Ewelinka - ...ach te storczyki ;) czyli moja galeria

Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Storczyk w szaliczku! Chyba niedługo swojemu będę musiała zrobić to samo. Ma już chyba ze 25 cm i szybko rośnie nadal.
Awatar użytkownika
Ewelinka
100p
100p
Posty: 117
Od: 4 lut 2007, o 13:21
Lokalizacja: Mysłowice

Post »

Ciesze się, że się Wam podoba :D Pęd rozwija się jak szalony! A pąki coraz większe... ;:173 za jakiś czas wkleję następne zdjęcia :wink:
A jeszcze powiem że moje storczyki którym ucinałam pędy (ciemno różowy i biały w plamki) zregenerowały się :tan Dostały dwa razy nawozu i robiłam im okłady na liście i teraz są już prawie w pełni sił ;:159 Tylko białemu zesechł cięty pęd :( Nie wiem czemu bo ucinałam go zaraz za linią ostatniego kwiatu, a poza tym inne się tak nie zachowywały... Myślałam że później puści z jakiegoś oczka pęd a tu nici...
Tak teraz wygląda tak:
Obrazek
Pozwolę mu uschnąć do końca. Co Wy na to :?:
Pozdrawiam,
Ewelinka
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

czasami łodyżka usycha po kwitnieniu i nie wydłuża się. jak uschnie całkiem utnij go. za kilka miesięcy powinien puścić nowy. niektórym z moich też powiędły łodyżki.
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Niech sobie powolutku sam zasycha. Pod Twoją opieką na pewno wypuści nowe pędy. :lol:
Awatar użytkownika
Ewelinka
100p
100p
Posty: 117
Od: 4 lut 2007, o 13:21
Lokalizacja: Mysłowice

Post »

;:7 Wracam do Was po małej przerwie, a więc w skrócie po relacjonuje co tam u moich storczyków :wink: :
- Pęd białego w kropki usechł do końca a wiec go wycięłam i raczej ma się dobrze bo liście znowu są jędrne :D
- Paczki na białym Phalaenopsisie są już całkiem spore a pęd nadal się wydłuża :D Na razie naliczyłam 7 :D
Obrazek

- A u sabotka i cambrii nowe przyrosty ladnie rosną :lol:

Obrazek Obrazek

Reszta na razie smacznie śpi ;:205 :lol:
Pozdrawiam,
Ewelinka
Awatar użytkownika
faustynka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 17 kwie 2008, o 19:09

Post »

Ewelinko prześledziłam cały Twój wątek i chcę Ci pogratulować :!:
Masz super storczyki i umiesz się nimi opiekować :D a pączki na nowym pędzie wyglądają obiecująco
:D
Pozdrawiam serdecznie
faustynka
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Ewelinko! Masz szczęście! A ja pierdoła nad pierdołami i już w ogole nie wiem, jak siebie określić - nadłamałam nowy pęd!!!!
Nie marnieje, rośnie dalej - na razie!
Z rozpaczy weszłam do kwiaciarni na widok bidul na wystawie. Nawtykałam właścicielowi, że powinien handlować kartoflami i sianem co najwyżej i za 30 zł wysępiłam 2 storczyki w stanie kiepskim bardzo. Fotki zamieściłam w swoim wątku.
Awatar użytkownika
Ewelinka
100p
100p
Posty: 117
Od: 4 lut 2007, o 13:21
Lokalizacja: Mysłowice

Post »

Wando! Mam nadzieje że Twój pęd nie zmarnieje! Może zrób mu jakiś opatrunek( podwiąż delikatnie czy coś) ... A Twoje bidulki oglądałam i życzę im zdrówka! Pod Twoja opieką na pewno odzyskają siły ;:159
Pozdrawiam,
Ewelinka
Awatar użytkownika
orange30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1935
Od: 27 paź 2007, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Ewelinko, nadrobiłam zaległości, zaliczyłam wizytę u Ciebie, bo już dawno nie byłam. Wszystkie ochy i achy już powiedziane zostały, więc nie będę się powtarzała. Ja dodam tylko, że jak muszę podwiązać jakiegoś kwiatka lub storczyka a jest możliwe to spinam taką małą klamerką, inaczej mówiąc żabka, a jak używam wstążeczki to musi być koniecznie czerwona, żeby nikt nie urzekł, ładnie to wygląda. :)
"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówki do życia" - Halina
Mój spis wątków
Moje robótki
Awatar użytkownika
Ewelinka
100p
100p
Posty: 117
Od: 4 lut 2007, o 13:21
Lokalizacja: Mysłowice

Post »

Dziękuje Halinko za odwiedziny! :D Ja tez muszę nadrobić zaległości wizytowe :wink: ale przyznaję się że czasami się w tym nieźle gubię bo tyle już tu tych wątków że nie sposób spamiętać gdzie się już było a gdzie nie lub co komu miało sie napisać :roll: A z tym podwiązywaniem a w szczególności pędów to moim zdaniem zawsze są duże emocję- roślinka delikatna a my staramy sie jej pomóc by miała jak najlepiej :wink:
Pozdrawiam,
Ewelinka
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Masz rację. To wszystko z troski. W moim przypadku przesadnej, a to z powodu, że to był pierwszy, całkiem nowy pęd, którego się dochowałam. Nie posłuchałam Jovanki, która pisała, że w naturze nikt ich nie podwiązuje. Chciałam dobrze i delikatnie, aż mi się łapska trzęsły z emocji. I wyszło, jak wyszło. Do dziś wyć mi się chce.
Awatar użytkownika
Ewelinka
100p
100p
Posty: 117
Od: 4 lut 2007, o 13:21
Lokalizacja: Mysłowice

Post »

Kochane, tak to niestety jest! Ciężko znaleźć ten jeden złoty środek :roll: Z jednej strony lepiej nie ingerować w naturę a z drugiej niektóre zabiegi są konieczne... Ja np. musiałam storczyka podwiązać bo pęd stale by go przeważał i za pewne gdyby się tak przewracał sam by się złamał... Pozostaje nam uczyć się na własnych błędach i budować ciągle nowe doświadczenia :wink: :D
Pozdrawiam,
Ewelinka
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Post »

Tak czytam wasze problemy związane z podwiązywaniem;ja swoje podwiązuje jak są jeszcze małe wtedy łatwiej je nagiąć,bo są bardziej giętkie
Obrazek
pozdr Dorota
Moje storczyki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”