Wiosna ...wiosna tuż ..tuż...

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Adi9397
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 14 gru 2016, o 18:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Wiosna ...wiosna tuż ..tuż...

Post »

No u mnie w okolicach Rzeszowa na różach już pąki nabrzmiałe, tulipany i krokusy już wypuszczają, bazie kwitną aż strach pomyśleć jakby teraz zima miała wrócic ;:14
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2026
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Wiosna ...wiosna tuż ..tuż...

Post »

Para szpaczków na naszych starych kasztanowcach urządza wesołe, poranne trele. Wkrótce założą, jak każdego roku, dom pod dachówkami u szczytu naszego domu. Skowronki też już przyleciały jak w zegarku, śpiewając nad polami.

Obrazek

W artykule, profesor z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu mówi, że w przypadku woj.opolskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego nie mówi się o rozpoczęciu wegetacji, a stawia się pytanie, czy ona w ogóle ustała zimą.

https://www.farmer.pl/produkcja-roslinn ... Q0NjQqJdIY
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2194
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Wiosna ...wiosna tuż ..tuż...

Post »

Ja też już wczoraj słyszałam skowronka, co prawda nie u siebie, tylko 100 km na południowy wschód na Kujawach.
Co do wegetacji, to chyba faktycznie, bo przez "zimę" przyrosła mi posadzona w październiku paprotka zwyczajna. Kwitną wierzby, zaczyna kalina Charles Lamont, pełnia rozkwitu oczarów
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2026
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Wiosna ...wiosna tuż ..tuż...

Post »

Zdjęcia z wczoraj:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Wiosna ...wiosna tuż ..tuż...

Post »

No to mosz pyiknie dolnoślonzoku!
U mnie nie tak pięknie. W Warszawie jeszcze nie widać wiosny, z wyjątkiem ,o dziwo, klonów! Normalnie powinny kwitnąć po 15-ym kwietnia, a tymczasem pąki kwiatowe już pęcznieją. Na działce jeszcze gorzej. Co prawda lód stopniał, ale ziemia ma ze 2-3 stopnie. Tak, że za pracę działkową mam podlewanie roślin na parapecie... ;:185
Co gorsza straszą powrotem zimy. ;:145
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2026
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Wiosna ...wiosna tuż ..tuż...

Post »

Ano. Pięknie u nas nad Odrą. :) dziad_Jag współczuję Ci szczerze, bo zapewne tęskno Ci do ogrodu. A z tymi mrozami w najbliższym czasie to nie tak strasznie, bo to ma być sprawa ledwie dwustopniowych przymrozków. Ponoć głównie u nas na zachodzie. Dni mają być ciepłe i słoneczne.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Wiosna ...wiosna tuż ..tuż...

Post »

A tęskno, oj tęskno. Właściwie można by pogrzebać w ziemi, ale obawiam się, że skończyłoby się to reumatyzmem, bo ziemia lodowata. No trudno cierp duszo jeszcze 2-3 tygodnie!
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Wiosna ...wiosna tuż ..tuż...

Post »

Owszem,dnie ładne i ciepłe, ale nad ranem -2 st. Więc pewnie woda zamarza. Krokusy wychyliły łebki ale stanęły i nie rozwijają kielichów. W sumie to dopiero przedwiośnie.
Jelizawieta
200p
200p
Posty: 206
Od: 23 sty 2021, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Uznam

Re: Wiosna ...wiosna tuż ..tuż...

Post »

Dzień dobry.
U mnie tez ruszyła już wegetacja, w dzień nawet przyjemnie, ale w nocy nieduży mróz. Codziennie robię obchód w ogródku i widzę, że krokusy i tulipany nieśmiało, a jednak coraz bardziej wychylają się z gruntu.
Trochę martwię się o hortensje ogrodowe, gdyż mają już zielone małe listeczki i nawet zastanawiam się nad ich okryciem.
Pozdrawiam, Jelizawieta
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8003
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Wiosna ...wiosna tuż ..tuż...

Post »

U mnie już jest na czym oko zawiesić, ranniki, krokusy, przebiśniegi, ciemierniki białe kwitną na całego, zaczynają niektóre prymule i przylaszczki, a ciemierniki wschodnie w pąkach.Posadziłam sporo bratków, a teraz z włókniną chodzę i te bratki okrywam, bo nocami -4,-5 st.C
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2026
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Wiosna ...wiosna tuż ..tuż...

Post »

Zdjęcia czarnej porzeczki i agrestu z niedzieli (tak mam w lutym od 2017 r.):
ObrazekObrazek .
Żonkile zakwitną na dniach, a w ogródku łany krokusów.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Wiosna ...wiosna tuż ..tuż...

Post »

W dzień słoneczko w nocy mróz. Wegetacja stanęła. Sądząc z prognoz dopiero 1-a kwadra lub pełnia popchną temperaturę w górę. Ale kolejny nów w okolicach początku kwietnia może znów przynieść oziębienie, a nawet powrót zimy. Na Mazowszu i Podlasiu nie ma co liczyć na szybką wiosnę.
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Wiosna ...wiosna tuż ..tuż...

Post »

Pewnie masz rację, marzec i kwiecień zapowiadają się chłodne, chociaż mnie to specjalnie jakoś nie martwi. Jest więcej czasu na wiosenne prace w ogrodzie i nie trzeba wszystkieo robić w pośpiechu. Natomiast ciepłe przedwiośnie tylko niepotrzebnie przyspiesza wegetację, potem przychodzą wiosenne przymrozki i wszystko niszczą.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”