Ślimaki - to nasz wielki problem

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Karo

najgorsze jest, że ja ich w ogóle nie widziałam, dziady pewnie żerują nad ranem, a ja jestem w ogrodzie około 18
Awatar użytkownika
Liriope
200p
200p
Posty: 212
Od: 30 wrz 2008, o 14:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

o 18 to one dopiero się budzą i powoli zaczynają sie rozłazić.
Najwięcej ich podobno jest 2-3 godziny po zachodzie słońca i nad ranem.
W dni pochmurne oczywiście wcześniej.
Musisz wybrać się na poszukiwania jak sie ściemnia, z latarką, wtedy złapiesz winowajcę.
Pozdrawiam.
Ola
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Nie da rady, ogród jest przy domu mojej Mamy, ja codziennie tam jestem ale mieszkam gdzie indziej.
Dzisiaj u nas jest pochmurno, więc może po południu jakieś wylezą.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7617
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

Beatrice, gdzie szukać? Podnieś każdy kamień, kawałek deski, pod beczką, pod kępkami np: żagwinu, floksa szydlastego. Dziś wyrywałam przekwitłe i brzydkie niezapominajki i były! a jakże! gołe rudzielce. Między kwiatami na rabacie mam rozsypane gdzie niegdzie granulki Brossa, widziałam sporo padniętych muszelkowych, często pada, jest mokro i te granulki chyba już zamokły.
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Wydaje mi się, że przyłażą od sąsiada, bo obok mam truskawki a z drugiej płot i chwasty
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12961
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Post »

Gienia ma rację, ja sprawdzam kamienie i tw.rosliny poduszkowce one tam lubia sie chować, a Bross na nich u mnie skutkuje.
Ja jeszcze na swojej granicy posypałam solą, nie przełażą.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Post »

Witam Wszystkich nekanych przez ślimaki. Ja znalazłam sposób na ich pozbycie się i to humanitarne. Przez zime zbieram skorubki z jajek, suszę a nastepnie bardzo doklanie wałkuję, aż są malutkie drobinki. Nastepnie, jak zaczynaja wschodzic roślinki obsypuję każdą z osobna. Trochę mozolna to praca, ale slimak nie ma szans przejść takiej zapory. Dla jego "brzuszka" to samobójstwo. Po drugie, nie wolno martwych ślimaków wyrzucać na kompostownik, bo ślimaki to kanibale i zejdą się na padlinę na wyżerkę. Po trzecie: gołe slimaki-czarno-białe nie są groźne, one zjadają resztki roslin które są martwe, najgorsze są te gołe czerwone, one robia najgorsze spustoszenie na ogrodzie. Ja kiedyś kupiłam trutkę (znanej firmy) i obsypałam dookoła parkanu, fakt ślimak gdy tylko się z nią zetknął to się "rozpuszczał" Mam po nich teraz dużo pustych skorupek. Ale niestety preparat ma wady!!! Miałam w ogrodzie ropuchę Klarę, ktora mieszkała pod krzakiem chyba z 2-3 miesiące. Ale najprawdopodobnie zjadła podtrutego ślimaka i sama też padła. Morał z tego taki: "każdy kij ma dwa końce, ile końców ma 5 i 1/2 kija?" pozdrawiam stasia
Miszka007
100p
100p
Posty: 197
Od: 16 cze 2008, o 19:05
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post »

stasia109 pisze:Witam Wszystkich nekanych przez ślimaki. Ja znalazłam sposób na ich pozbycie się i to humanitarne. Przez zime zbieram skorubki z jajek, suszę a nastepnie bardzo doklanie wałkuję, aż są malutkie drobinki. Nastepnie, jak zaczynaja wschodzic roślinki obsypuję każdą z osobna.
Warto też zauważyć, że na hodowlach skorupki z jajek podaje się ślimakom dla utwardzenia skorupek (mają dużo wapna, które jest niezbędne do prawidłowego rozwoju)
Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Post »

Ale u mnie najwięcej jest nagich ślimaków. Dlatego ja im nie pomagam utwardzać domki, tylko je delikatnie wypraszam z ogrodu, bo przecież muszą coś jeść. pozdrawiam stasia
Awatar użytkownika
g.kiecko
1000p
1000p
Posty: 1508
Od: 19 wrz 2007, o 23:19
Lokalizacja: Jasło

Post »

A'propos granulek Brossa - przyszedł ślimak zjadł granulki - padł. Przyszedł następny zjadł ślimaka - padł. Przyszedł trzeci, czwarty... siedemnasty i już nie padły tylko zniosły 200 jajeczek. :D "Moje" :roll: ślimaki jedzą siebie nawzajem, to co zwiędło i to co ślicznie rośnie. Mój sposób na nie jest taki, że wychodzę rano i wieczorem na "łowy', zbieram to co widzę (pod kamieniami, w gęstej trawie w cieniu, na kompostowniku....) potem do wiaderka i zasypuję solą, a na końcu zawartość wiaderka zakopuję .... i tak codziennie w sezonie.... :cry: :lol:
Idzie się przyzwyczaić ;:106
Pozdrawiam Gośka
Mój ogród
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Post »

Gosiu, ślimaki są kanibalami. Dlatego nie można ich wyrzucać, np. na kompostownik. Ani żywych ani nieżywych. bo one jeszcze bardziej ściągają ślimaki. Pozdrawiam, stasia
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
Awatar użytkownika
g.kiecko
1000p
1000p
Posty: 1508
Od: 19 wrz 2007, o 23:19
Lokalizacja: Jasło

Post »

O tym własnie napisałam :D A mój kompostownik to ich ulubiona restauracja ;:13
Pozdrawiam Gośka
Mój ogród
Aius Locutius
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 14 cze 2009, o 23:29

Post »

Najprostszy sposób jaki mi przychodzi do głowy to rozłożenie dookoła lub między grządki zwykłych listewek Następnego dnia wystarczy odwrócić listewki, pozbierać i zlikwidować szkodniki. Ślimaki z natury żerują w nocy lub w pochmurne dni więc w dni słoneczne schowają się pod listewki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”