Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11365
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

U Ciebie Soniu jak w arboretum ... ;:138 wszystko kwitnie bujnie i z przyśpieszeniem!
Miłego dnia! ;:168 Ja chyba dzisiaj pauzuję od działki bo pogoda niepewna... :?

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Davros
200p
200p
Posty: 207
Od: 18 maja 2023, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsko, Zachodniopomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Pospacerowałem i pozachwycałem się. Biała piwonia urocza, zwłaszcza z tymi różowymi brzeżkami. Ich kwitnienie jest krótkie i to nieco drażni, ale z drugiej strony jak oprzć się piwoniom gdy ogląda się je w pełni kwitnienia. :D
Ilość orlaji powala. U mnie zagościła po raz pierwszy dzięki temu forum. :)
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11649
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Padało trzy razy w ciągu dnia. Wczoraj wieczorem posadziłam ostatnie cynie, a dziś przesadziłam 27 sztuk samosiejek żeniszka. :roll:

Rododendron na który spadał śnieg, zmienił miejsce na bezpieczne. Bardzo radykalnie go przycięłam, więc wiosną nie zakwitnie.

Obrazek

Jego miejsce już zajęte.

Obrazek

Maryniu dziękuję za miłe słowa. ;:196 Dużo koloru, ale stale te same kwiaty, jak to u mnie. ;:173

Dawidzie dziś pokażę ostatnie kwiaty piwonii. Orlai pozbywam się coraz więcej, bo znowu za dużo zostawiłam. ;:124
Miło, że moje rabaty Ci się podobają. :)

Obrazek

Obrazek

Bodziszek wspaniały jest niezawodny, kwitnie trzeci tydzień.

Obrazek

Obrazek

Kolejne szałwie, Compacta Deep Blue.

Obrazek

Obrazek

Róże coraz śmielej otwierają pąki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aspirin

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bonica

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czarnuszka szaleje.

Obrazek

Obrazek

Pierwszy koleus w gruncie.

Obrazek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1786
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu
Piękne kwitnące róże, u mnie Chopin na razie ma małe pączki , gdzie tam jej do Twojej.
Bodziszek ,szałwia i czarnuszka super.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2644
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, wizyta w szkółce zawsze dobrze nas nastraja ;:303 Jakie trawki kupiłaś?
Zastanawiam się jak to jest, że wszędzie już kwitnie szałwia a moja nawet jeszcze pąków nie ma ;:7 Uroczo wygląda zestawienie orlai z bodziszkiem wspaniałym, muszę zapamiętać i wysiać jesienią nasiona orlai w pobliżu bodziszka.
Cudnie zakwitły róże ;:215 nie wspominając o piwoniach ;:167
Miłego niedzielnego wypoczynku Sonieczko ;:196 ;:4
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, u Ciebie, jak zawsze, uładzony ogród i piękne kwitnienia. ;:215 ;:303
Orlaja i u mnie szaleje i w gruncie rzeczy zdobi rabaty. Urosła wysoka, wydała mnóstwo kwiatów ;:333 i też powoli usuwam jej nadmiar.

Miłej, spokojnej niedzieli, Soniu. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2055
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu te gryzonie o inne szkodniki dokuczają niemiłosiernie ,chociaż obsypane granulkami i tak jakiś ślimak dostanie się do cynii i obgryza do zera a 1 orlaja miała już ładnego pąka i tak akurat gałązka z pąkiem ugryziona co dzień oglądam i drżę o moje roślinki.Mam chyba emeryturę po to by co dzień oglądać swoje straty w ogrodzie ;:145 Miłej niedzieli i wypoczynku albo gości bo jutro taki dzień.DZ.M.Ja jadę w gości a kwiaty już dostałam :heja ;:138
Awatar użytkownika
neferet
200p
200p
Posty: 243
Od: 18 paź 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu odbyłam wspaniały spacer po twoim ogrodzie. O dziwo internet na razie działa, więc sobie pozwalam. :D
Nie miałam pojęcia, że czarnuszki wyglądają tak uroczo. Chyba się pokuszę w przyszłym roku.
Masz rację, że szałwie to terminatorki. Świetne określenie! Mam dokładnie takie obserwacje u siebie. Bardzo baaardzo je lubię. W sobotę kupiłam na bazarku taką cudną, niebieściutką. Nie dość, że nie wiem jaka to odmiana to jeszcze musiałam wsadzić w grządkę warzywną. Ale wiem, że poczeka chwilę aż przejdą porządki i będę mogła ją przesadzić.
Kropkowane dzieci miodunki trochę jak piegowata Pipi. Śliczne. Super, że ci się rozsiała.
Jeszcze maj, a w ogrodach lato... Oby złota jesień była dłuuuga.
Czy wchodzimy, czy wychodzimy z ogrodu furtka jest początkiem drogi.
Pozdrawiam, Monika
Za furtką
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2661
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Cudowna kompozycja z bodziszkiem :D A królowe przepiękne; uwielbiam róże chociaż właśnie wyciągnęłam sobie kolca ;:306 Ten lipiec w maju jest dla mnie lekkim szokiem... także dla piwoni bo tak szybko sie kończą.. ale chwlo trwaj!!!! Żeniszek ci obrodził i będzie pięknie tylko żeby czasem podlało z góry. U mnie susza jak dawno nie było czegos takiego...
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11649
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Upał i wiatr bardzo wysuszają glebę i rośliny smutne z więdnącymi liśćmi. Przesadzone siewki żeniszka musiałam dziś podlać dwukrotnie.

Ewuś miło, że w nawale zajęć znajdujesz czas na zaglądanie. ;:196 Chopinowi został jeden pęd przycięty na 10 cm. Cieszę się, że zakwitł.
Do kwitnienia szykuje się bodziszek Rosanne, będzie cieszył kolorem do mrozów. :tan

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Halszko jak nie zaglądam do szkółek, to spokój w ogrodzie. ;:173 Jak już pojadę, to nie sposób wyjść z pojedynczym zakupem.
Trawa przy brunerze to sesleria jesienna, mam jej ponad trzydzieści. Daje odrosty, więc to bezkosztowe nasadzenie.
Szałwie po zachodniej stronie domu, ledwo w pąkach. Twoje na zimnej glinie też później zakwitną.
Dziękuję, ;:196 niedziela z dziećmi i wnukami. Piekłam tort na podwójne święto, moje i urodziny syna. :)

Obrazek

Szałwia Marcus, niska ale ma piękny kolor.

Obrazek

Obrazek

Lucynko dziękuję. ;:196 Teraz coraz więcej kwitnących roślin będzie w ogrodzie, ale znowu temperatury po trzydzieści stopni, więc podlewanie mnie czeka. ;:223
Orlaja w większości ma około siedemdziesiąt centymetrów wysokości. Przesadzane i rosnące w korzeniach drzew dużo niższe.
Niedziela była miła, choć mało spokojna. ;:304

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jolu niestety każde stworzenie chce przeżyć, ;:131 a my walczymy bo marzą nam się warzywa i ładne rabaty. Cynie sadzę grupami, więc granulkami obsypuję wokół każdej kępki. Choć mniej ślimaków u nas, to wystarczy jeden, żeby pożreć kilka roślin.
Dziękuję, ;:196 niedziela upłynęła z dziećmi i wnukami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moniko czarnuszki zdecydowanie lepiej wyglądają w realu. ;:108 Od rana do wieczora mają słońce, więc mój aparat nie wyostrza bieli. Świetnie się rozsiewają, więc od ośmiu lat są bezobsługowe, ;:215 tylko nadmiar muszę wypielić.
Od lat słyszę, że mam za dużo szałwii, ;:173 a ja jeszcze ją rozmnażam i sadzę w kolejne miejsca. Zaraziłam też synowe, mają dużo, choć tylko po dwie odmiany. Najbardziej preferowana jest Caradonna i Compacta Deep Blue.
Na miodunkę chucham i dmucham, bo już raz straciłam. :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Iguś dziękuję. ;:196 Róż ubywa, kwitną żelazne, najbardziej popularne odmiany. Nie używam chemii na choroby grzybowe, więc łatwo nie mają. :roll:
Żeniszków mam jeszcze dużo, ale nie chcę przesadzić, bo będzie jak z orlają, na każdej rabacie po kilkanaście. ;:306
Niestety pogoda nieprzewidywalna. Po dwu dniach od opadów, chyba zacznę podlewać rośliny słabo się korzeniące, bo zwieszają liście. ;:222

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2925
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, piękny jest Twój ogród ;:138 dopieszczony w każdym calu ;:180 .
Wiedziałam, że piwonie będą u Ciebie miały świetne warunki :heja i kwitną obłędnie ;:oj .
Mam nadzieję, że to nie są pojedyncze krzaczki, bo inaczej zazdrość mnie zeżre ;:224 , patrząc ile masz kwiatów na jednym ;:oj .
Moje cztery Sarah , razem nie będę miały tyle, co Twoja! ;:138
W tym roku, bardzo szybko kwiaty przekwitają, ale bywają lepsze lata, kiedy dłużej możemy cieszyć się ich pięknem i zapachem :tan .
Pięknego dnia, Soniu! ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7104
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu,jak zawsze piękne rośliny. Zestawienie orlai i bodziszka coś pięknego ;:63
Anielanna
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 17 cze 2019, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Białe rabaty cudne, zwłaszcza orlaya. W ubiegłym roku widziałam nasiona, ale machnęłam ręką, przez okres roku się przekonałam, niestety nie znalazłam już nasion. Może w przyszłym roku ;:173

Jeszcze raz obejrzałam Twoje dywany z runianki pod krzewami, imponujące. W donice wsadzałam po 3 runianki, 2 hosty i tuja smaragd. Ta obsadozna na jesień wygląda już bardzo dobrze, runianka się krzewi, ta sadzona na wiosnę odstaje wcale nie tak wiele.

Przesadzanie 9 letniego rododendrona to chyba spore przedsięwzięcie, mam nadzieję, że możesz liczyć na pomocników.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”