Siewki kabaczków

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
milva
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 21 kwie 2009, o 17:29
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

Wydaje mi się, że to przędziorek. A czy widoczna jest na liściach drobna pajęczynka? Czy na dolnej stronie liścia są również widoczne pomarańczowe "robaczki", bardzo malutkie?
Awatar użytkownika
peneloppe
200p
200p
Posty: 336
Od: 30 mar 2009, o 22:46
Lokalizacja: ciechocinek

Post »

powiem ci szczerze , że nie znam się, ale miałam to samo z ogórkami... szczególnie tymi które przepikowałam za wcześnie i to do ziemi torfowej.... mi powiedziano ,że je po prostu zagłodziłam.... te żółte plamy to wysuszenie po prostu. mi tak samo blakły na krawędziech . w końcu te dolne listki usychały i odpadały. potem następny liść wyżej tak samo zaczynał usychać........... ale to w przeciągu dwóch tyg. na pewno nie masz co pryskać.... lepiej dokarm swoje maluchy:) . choć to tylko moje zdanie;)
Fiołki w fiolecie ukryte w zieleni ,Szukały wiosennych, wonnych promieni.
Rosły spokojnie kusząc motyle.Rosły i rosą kochały chwile.Mój Tajemniczy Ogród
pablo87
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 30 kwie 2009, o 13:55
Lokalizacja: Piła

Post »

kurcze sam nie wiem na nie których liściach od tylnej strony widać jak by jakieś pajęczynki ale bardzo bardzo malutkie robaczków żadnych nie widać gołym okiem, ale w niektórych kubeczkach z ziemią na powierzchni gleby zauważyłem pleśń.

może powinienem już je sadzić do gruntu, uszczykiwać te chore liście i popryskać je czymś.
może jakimś nawozem je podlewać??

Co ot tym sądzicie ??

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
peneloppe
200p
200p
Posty: 336
Od: 30 mar 2009, o 22:46
Lokalizacja: ciechocinek

Post »

skoro masz jakiś nalot- to znczy ,że przelewasz....
bakłażany to o ile dobrze pamiętam to psiankowate- więc podlej je tym samym co pomidory i paprykę.... ja używam substralu , choć podobno można nim przedobrzyć i spalić, ale to pewnie każdy preparat niewłaściwie stosowany może przepalić korzenie :?
a moim zdaniem to powinniśmy unikać pryskania chemikaliami .
zawsze mozesz prysnąć pokrzywą, albo tą miksturą czosnkowo, cebulową. to nic trudnego. ja już kupiłam preparaty chemiczne na ogórki(karate i topsin) ale pukłam się w głowe i pomyślałam ale po co?????????????? więc leżą i czekają na jakieś większe awarie.....
..
Fiołki w fiolecie ukryte w zieleni ,Szukały wiosennych, wonnych promieni.
Rosły spokojnie kusząc motyle.Rosły i rosą kochały chwile.Mój Tajemniczy Ogród
Awatar użytkownika
milva
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 21 kwie 2009, o 17:29
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

Jak masz pleśń w doniczkach to oznacza, że je trochę przelałeś. Jeszcze nie wysadzaj ich, najpierw ogranicz trochę podlewanie, bo trzeba je zahartować. A co do liści, to chyba objawy żerowania przędziorka, one bardzo lubią wilgoć!
pablo87
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 30 kwie 2009, o 13:55
Lokalizacja: Piła

Post »

niom to prawda ostatnio je przelałem, teraz juz uważam może dlatego tak się pochorowały dziś podlałem je Florovitem oczywiście rozcięczonym z wodą. Chemikaliami tez nie zamierzam pryskac, jedyne co to czymś anty grzybobójczym.

Boje się trochę aby nie starcic tych sadzonek no cóż` najwyżej w tym roku nie będzie kabaczków :(
Awatar użytkownika
peneloppe
200p
200p
Posty: 336
Od: 30 mar 2009, o 22:46
Lokalizacja: ciechocinek

Post »

na pewno będą, mi te ogórki które się rozchorowały rosą wolniej ale rosną i kwitną są już nawet mini ogóraski. (1,3cm)Obrazek
Fiołki w fiolecie ukryte w zieleni ,Szukały wiosennych, wonnych promieni.
Rosły spokojnie kusząc motyle.Rosły i rosą kochały chwile.Mój Tajemniczy Ogród
pablo87
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 30 kwie 2009, o 13:55
Lokalizacja: Piła

Post »

zastanawiam się czy by je nie wynieść pod tunel z foli trochę by odżyły i się zahartowały, co o tym sądzicie ??
Jakie dawki stosować tego flavitu ??

Pozdrawiam.:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”