Identyfikacja - CHWASTY

Rozpoznawanie roślin na podstawie zdjęć.
Zablokowany
Ogrodnik04
200p
200p
Posty: 421
Od: 13 mar 2009, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska - Kraków

Post »

Tak, na drugim zdjęciu jest chwast. Taki który ma kwiaty podobne do stokrotek :wink:
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
PIOTRUS
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 9 cze 2009, o 20:58

Jakie to chwasty???

Post »

ObrazekTo właśnie te chwasty rosną mi w trawce jest ich sporo czy odpowiecie mi jakie to chwasty i czy dam sobie z nimi rade pozdrawiam wszystkich i proszę o odpowiedzi dziękuje.
PIOTR
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9815
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Chwasty zwyczajne, popularne! Lebioda i inne takie ;-) Polecam jakiś leksykon roślin łąkowych. Ja takie zbieram dla znajomego, bo ma legwana, a on się tym chętnie odżywia.
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Jaki to chwast?

Post »

Jaki to chwast?


Obrazek
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5841
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Post »

Do Piotra:
lebioda to to od góry, a na samym dole chyba starzec wiosenny.
W każdym bądź razie obydwie są jednoroczne, więc koszenie trawnika je załatwi.
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3024
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Re: Jaki to chwast?

Post »

tomek-warszawa pisze:Jaki to chwast?


Obrazek
Żółtlica drobnokwiatowa (Galinsoga parviflora Cav.).
sierotkaM
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 11 lip 2009, o 18:27

Co to za chwast?

Post »

Mój chwast chyba nie należy do pospolitych, bo nie znalazłam go w żadnym z tematów dotyczących identyfikacji wg zdjęcia, ani w żadnym z linków do internetowych atlasów.
W moim ogrodzie jest natomiast chwastem dominującym, a zwlaszcza po ostatnich deszczach. Widzę go wszędzie. nie ma go tylko na trawniku... Ale do rzeczy. Wygląda jak koniczyna czerolistna, ale występuje też w odmianie bordowej i kwitnie na żółto. Ma takie drobne żółte kwiatuszki. Musi mieś strasznie mocno rozwinięty system korzeniowy, bo nijak nie daje się go wyrwać, a jak próbuję odkopać, to korzenie ciągną się pod powierzchnią przez całą długość ogrodu. Aktualnie mój ogród wygląda jak upstrzony takimi koniczynkowatymi bordowymi łączkami. Zaatakował mi najbardziej skalniak, a szczególnie w okolicach opuncji i pod kamieniami. Także wyrwać go nie mam jak. Zresztą w zeszłym roku próbowałam... bez skutku. Próbowałm zabić gada, pędzelkując roundopem... bez skutku. dużo go wysiało się w tym roku pod wierzbą szepioną, ale może to przypadek. Moja babcia nazywała tę zieloną wersję chwasta - zajęczą koniczyną, ale nic nie znalazłam na forach pod tą nazwą. nie mam możliwości dołączyć zdjęcia. może ktoś mi pomoże po opisie. Znajomy ogrodnik twierdzi, że nie ma na niego żadnego środka, ale ja mam jednak nadzieję, że się myli... Aha1 Próbowałam też odkwaszać ziemię, ale nie zauważyłam różnicy (ktoś kiedyś mi powiedział, że on lubi kwaśną ziemię). Może ktoś z Was zna jego/jej prawidłową nazwę i może nawet sposób na usunięcie tego dziadowstwa z ogródka. Jak tak dalej pójdzie, to za rok lub dwa będę musiała chyba zerwać całą glebę ze skalniaka i po "wyroundopawaniu" posadzić nowe rośliny od nowa.
Będę wdzięczna za wszelką pomoc.
Ogrodnik04
200p
200p
Posty: 421
Od: 13 mar 2009, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska - Kraków

Post »

To szczawik żółty (Oxalis europaea) :D Faktycznie bardzo trudno go wytępić,jak tylko widzę małe siewki to je wyrywam :wink:
Pozdrowienia
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8006
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Post »

Myślę, że chodzi o szczawik rożkowaty.Dziadostwo straszne, u mnie też jest, ale wcześnie zaczęłam go tępić, gdy tylko się pojawił, gdyż mam 'alergię' na rozłogowe chwasty.Chyba tylko wyrywanie, wyrywanie, wyrywanie :? Ja tak robię, nie dopuszczam do kwitnienia i rozsiewania :evil: Jest go w efekcie bardzo niewiele, gdzieś się czasem 'przyczai' pod liściem.
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ja to mam pecha :!: U mnie nie chce ten chwast rosnąć a tak mi się podoba :D
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8006
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Post »

Mnie się też podoba :) , ale w krótkim czasie przerośnie wszystkie rośliny, szczególnie niskie poduszkowe, lubi rosnąć w miejscach, gdzie gleby się nie wzrusza, nawet na twardych i wydeptanych ścieżkach :? Roślina rozrasta się nie tylko rozłogami, ale nasiona 'strzelają' na większe odległości, więc nie sposób jej utrzymać w jednym miejscu :roll:
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21865
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

To wyjątkowo uciążliwy chwast. Bardzo trudny do wyplewienia .
Mamy na forum watek poświęcony trudnej walce z nim. http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... o%BFkowaty
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ZULA
100p
100p
Posty: 120
Od: 8 sie 2007, o 21:39
Lokalizacja: WARSZAWA

Co to jest

Post »

Co to za rośliny :

czy to chwasty...

Obrazek

co z tym zrobić :


Obrazek

a tę roślinkę zadarniającą przywiozłam aż z Irladnii , ale ma się u nas świetnie jak widać :



Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Identyfikacja roślin ogrodowych. FOTO”