Czosnek zimowy cz.5

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Czosnek zimowy cz.5

Post »

U mnie też zaczął wyłazić :)
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2027
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Czosnek zimowy cz.5

Post »

Darek26 pisze:Jak tam u Was czosnek? Mój już poczuł wiosnę :)
Mój, sadzony w grudniu, wyszedł w sobotę również (jak każdego roku o tej porze). Sadzę go przy drzewach i krzewach owocowych jako odstraszacz i naturalny antybiotyk.


ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13707
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Czosnek zimowy cz.5

Post »

U mnie też pierwsze sztuki się pokazują. Wczoraj był piękny i słoneczny dzień, dziś zapowiada się podobnie, to ziemia troszkę się nagrzeje. :)
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Czosnek zimowy cz.5

Post »

Na działce jeszcze lód w wiadrach i ziemia lodowata, więc żeby mieć trochę zieleniny w domu posadziłem czosnek w doniczkach. Kupiłem w markecie główki czosnku; można go nazwać biały i czerwony ( wg koloru łusek). Zrobiłem to 1,5 tygodnia temu. W dniu dzisiejszym "biały" czosnek ma szczypior 10-15 cm, a "czerwony" wzeszły dwa ząbki, a reszta zaczęła gnić. O co to chodzi?? Na wielkość i budowę niczym się główki nie różnią, tylko kolorem.
Darek26
200p
200p
Posty: 289
Od: 5 maja 2019, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Czosnek zimowy cz.5

Post »

dziad_Jag pisze:Na działce jeszcze lód w wiadrach i ziemia lodowata, więc żeby mieć trochę zieleniny w domu posadziłem czosnek w doniczkach. Kupiłem w markecie główki czosnku; można go nazwać biały i czerwony ( wg koloru łusek). Zrobiłem to 1,5 tygodnia temu. W dniu dzisiejszym "biały" czosnek ma szczypior 10-15 cm, a "czerwony" wzeszły dwa ząbki, a reszta zaczęła gnić. O co to chodzi?? Na wielkość i budowę niczym się główki nie różnią, tylko kolorem.
Serio? To wychodzi na to że klimat jest zupełnie inny. Nie pamiętam kiedy ostatnio widziałem lód. Teraz jest około 10 stopni i bezwietrznie..
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2983
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Czosnek zimowy cz.5

Post »

Darek26 pisze: Serio? To wychodzi na to że klimat jest zupełnie inny. Nie pamiętam kiedy ostatnio widziałem lód. Teraz jest około 10 stopni i bezwietrznie..
W tym czasie co pisałeś u mnie wiało aż miło i miałam zamrożoną ziemię w wiadrze od strony północnej, a kompost tylko po wierzchu rozmarzł i nie mogę go pozyskać, natomiast grządki na słońcu są rozmarznięte.
Tak w Polsce są duże różnice i mój czosnek zimowy jeszcze nie wyszedł z ziemi pomimo tego że ludzie na forum piszą, że mają go na wierzchu.

Co roku obserwuję zjawisko, że taki sam czosnek posadzony w odstępie 30-50 metrów różni się czasem wyjścia z ziemi.
Bywało, że u mnie pierwszy przymrozek ściął rośliny ok. połowy września, a sąsiad ok 200m dalej do końca października miał wszystko nienaruszone przez mróz.
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
bociankrasna
200p
200p
Posty: 214
Od: 25 mar 2013, o 14:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Czosnek zimowy cz.5

Post »

Mam pytanie do was czy o tej porze lepiej sądzić jary czy zimowy. Na jesieni mi wyleciało i teraz nie wiem co robić. Jedni piszą że letni chociaż jest mniejszy inni że zimowy a jeszcze inni żeby teraz wsadzić w domu w wielodoniczkę żeby ładnie się ukorzenił i jak się trochę ociepli do gruntu.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9036
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Czosnek zimowy cz.5

Post »

Bociankrasa , moim zdaniem wszystkie sposoby są dobre .
Jaki masz czosnek taki sadż .Będziesz miał doświadczenie , który lepszy z wiosennego sadzenia .
Wiosną zdarza mi się zbierać wyrastające na działce , nazwę to samosiewki czosnku .
To pewnie przeoczone latem główki czosnku . Rosną kępkami . Rozsadzam je tam gdzie
jest miejsce i dorastają bez problemu .
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Czosnek zimowy cz.5

Post »

Z czosnkiem zimowym sadzonym na wiosnę może być pewien problem. Jeśli się odpowiednio nie przechłodzi nie wytworzy ząbków tylko pojedyncze cebulki - czasem nawet spore. Więc jeśli już to zimowy bym wsadzała teraz do ziemi w nadziei na to że chłodne noce zrobią swoje.
Jeśli traktujesz uprawy jako rozrywkę nic nie stoi na przeszkodzie żebyś przećwiczył różne opcje.
Dorota
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6754
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Czosnek zimowy cz.5

Post »

Teściu swój czosnek przykrywa multiclimą na płask (może wrastać przez siatkę) a ja wolę siatkę podnieść na konstrukcji.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13707
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Czosnek zimowy cz.5

Post »

Czosnek się budzi. Trzy grządki i trzy różne etapy, w zależności od nasłonecznienia. Tu bardziej słoneczna, wschodnia grządka z jagodami kamczackimi. Na dniach będzie ich podkarmienie.

Obrazek

Obrazek
Darek26
200p
200p
Posty: 289
Od: 5 maja 2019, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Czosnek zimowy cz.5

Post »

Mój czosnek ruszył z kopyta. W środę podkarmiony dość solidnie obornikiem granulowanym i wysciolkowany trocinami + solidnie podlany :)
Obrazek
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6965
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Czosnek zimowy cz.5

Post »

Mój rośnie ładnie. Powschodził w 100%.

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Andrzej.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”