Różanka na słonecznym ranczo

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11649
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Różanka na słonecznym ranczo

Post »

Moja ulubiona Caradonna pięknie Ci się rozrosła. ;:215
Margerytki i różowe orliki wspaniale zakwitły, ;:oj moim susza dokuczała. Może dzisiejsza ulewa przyśpieszy kwitnienie.
Czy te wysokie, sztywne kocimiętki się wysiewają? Kuszą mnie, ale nie mam ochoty na pielenie kolejnych samosiejek.
Wandziu miłych pobytów na działce. ;:196
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2644
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Różanka na słonecznym ranczo

Post »

Cudowny widok szałwii I zlocieni ;:138 I róża tak wcześnie zakwitła ;:215 Kolor krwawnika śliczny - zakwitł już u Ciebie, czy kupiłaś kwitnący?
U mnie wszystko opóźnione, a to co miało już pąki zmarzło, np. powojnik Guernsey Cream :(
Miłego czasu na ranczo Wandziu ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Misza123
100p
100p
Posty: 136
Od: 11 gru 2022, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/lubelskie

Re: Różanka na słonecznym ranczo

Post »

Witaj Wandziu :wit
Twój ogród już w pełnym, bujnym rozkwicie. Moje roślinki trochę się ociągają. Może przez tą okropna suszę. Beczki na wodę od ponad miesiąca stały puste. Wczoraj wreszcie spadł upragniony deszcz. Niewielki, ale zawsze coś. Niestety beczki dalej prawie puste. Może wreszcie wszystko ruszy. Jak tam u ciebie różyczki? U mnie zaczynają pokazywać pierwsze kwiaty Olivia Rose, Lady of Shallot i Winchester Cathedral. Reszta lada chwila rozkwitnie. Ogólnie panny wyglądają dobrze. Niestety od wiosny ciągle chodzę i je docinam, bo pojedyncze pędy padają. To pewnie jeszcze jest skutkiem zimowych uszkodzeń. Trochę daje się we znaki wstrętna bruzdownica. Niszczy młode pędy. Staram się na bieżąco ją likwidować. Oczywiście nie wytrzymałam i dokupiłam 2 różyczki w donicach. Udało mi się nabyć Geoffa Hamiltona i przy okazji skusiłam się w końcu na Edenkę, którą ty i Days tak się zachwycacie. Faktycznie kwiat ma powalający. Zobaczymy jak się u mnie sprawdzi. Czekam na Twoje różane relacje. ;:168
Pozdrawiam Gośka
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1786
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Różanka na słonecznym ranczo

Post »

Wandziu
Orliki piękne kępy. ;:215
Pachnąca kanadyjka taka dostojna.
Szałwia i złocienie takie swojskie klimaty tworzą.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16062
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Różanka na słonecznym ranczo

Post »

kuneg, ten biały zwykły krwawnik jest zwiewny i naprawdę ładny, ale faktycznie rozrasta się i rozsiewa, gdzie tylko może. Ja pozwalam mu rosnąć na niektórych miejscach, ale pilnuję, żeby się nie wsiał gdzieś w środku jakiejś rośliny, bo szybko ją zdominuje i w końcu unicestwi. Kolorowe krwawniki nie są aż tak ekspansywne, choć akurat u mnie dość szybko poszerzają teren, który im na początku przeznaczyłam. No i najgorsze, że bardzo lubi się w nich zasiewać gwiazdnica i trzeba ją potem usuwać paluszkami, żeby nie uszkodzić krwawnika. No nie jest łatwo. :wink:
leszczyna, no rzeczywiście sporo już się zmieniło i jest na czym zawiesić oko, ale nadal jednak na większości działki mamy patelnię, bo niby posadziliśmy drzewa, ale ciągle są chudziutkie jak patyczki i nie możemy się doczekać cienia. Jednak nie narzekam tylko ryję ziemię, żeby było ładniej. :) Dziękuję Ci bardzo, że to doceniłaś Krysiu.
cymciu, otóż ta kocimiętka jest teraz rzeczywiście sztywna i jeszcze trochę taka pozostanie. Lecz po jakimś czasie zaczyna się rozkładać na boki pod wpływem swojego ciężaru. Pewnie się wysiewa, choć ja tego nie dostrzegam, bo od początku wiosny pielę i pielę, bo chwasty rosną ochoczo. Prawdopodobnie wypielam też siewki kocimiętki.
Lepsza moim zdaniem jest odmiana Persian Blue, niższa, kompaktowa, jasnoniebieska.
jarha, ten czerwony krwawnik kupiłam w zeszłym roku wiosną. Był kwitnący. Jesienią podzieliłam już kępę na trzy części. Dobrze przezimował i właśnie sobie kwitnie. Krwawniki lubią suszę, więc są na razie zadowolone z pogody. :)
Misza, witaj Gosiu! U mnie sytuacja z różami jest podobna jak u innych. Cięcie po zimie, później docinanie, ale już rosną jako tako i cierpliwie czekam na kwitnienie. U mnie w ogrodniczym pojawiły się angielki w donicach w całym swoim najlepszym wydaniu. I to naprawdę wiele odmian. Dopiero teraz mogłam na żywo zobaczyć, jak powinny naprawdę wyglądać. Przepiękne, zdrowiutkie, po prostu niewyobrażalnie cudowne. Chodziłam, wąchałam, oczu nie mogłam oderwać. Wątpię, czy w naszym klimacie i przy naszym sposobie uprawy da się w ogóle osiągnąć taki efekt.
ewita, dziękuję pięknie za odwiedziny. Cieszmy się razem tym cudownym okresem kwitnień i aromatów.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Weigela Wine Roses
Obrazek

Weigela Candida
Obrazek

Weigela Goldrush
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Krwawnik Desert Eve Red
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
neferet
200p
200p
Posty: 244
Od: 18 paź 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Różanka na słonecznym ranczo

Post »

Wandziu piękne widoki twojego kwitnącego królestwa. Wspaniale wyglądają szałwie i kocimiętki. Lubię je, bo praktycznie bezobsługowe, a kolor niebieski przypomina niebo. :)
Niebieski i biały pięknie się komponuje. zwłaszcza lubię ten moment przed nadejściem zmroku, kiedy biały nagle zakwita i z tła staje do wieczornego sola.
Ślicznie ci krzaczki kwitną.
Czy wchodzimy, czy wychodzimy z ogrodu furtka jest początkiem drogi.
Pozdrawiam, Monika
Za furtką
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16062
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Różanka na słonecznym ranczo

Post »

Witaj Moniczko! Ja tez uwielbiam połączenie niebieskiego z białym. I próbuję je uzyskać, gdzie tylko się da. Ale podoba mi się także połączenie żółtego z białym i dlatego będę się starała sadzić żółte rośliny przy hortensjach. Zresztą koloru białego nigdy dość, chyba dlatego wiele osób urządza "białe rabaty". Jeden minus jest taki, że to co białe jakoś brzydko się starzeje. Zauważyłaś to?

Troszkę plonów z działeczki :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4587
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Różanka na słonecznym ranczo

Post »

Piękne słoneczne zdjęcia, kolory wyciszające :)
Awatar użytkownika
neferet
200p
200p
Posty: 244
Od: 18 paź 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Różanka na słonecznym ranczo

Post »

Smakowite te plony. Słodko wyglądają. :)
Tak, masz rację z tym białym. Szczerze mówiąc nie myślałam o tym, ale jak się teraz zastanowiłam to rzeczywiście tak jest. Jesteś bystrą obserwatorką.
Przykro mi, że tak narozrabiały Ci sarny w ogrodzie (nie pamiętam w którym wątku o tym pisałaś), ale mam nadzieję, że już będzie dobrze.
Czy wchodzimy, czy wychodzimy z ogrodu furtka jest początkiem drogi.
Pozdrawiam, Monika
Za furtką
Misza123
100p
100p
Posty: 136
Od: 11 gru 2022, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/lubelskie

Re: Różanka na słonecznym ranczo

Post »

Wandziu, bardzo smakowite plony. To cieszy. ;:215
Ja ne swoje muszę jeszcze poczekać :D
Pozdrawiam Gośka
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2055
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Różanka na słonecznym ranczo

Post »

Cześć Wandziu krwawnik skradł moje serce czy zakupiłaś go z nasienie czy rozsadkę? :wit
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6331
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Różanka na słonecznym ranczo

Post »

Wando - cudownie, cudownie, cudownie!
Ogród już zapełniony kolorami. Cudnie wszystko kwitnie na ranczo.
26 maja wstawiłaś fotkę z jeżówką - ależ w tym roku wszystko szybko zakwita. Ciekawe czy się utrzyma to wszystko do jesieni, skoro w niektórych ogrodach kwitną już nawet rudbekie.
Maj i czerwiec mamy wyjątkowo kolorowy w tym sezonie.
;:3
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Różanka na słonecznym ranczo

Post »

Witaj Wandziu :wit Dawno mnie nie było, ale musiałam chociaż na chwilkę zajrzeć na Twoje ranczo. Pięknie się porozrastały roślinki ;:138 Czytałam, że też musiałaś docinać róże po kilka razy. Czyli sytuacja po zimie w wielu ogrodach wyglądała podobnie. U mnie niektóre róże cięłam na kilka cm od ziemi ;:202 Kilka straciłam i wciąż walczę o Anne Boleyn, która ledwo zipie. Przesadziłam bidulę, bo była tak maleńka, że pies ciągle mi na nią wpadał. Mam nadzieję, że wróci do żywych, bo dla mnie strata tej róży, to byłaby wielka przykrość. U nas nigdzie jej nie dostaniesz. Trzeba sprowadzić z UK, chociaż nie mam pojęcia, czy nadal można ją kupić u Austina? Na razie czekam, chucham i dmucham i mam nadzieję, że jednak przeżyje.
Pozdrawiam cieplutko ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”