Mój ogródeczek

Zdjęcia naszych ogrodów.
rgb35
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 65
Od: 15 lip 2007, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z gór świętokrzyskich - wschodni kraniec ?/\?
Kontakt:

Post »

Spieszę Cię poinformować, droga Janko, że w obecnej chwili nie mam swojego wątku na FO i jak na razie nie planuję go zakładać.
Z niecierpliwością czekam/y na nowe zdjęcia Twoich roślinek. Nie ociągaj się tylko wklejaj. ;)
IrisDeArco
50p
50p
Posty: 68
Od: 17 maja 2009, o 19:26
Lokalizacja: Szczecin

Post »

szkoda... bo to co masz w stopce jest dla mnie wooooooooooooooooooooooooooooolno otwieralne ! :-(
Pozdrawiam, Janka :D
MÓJ OGRÓDECZEK
NASZ PARAPET
IrisDeArco
50p
50p
Posty: 68
Od: 17 maja 2009, o 19:26
Lokalizacja: Szczecin

Post »

różyczka ... zakupiona jako biała :-O :!:
jeśli miałabym zastosować tok myślenia ludzi spotkanych dzisiaj,
powinnam się cieszyć, że w ogóle zakwitła, bo dwie inne, zakupione jako czerwone, klapły od razu, choć sadzone były na jesieni :-(
lubię różowy, ale mam już różową różę, choć inny odcień... biały trzeba będzie sobie znów kupić ! :-D
Obrazek
Pozdrawiam, Janka :D
MÓJ OGRÓDECZEK
NASZ PARAPET
IrisDeArco
50p
50p
Posty: 68
Od: 17 maja 2009, o 19:26
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Rysiu przyjrzałam się jeszcze raz Twojemu zdjęciu ( dokładniej ) i przyznam, że pierwszy raz widzę "piętrowe" pierwiosnki ... :-) interesujące... zastanawiam się, czemu lubisz hosty, bo ja za nimi nie przepadam...
Pozdrawiam, Janka :D
MÓJ OGRÓDECZEK
NASZ PARAPET
IrisDeArco
50p
50p
Posty: 68
Od: 17 maja 2009, o 19:26
Lokalizacja: Szczecin

Post »

a czy mnie oczy mylą, czy Ty zmniejszyłeś to zdjęcie ? :-)
Pozdrawiam, Janka :D
MÓJ OGRÓDECZEK
NASZ PARAPET
rgb35
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 65
Od: 15 lip 2007, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z gór świętokrzyskich - wschodni kraniec ?/\?
Kontakt:

Post »

Twoja róża pewnie wyrośnie na piękny okaz, a i tak miałaś trochę szczęścia (w nieszczęściu), że przynajmniej jest w innym odcieniu różu niż ta, którą masz ;).

Tak, to prawda zmniejszyłem zdjęcie, bo wiem, że masz problemy z internetem, a moje fotki w Twoim wątku nie są najważniejsze, ale jeśli sobie życzysz mogę przywrócić poprzedni rozmiar (ed ;) ).
Zastanawiam się, jak Ci odpowiedzieć na pytanie, dlaczego lubię hosty...  hm...  może powiem w ten sposób, od zawsze podobały mi się rośliny o kolorowych liściach, a funkie właśnie takie mają, to tak najogólniej. Poza tym każdy człowiek ma inny gust, a o gustach podobo się nie dyskutuje. Jednym podoba się to, a innym coś innego i tak też jest z roślinami.
Pierwiosnki japońskie o tej porze są bardzo dekoracyjne, kwitną trochę później niż pozostałe gatunki, łatwo się rozmnażają (z nasion), a w tym roku u mnie pobiły rekord wysokości i niektóre przekroczyły wysokość 70 cm :!:, występują również w innych kolorach, ale ja mam tylko w takim (na razie), jak na fotkach. Po przekwitnięciu mogę zebrać nasionka, a trochę ich będzie i obdarować nimi chętnych.
Oto ten pierwiosnek w całej okazałości:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
IrisDeArco
50p
50p
Posty: 68
Od: 17 maja 2009, o 19:26
Lokalizacja: Szczecin

Post »

gustów nie oceniam, po prostu pytam i ogólnie się dowiedziałam ;-)
nawet jeśli są to "tylko" liście masz do tego prawo :-)
zbieraj, zbieraj nasionka... na pewno będą chętni
jeśli są aż tak wysokie, prezentują się posągowo :-)
tak "złośliwcze" :-D, możesz zamieszczać duże zdjęcia w moim wątku,
to że Ty takie wolisz już wiem ! :-)
Pozdrawiam, Janka :D
MÓJ OGRÓDECZEK
NASZ PARAPET
IrisDeArco
50p
50p
Posty: 68
Od: 17 maja 2009, o 19:26
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Obrazek
"ja też jestem różowa..."
"a ja nie"
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Janka :D
MÓJ OGRÓDECZEK
NASZ PARAPET
IrisDeArco
50p
50p
Posty: 68
Od: 17 maja 2009, o 19:26
Lokalizacja: Szczecin

Post »

ja proponuję - patrząc za okno - aby ktoś mi doradził jakieś rośliny "wodolubne" i nie może to być ryż, bo on chyba lubi ciepło ! :-D
Pozdrawiam, Janka :D
MÓJ OGRÓDECZEK
NASZ PARAPET
IrisDeArco
50p
50p
Posty: 68
Od: 17 maja 2009, o 19:26
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Dary od Zuzi ! :-)
Obrazek
A do niej pojadą fioletowe iryski, czerwony rojnik, biały sklalniaczek, biało kwitnąca roślina ze strony 3 i pomidorki koktajlowe. :-)
Dziękuję i pozdrawiam !
Pozdrawiam, Janka :D
MÓJ OGRÓDECZEK
NASZ PARAPET
rgb35
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 65
Od: 15 lip 2007, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z gór świętokrzyskich - wschodni kraniec ?/\?
Kontakt:

Post »

IrisDeArco pisze: ...biało kwitnąca roślina ze strony 3...
Nie wiem, czy o tę roślinę chodzi:

Obrazek

jeśli tak, to jest to naparstnica purpurowa (mimo, że biała ;)).
A o jakim "białym skalniaczku" piszesz, Janko? Pokaż jej fotkę, a może dasz się namówić na pokazanie nam więcej zdjęć roślin z Twojego ogrodu :D.
Co do roślin wodolubnych, to nie mam pomysłu, chyba, że roślinki nadające się do oczka wodnego ;), a ponieważ nie mam oczka, więc z nazwami tych roślinek u mnie słabiutko ;).
IrisDeArco
50p
50p
Posty: 68
Od: 17 maja 2009, o 19:26
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Ooo ! Witaj Rysiu ! :-) Widzę, że żyjesz i bardzo mnie to cieszy ! :-) mam też nadzieję, że masz się dobrze :-D. Dziękuję za podpowiedź: naparstnica purpurowa ... :-) pięknie, chyba dzięki Tobie poznam imiona moich roślin ! :-)
Zdjęcie "sklaniaka" wkleję jak znajdę w "archiwum", bo obecnie nie kwitnie :-)... choć może zrobię zdjęcie aktualne rośliny, z pewnością poznasz po liściach.
Co do ogródka to jeszcze nie jestem gotowa by go w pełni pokazywać, pracuję nad tym by prowadzić go na wpół dziko :-D, nie jestem pewna na ile to by znalazło zrozumienie...
Słoneczko czasami u nas wychodzi obecnie :-) więc może ryż by się przyjął... a nie teraz by miał za sucho :-D... za to roślinkom ogrodowym w to graj i odwdzięczają się wzrostem za słoneczne promyki !
A jak Twoje roślinki po gradzie, już wypiękniały z powrotem !? :-)
Chciałam zapytać, jak się ma Twoja żółta roślinka... żółtokwitnąca ;-) urosła trochę ? ;-)

Marzy mi się takie drzewko :-)
Obrazek
Pozdrawiam, Janka :D
MÓJ OGRÓDECZEK
NASZ PARAPET
ZULA
100p
100p
Posty: 120
Od: 8 sie 2007, o 21:39
Lokalizacja: WARSZAWA

Post »

Janko,

ależ mi głupio, że te dary takie skromniutkie, ale mam nadzieję, że jak natura będzie szczodra a ja cierpliwa i pracowita to za kilka lat będzie obficiej można obdarować, dziękuję za przesyłkę własnie czeka na mnie w domciu...żadnych unikatów nie mam, same rozliny, kóre zdobywam w najprostszy sposób : znajdę w lesie, na łące, urwę kawałek z krzaczka i czekam az się ukorzeni...a to niestyty trwa...ale ostatnie opady bardzo sprzyjają i wszystko rośnie cudownie.

pozdrawiam
zuzia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”