk korzonki i jednego do keramzytu w kieliszek, a drugi ma zdrowe korzonki wiec z powrotem do mchu dałam. Nie mam nic antypleśniowego w domu. Chyba za bardzo się nimi opiekuję... ;:14 pierwszy storczyk którgo kupiłam, rósł sobie i nie zaglądałam do niego tak często. Podziwiałam tylko kwiaty z daleka i do dziś nic mu nie jest, a reszta ciągle coś ma. A to pleśn, a to przelany, a to gnijący... ;:145
Chyba założę storczykowy szpital! Tylko lekarza brak... :;230
latte
100p
100p
Posty: 116
Od: 22 paź 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowa przygoda Katki

Post »

Katka śliczny ten nowy :) zastanawiam się przez te Twoje perypetie, czy u mojego jednego nie ciachnąć pędu, bo go reanimuję, ostatnio liście mu się zmarszczyły trochę ;:219 niby ma kilka korzeni, ale one w ogóle nie rosną, nie mają takich żywych końcówek... a z ciachniętego pędu może keiki wyhoduję :;230
Awatar użytkownika
katkaR
200p
200p
Posty: 425
Od: 18 mar 2011, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowa przygoda Katki

Post »

No to może ciachnij. Mi wszyscy radzili obcinać w reanimowanych, bo to zbyt duże obciążenie dla rośliny. Trzymam kciuki za keiki! :uszy
Awatar użytkownika
Meiss
500p
500p
Posty: 766
Od: 4 paź 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LB

Re: Storczykowa przygoda Katki

Post »

Rewelacyjne postępy czynią szklaneczkowce ;:138 , sama myślę czy nie obciąć pędu i zobaczyć co z niego wyjdzie, bo taki pusty badyl stoi i nie chce nic robić, ani odbicia, ani przedłużenie...
Awatar użytkownika
katkaR
200p
200p
Posty: 425
Od: 18 mar 2011, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowa przygoda Katki

Post »

Moje mini puszczają takie śliczne listeczki ze środka, ale trzon i korzonki pleśnieją ;:145 co robić... Help ;:14
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Storczykowa przygoda Katki

Post »

za mocno je przelewasz i mech jest pewnie za wysoko w stosunku do trzonu storczyka :roll:
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
katkaR
200p
200p
Posty: 425
Od: 18 mar 2011, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowa przygoda Katki

Post »

Sama już nie wiem... Miałam je reanimować, bo kupiłam przelane, a je dobijam ;:124 ;:223 ;:223
Awatar użytkownika
katkaR
200p
200p
Posty: 425
Od: 18 mar 2011, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowa przygoda Katki

Post »

Powracam do mojego wątku z nowościami imieninowymi :D co prawda to dopiero jutro, ale już dziś cieszę się nabytkami!
Oto one: duży cytrynek i dwie miniaturki ;:oj szkoda, że słoneczka dziś nie było i zdjęcia w sztucznym świetle nie oddają całkowicie ich uroku...ale co tam! :oops:

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Oczywiście musiałam, trochę pogrzebać im w korzonkach - ta pomarańczowawa miniaturka, była w ciasnej folijce, więc wyjełam ją, wymieniłam cały mech i wsadziłam do doniczki 5,5cm w świeży mech -korzonki zieloniutkie, ładne. A druga była w doniczce plastikowej, więc tylko porobiłam dodatkowe dziurki i trochę mchu ubrałam, żeby miała luźniej. Obu dałam szklane pucharki jako osłonki. Jutro kupię kamyczków kolrowych to im wsypię na dno i wody powlewam dla zwiększenia wilgotności.
Duży cytrynek, też ma ładne zielone korzonki, porobiłam mu dziurki do oddychania i w tej osłonce ceramicznej go podniosłam wyżej, żeby powietrze dochodziło :tan
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”