Tunel jaki kupić

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
witia
200p
200p
Posty: 386
Od: 5 lis 2008, o 14:16
Lokalizacja: roztocze środkowe

Re: tunel

Post »

Magdalenka. Te małe tuneliki służą do przyśpieszenia zbiorów, niektórych warzyw nawet o 2 tygodnie. Zakłada się w początkowej fazie wzrostu warzyw, potem je ściągamy. Można uprawiać wszystkie warzywa, tylko trzeba pamiętać, że w dni słoneczne temperatura pod tą folijką bardzo wzrasta, może to spowodować poparzenie roślin, potocznie mówiąc, mogą się ugotować. W te słoneczne dni trzeba częściowo odkryć warzywa. Jak warzywom zaczyna brakowć miejsca należy tą folię zabrać.
wodnik
magdalenka
100p
100p
Posty: 109
Od: 5 lis 2010, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: tunel

Post »

Dzięki Witia,
czyli jednak te nowalijki wczesnowiosenne są najlepszym rozwiązaniem. Myślę, że w marcu słońce nie zrobi krzywdy rzodkiewce. Ten rok pod tunelikiem potraktuję eksperymentalnie. Na przyszły będę widziała jak najlepiej go wykorzystać.
Na razie jeszcze go nie rozpakowałam, więc nawet do końca nie wiem jak wygląda rozłożony...
Pozdrawiam
Magdalenka
Awatar użytkownika
PHOENIX
50p
50p
Posty: 86
Od: 6 lis 2009, o 23:18

Re: tunel

Post »

Czytając odpowiedzi troszkę się uspokoiłam ,że zakup nie był nie wypałem. Mam jeszcze pytanie tunel który zakupiłam ma 3m długości ,2m szerokości i 1,9m wysokości ,chciałabym w nim uprawiać po jednej stronie ogórki ,a po przeciwnej pomidory - ile krzaków mogę w nim zasadzić,żeby efektywnie go wykorzystać ,a jednocześnie zapewnić im dość miejsca do rozwoju ?
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3080
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: tunel

Post »

PHOENIX ten rozmiar tunelu to na jak dużą rodzinę?Myślałam o tym 4 metrowym.
Awatar użytkownika
PHOENIX
50p
50p
Posty: 86
Od: 6 lis 2009, o 23:18

Re: tunel

Post »

Magdo ,moja rodzinka liczy 4 osoby plus kot ,ale on jest jaroszem ,więc nie będzie korzystał :lol: .Powiem Ci ,że też długo dumałam zanim kupiłam , ale już mam go w domku ,oglądałam i wygląda dość solidnie ,rurki są stosunkowo grube ,a inni forumowicze troszkę mnie pocieszyli,że te PCV nie są takie złe . Pożyjemy zobaczymy :wink: :wit
Gregory
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 28 sty 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: koło Opola

Re: tunel

Post »

Też się cały czas zastanawiam. W grę wchodzą tunele o wymiarach 4,8 x 3,0 x 1,9m lub 4,0 x 2,2 x 1,9m. Niestety szklarenka o tych wymiarach jest znacznie droższa.
frant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 781
Od: 21 mar 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: tunel

Post »

PHOENIX pisze:Czytając odpowiedzi troszkę się uspokoiłam ,że zakup nie był nie wypałem. Mam jeszcze pytanie tunel który zakupiłam ma 3m długości ,2m szerokości i 1,9m wysokości ,chciałabym w nim uprawiać po jednej stronie ogórki ,a po przeciwnej pomidory - ile krzaków mogę w nim zasadzić,żeby efektywnie go wykorzystać ,a jednocześnie zapewnić im dość miejsca do rozwoju ?
Ogórki długie są bardzo wydajne , ja zawsze sadzę 2 szt. i trudno przejeść , jest kilka owocow co 2-3dni . A pomidory sadzi sie w ilości 2,5-3,5 szt. na metr kw. Więc na połowie tego tunelu zmieścisz max. 12 szt.
_fox_

Re: tunel

Post »

PHOENIX pisze:chciałabym w nim uprawiać po jednej stronie ogórki ,a po przeciwnej pomidory -
A nie wydaje Ci się że te dwie rośliny mają różne wymagania ,co do warunków uprawy :(
frant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 781
Od: 21 mar 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: tunel

Post »

Obie rośliny lubią slońce , ciepło , wode .. Ogórek wymaga dużo silniejszego nawożenia . Ja sadzę ogórki razem z pomidorami i mają sie dobrze , ogórki są dodatkowo zasilane i sie nie buntują :wink: , aha , ogórek jest bardzo podatny na ataki przędziorka , więc warto go umieścić w takim narożniku , gdzie jest mniejszy przewiew - większa wilgotnośc , a światło rozproszone .
marek69
200p
200p
Posty: 334
Od: 8 lip 2008, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Chełmińskie

Re: tunel

Post »

Co do trwałości tuneli z rurek PCV. Jeśli 16 lat użytkowania bez widocznych śladów zniszczenia rurek to mało, to trzeba faktycznie się zastanowić nad zakupem. Powiem szczerze jeśli miałbym pieniądze na tunel, a nie stać by mnie było na szklarnię o podobnych rozmiarach co on, to bez wahania bym kupił.
Pozdrawiam Jarek
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13449
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: tunel

Post »

O tych tunelach z rurek PCV jest na forum sporo tematów.
Raczej niepochlebne opinie....
Ale zasada jest jedna - im dłuższy tunel tym większe ryzyko że się połozy.
motlawa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 14 gru 2010, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: gdansk

Re: tunel

Post »

tunel sie nie polozy o ile folia bedzie dostatecznie gleboko wkopana i dobrze przysypana ziemia.u mnie na wybrzezu bywaja takie wichury ze daj boze zdrowie a tunel jak stal tak stoi.w miom czterometrowym mam zawsze 8 pomidorow -5z jednej strony a 3 z drugiej.moglbym wiecej tego umieccic ale nie mam potrzeby tymbardziej ze mam tu inne jeszcze rosliny i pamietac aby latem w upaly miec drzwi otwarte pozdrawiam marek
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2878
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: tunel

Post »

Witajcie. Właśnie dostałam przesyłkę z tunelem z L..., proszę o objaśnienie co znaczy "o ile folia będzie dostatecznie głęboko wkopana i dobrze przysypana ziemią", dostatecznie głęboko to znaczy ile? 30-40-50 cm? Nie widzi mi się żeby mój tunel robił za lotnię :roll: , bardzo proszę o odpowiedź na moje pytanie :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”