Mój ogród niepokazowy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witaj, Halszko! ;:63
Ależ Ty masz cudne hortensje! ;:215 ;:303 Szczególnie teraz dają mnóstwo energii swoim wybarwieniem! ;:138
Zimowity jeszcze takie piękne! ;:333 Moje już przekwitły i leżą. ;:222
Powidła też dopieszczam w piekarniku i w takiej samej rynience, tylko robię je nieco inaczej. Najpierw gotuję do miękkości, następnie przecieram takim specjalnym przecierakiem, jeszcze jakiś czas odparowuję wodę i dosyć dobrze zagęszczone wstawiam do piekarnika., gdzie jeszcze odparowuję aż do gęstości marmolady twardej.
Moja mama wstawiała w kamiennych naczyniach, na powierzchni powideł tworzył się "kożuszek", dzięki któremu powidła mogły stać długo w chłodnym miejscu bez wekowania. Ja swoje wekuję.
Ale się wymądrzyłam. ;:7
Dobrego, ciepłego, najlepiej słonecznego weekendu, Halszko. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11627
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko zimowity kwitną w pięknej kępie. ;:oj Moje się nie pokazały w tym roku, chyba susza im zaszkodziła.
Nie mogę nie powtórzyć zachwytów nad hortensjami. Piękna rabata z Anabelką, bukietową i jeżówkami. ;:oj
Trzcinnik krótkowłosy ładnie skomponowałaś z hortensjami. ;:215 Bardzo go lubię, choć u mnie jest trochę wiotki, chyba ma mało słońca teraz. ;:218
W ubiegłym roku zainspirowana Twoimi powidłami, ;:180 zrobiłam w piekarniku sos pomidorowy, a wczoraj powidła śliwkowe.
Antosia słodka i jakie ma ładne włosy. ;:167 Jak te nasze wnuki szybko rosną. Mój Karol chodzi do zerówki, a dopiero się urodził. ;:173
Wypoczynek udany, to nastrój od razu radośniejszy. ;:168
Liście niskich irysów zrobiły się brązowe, mogę je ściąć nisko?
Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2637
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie :wit
Dni tak pędzą, czasu brakuje na wszystko. A to pogody brakowało, a to pilne sprawy do załatwienia lęgną się jak grzyby po deszczu, a to rodzinne zobowiązania i miłe powinności, summa summarum mój ogród leży odłogiem i czeka na lepsze czasy ;:7
A i forum ostatnio zaniedbuję .... :oops:

Wandziu, moje niektóre hortensje też zbrązowiały, to chyba zależy od odmiany. Te najbardziej malinowe to Diamant Rouge. Miałam zrobić powtórkę z powideł, ale też mi się nie udało, a teraz to już chyba po śliwkach :(

Lucynko, ja powidła wole z wyczuwalnymi skórkami, dlatego nie przecieram. A gotowanie ich w garnku na kuchni wiązałoby się z koniecznością pilnowania i mieszania a tego nie lubię ;:306
Też pamiętam takie podsuszone powidła w garnku kamionkowym, chyba u babci. Ja swoje też pasteryzuję.

Soniu, moje zimowity, już kiepsko wyglądają, ale mam jeszcze jedne, późniejsze. Mają jednak tę wadę, że się strasznie pokładają.
Może Twoje jeszcze sie pokażą, czasem widziałam w sklepowych skrzynkach zapączkowane cebulki, a tam chyba większa susza ;:7 Oj taki sosik pomidorowy musi być pyszny. Co dodajesz do niego oprócz pomidorów? Mam nadzieję, że powidła też się udały :D
Liście irysów możesz skrócić, mam nadzieję, że wsrod tych zeschniętych jest zielone serduszko. Te zielone też możesz przyciąć ale nie do ziemi, zostaw kilka cm.

Dziękuję Wam bardzo za wszystkie pochwaly i miłe słowa ;:196
Mam nadzieję że uda mi się nadrobić zaległości i doprowadzić ogród do porządku zanim pogoda znów się zepsuje.

Jeszcze parę fotek z jesiennego ogrodu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłych, pogodnych i ciepłych dni na jesienne ogrodowanie dla wszystkich moich miłych gości ;:167
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, podziwiam piękne jesienne kwiatki nasycone pełnią barw i oświetlone słoneczkiem. ;:138 ;:138
Moją uwagę przykuły astry jesienne w wielu odmianach. ;:215 Może dlatego, że ja mam tylko dwie sztuki marcinków i obie niskie. ;:108 Miałam kilka wysokich, ale wydałam sąsiadce, na mojej działce się nie sprawdzają, ;:185 za ciasno im, a miejsca dodatkowego dla tych roślinek nie ma. :oops: Podziwiam więc kwitnące w zaprzyjaźnionych ogrodach i na działce sąsiadki. ;:219 ;:215
Słoneczko zaświeciło mi dopiero po południu, ale za to grzało wspaniale. ;:333
Na podstawie zdjęć wnioskuję, że Tobie też zaświeciło. ;:3 Zatem niech świeci i grzeje jak najdłużej. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12219
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Piękna kolekcja chryzantem.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, zrobiłam sobie spacer po Twoim jesiennym ogrodzie i z radością obejrzałam cudnie kwitnące zawilce, marcinki, przebarwiające się hortensje. Oj, jak ten sezon szybko minął :roll: Teraz trzeba cieszyć się każdym ładnym dniem i kolorami jesieni. Marcinki od Ciebie te różowe już kwitną. Białe też, a te malinowe jeszcze nie otworzyły kwiatuszków, ale czekam z niecierpliwością na ich kwiatki ;:65 Piękne kępy stworzyły.
Ognika bardzo szkoda, ale lepiej przyciąć, niż stracić tak okazały krzak. Mój ognik ma owoce na trzech gałązkach. Bardzo urósł w tym roku, co mnie cieszy, bo wreszcie go widać z daleka. Tylko koralików jeszcze mało, ale pewnie w przyszłym roku będzie już więcej.
Pozdrawiam cieplutko i dobrego tygodnia ;:196
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko
Piękne te jesienne marcinki, róże, chryzantemy czy dalie.
Szkoda, że sezon pomału się kończy i nadchodzą powoli zimne klimaty.
Ale jeszcze cieszmy się z tego co mamy.
Bo gdy nastanie zima będziemy czekać tylko na wiosnę i pierwsze cebulowe kwiaty.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2637
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie :wit
Znów nie było mnie parę dni w moim wątku i w ogóle na Forum. Ciągle brakuje mi czasu, choć już trochę udało mi się popracować w ogrodzie. Wycinam, wyrywam, przesadzam, rozsadzam i końca nie widać. Na razie efektem mojej pracy są sterty bioodpadów, które nie mieszczą się w kompostownikach. Przy okazji stwierdziłam, że dużo roślin jest porażonych przez choroby, o czym świadczą zeschnięte liście, np. na marcinkach, chryzantemach. Muszę w przyszłości pomyśleć o profilaktyce.

Lucynko, dziękuję bardzo za tyle ciepłych słów ;:180 Nikt nie ma wszystkiego, każdy ogród ma inne warunki i trzeba z czegoś zrezygnować z różnych względów.
Pogoda zgodnie z Twoimi życzeniami bardzo ładna, pozwala na prace porządkowe. Tylko ciągle mnie coś od nich odciąga ;:7

Dzięki Loki, chryzantemy się dopiero rozkręcają :wink:

Dorotko, dziękuję za dobre słowo, cieszę się, że marcinki dobrze się sprawują. Oby pogoda dopisała, to jeszcze byśmy się ucieszyli naszymi ogrodami :D Mój ognik przez tyle lat był całkiem zdrowy, aż tu w tym roku po raz pierwszy dopadło go choróbsko ;:223 Szkoda, bo zawsze wykorzystywałam korale do kompozycji na groby.

Ewciu, ja jeszcze nie myślę o zimie, a zresztą czas tak szybko mija, że i zima szybciutko przejdzie, byle tylko była lekka, bo koszty ogrzewania nas zrujnują ;:174

Jeszcze kilka zdjęć dzisiejszych zostawię :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam serdecznie, miłego dnia i całego weekendu dla wszystkich ;:167 :wit
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2644
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

;:oj Prześliczna kolekcja jesiennych kwiatów. U ciebie pełnia kwitnienia i pełnia nasłonecznienia.
Kocham takie widoki; wtedy dopiero czuje sie tę prawdziwą kwitnącą jesień i zapach chryzantem... :D
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Marcinki, chryzantemy, hortensje - same śliczności jesienne. ;:215 ;:303
Jednak najbardziej niesamowite wrażenie robi wysepka z paprociami, żurawkami i zmieniającymi kolory hostami. ;:138
Wydawałoby się, że te nieciekawe liście host już dobrego wrażenia nie robią, ;:131 a one na przekór! ;:333 Właśnie teraz fantastycznie komponują się z rosnącymi wespół roślinkami. ;:138 ;:138
Dobrego tygodnia, Halszko. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11627
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko dużo kolorów jeszcze masz w ogrodzie. Marcinki cudne, teraz w szarościach cieszą ich intensywne barwy. ;:215 U mnie też choroba grzybowa je chyba gnębi, bo mają szare pędy z uschniętymi liśćmi. ;:174
Zawsze czekam na Twoje piękne chryzantemy. ;:65
Rabata z hostami i brunerami piękna, choć liście host już mocno podniszczone, ale ich intensywne przebarwienia świetnie się komponują z pozostałymi bylinami.
Dobrego tygodnia. ;:196
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2637
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie :wit
Chociaż poranki już bardzo chłodne to jednak w ciągu dnia cudnie grzeje słoneczko i całkiem ciepło jeszcze, jak na drugą połowę października.
I bardzo dobrze, bo jeszcze sporo pracy czeka na mnie w ogrodzie. Wczoraj spędziłam prawie cały dzień na sprzątaniu rabat, wykopałam mieczyki i zwarzone od przymrozku dalie, wycięłam większość floksów, spaliłam na ognisku podeschnięte gałęzie ognika, a co najważniejsze - posadziliśmy z M 4 krzaczki jagody kamczackiej i śliwkę węgierkę ;:138
Przydałoby się jeszcze kilka takich ładnych dni, to może by mi się udało uporać ze wszystkim ;:7

Iguś, dziękuję ;:167 Ja też lubię tę porę za jej bogactwo kolorów i właśnie emocje związane z rozkwitaniem chryzantem, za marcinki i złociste liście, za niskie popołudniowe słońce złocące krajobraz.

Pomimo lekkich przymrozków winobluszcz jeszcze nie stracił liści.
Obrazek

Obrazek

Lucynko, dziękuję Ci bardzo, ale niestety hosty już coraz gorzej wyglądają, jeszcze trochę i trzeba będzie uprzątnąć hostową rabatę. Na pocieszenie zostaną żurawki. Hortensje też już straciły kolory i zrobiły się beżowe.

Ale za to marcinki ...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Soniu, obawiam się, że nie wszystkie chryzantemy zdążą zakwitnąć, niektóre mają maleńkie pączki. Wszystko zależy od pogody.
Ale te co kwitną, są naprawdę świetne, moje ukochane ;:167 Dziękuję Soniu za ciepłe słowa ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Solar kwitnie od początku lipca.

Obrazek

Obrazek

Bakopa nawet latem nie była taka okazała
Obrazek

Jeszcze kwitną pojedyncze jeżowki
Obrazek

Obrazek

Niektóre dalie ocalaly i wyglądają całkiem dobrze
Obrazek

Pozdrawiam serdecznie wszystkich moich gości - tych piszących i tych zaglądających i życzę Wam miłego, pogodnego weekendu ;:3 ;:3
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7675
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko.....śliczny ten kolorowy ogród u Ciebie i ta iluść kwitnących chryzantem, teraz potrzebna im aura nez mrozu i będą cieszyć gospodynię do zimy.
Też bardzo lubię ogród o tej porze, ta gama kolorów to jak tęcza na niebie.
U mnie na razie bez przymrozków to i rośliny jeszcze mają formę.
Dzisiaj też w planie mam sprzątanie .
pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”