Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7674
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu....tak dawno nie byłam u Ciebie, zaległości urosły do dużej stery więc teraz Cię witam i idę dalej, jak już się zmęczę tymi spacerami po Twoim ogrodzie to wrócę i napiszę na pewno dużo.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Sadzisz i przesadzasz Soniu ;:63 ...tacy leciwi ogrodnicy jak ja już raczej rzadko i rzeczywiście z konieczności! ;:7 ;:108 Dość się już w życiu naprzesadzałam a czyniłam to nieustannie. :? Jedną roślinę i kilka razy, aż mi spasowało. :D
Podziwiam,jak Ci się darzą jeżówki :shock: ,szczególnie odmianowe u mnie ostatnio po 1 sezonie giną. :? Znów się skusiłam na nie dla poprawy nastroju...muszę powalczyć do skutku z nornicami...Nadal zimnica... ;:173

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11616
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Narzekamy na suszę, a teraz znowu na nadmiar wody. Pada mocno codziennie, kilka roślin złapało choroby grzybowe. Pomidorom też kilka liści oberwałam.

Lucynko pracuję zrywami. Jak mam wenę na dzielenie i przesadzanie, to tylko deszcz mnie może powstrzymać. ;:306 Dzisiaj przesadziłam dziesięcioletniego cisa, bo wegetował pod klonem.
Dziękuję, ;:196 hortensjami będę teraz przynudzać. Mało słońca, więc one rozjaśniają rabaty. :tan

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu dziękuję. ;:196 Jeżówki potrzebują trochę azotu wiosną, a później najwięcej potasu. W popiele jest go dużo. Bezpośrednio popioł daję tylko perowskii, a reszta wzbogaca kompost.
Werbenę żyłkowaną mogłabym fotografować codziennie. ;:173 Będzie kwitła do pierwszego większego mrozu. Zwykły przymrozek jej nie zaszkodzi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Halszko miskantów dużo oddałam dla synów. Niestety w dołki po wykopaniu części trawy nasypałam dużo podłoża popieczarkowego. ;:124 Rozrosły się bardzo i muszę znowu wiosną kogoś namówić na uszczuplenie kęp.
U synów rośliny w większości takie jak u mnie. Jednak synowe życzyły sobie bardzo uporządkowane nasadzenia i takie im robiłam.
Też przechodziłam okres fascynacji przeróżnymi roślinami, a na początku były to głównie podarunki od znajomych i sąsiadów. Teraz sił już nie mam na tak różnorodne nasadzenia. Najbardziej zmieniły się rabaty przy wejściu. Z wielogatunkowych, wiosną zrobiłam jednolite. Ze dwa lata minie zanim zarosną glebę. ;:65

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Krysiu nie musisz się rozpisywać. Każda z nas zagląda do innych wątków, ale na pisanie nie zawsze jest czas. Dziękuję z wizytę. ;:180

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Maryniu właśnie dojrzewam do mniej pracochłonnych rabat, a może tylko tak mi się wydaje. ;:131 Dziś właśnie wyrzuciłam kolejną róże. Gryzonie drążą tunele i chyba ogryzały jej korzenie. Jak wykopałam to miała kikuty i prawie wcale drobnych, białych korzeni. :shock:
Dziękuję, cieszę się jeżówkami, bo długo kwitną i nie są zbyt absorbujące.
Też kupiłam dwie nowe odmiany, :D na razie w pąkach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wszystkie moje pienne hortensje. Najstarsza Pinki Vinki rosnąca na skarpie, niestety mocno się przypalała, więc pożegnałam się z nią.
Przedstawiam od najstarszej. Siódma rośnie koło perowskii i białych jeżówek, ale oberwałam kwiaty, żeby budowała korzenie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25138
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Jest pięknie.
Z każdej strony masz piekny widok.
Musze koniecznie spróbować dzielenia jeżówek.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17005
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Znowu jest czym sie zachwycać u ciebie Soniu ;:63 ;:63
Widoczek https://www.fotosik.pl/zdjecie/5eb7e8deab0aae52 przepiękny :)

Hortensje pięknie się rozrosły, pięknie kwitną. wokół nich piękne duety.
Jeżówki masz naprawdę okazałe.
Moje odmianowe nie są takie ładne. Tylko te zwykłe rowowe i białe to ładne :)
Trawki nieustająco podziwiam.
Ale i wszelakie kwitnące i te jednoroczne też. ;:180
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2012
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Zachwycam się super widokami :tan ja tak bym chciała a nie potrafię zawsze zrobię u siebie jakiś bałagan w tych rabatach a tutaj tak ślicznie. ;:138 ;:180
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16647
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, u mnie jak u lojki. Zawsze wychodzi mi miszmasz. :lol: Nawet niebieska rabata, tak starannie planowana, już nabyła cech charakterystycznych dla mojego bałaganiarstwa. ;:306
U Ciebie wszystko tak starannie zaaranżowane i nawet śladu bałaganu nie ma. ;:215 Wielkie brawa dla Ciebie. ;:138 ;:138
Masz śliczne hortensje bukietowe. ;:215 ;:303
Ja mam tylko jedną, a były dwie, pędraki zredukowały ich ilość. ;:145 Natomiast trzy ogrodówki na razie mają się dobrze, :) choć w tym roku mają mniej kwiatków.

Dobrego, cieplutkiego weekendu, Soniu. ;:196 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11616
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Upał, poza zebraniem kilku pomidorów i malin, nic nie robiłam w ogrodzie.
Jeszcze synowej udzieliłam instrukcji cięcia suchodrzewu i irgi. :D

Gosiu dziękuję. ;:196
Podchodzę do wielu prac w ogrodzie trochę intuicyjnie, nie zawsze tak, jak fachowcy radzą. :roll: Czasem zdarzają się porażki, ale generalnie jakoś rośliny dobrze rosną. Twoje jeżówki też się odwdzięczą, jak dasz im lepsze warunki po przesadzeniu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu dziękuję za miłe słowa. ;:196 Ten widok ze schodów, jeszcze muszę dopracować, bo taka liczba żurawek mnie przeraża. Muszę znaleźć roślinę, która będzie mniej obsługowa. Trzmieliny posadziłam, bo nawet mój nie ogrodowy M, przytnie je nożycami i to cała praca z nimi.
U mnie też jeżówki zwykłe są wytrzymałe. Białe koło perowskii chyba z siedem lat nie ruszane. ;:171 Jesienią się przymierzam do podzielenia, bo synowa potrzebuje.
Wysokie trawy ograniczyłam. Miskanty wymagają więcej pracy przy cięciu, niskie zdecydowanie mniej. W tym roku nawet turzyc nie cięłam, bo przez zimną wiosnę czasu brakło. Stare liście zarosły nowymi i szybko ładnie wyglądały. ;:215

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jolu nieprawda, że masz w ogrodzie bałagan. Każdy ma inną wizję ogrodu i całe szczęście. ;:108 Świat byłby nieznośny, gdyby wszyscy mieli takie same domy i ogrody.
Dziękuję za dobre słowo o moich kwiatuchach. ;:180

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lucynko dziękuję, ;:196 bałagan to pojęcie względne. ;:173
Twoja działka zawsze mnie nastraja optymistycznie, bo masz wiele cudownych roślin. ;:oj Nie zawsze się da utrzymać wymarzoną formę rabaty. U mnie na biało –zielonej wysiały się różowe jeżówki, jasnota plamista też różowa, a wiosną kolorowe ciemierniki i bratki. Czasem wypadnie jakaś roślina i wtedy zapominamy o założeniach i tak ma być. ;:108

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Podziwiam,że rośliny choćby jeżówki trwają na Twoich rabatach 7 lat ;:138 ;:215 mimo gryzoni? :shock:
U mnie tej zimy przetrzebiły głównie jeżówki i lilie a ponadto wiele innych przez lata.Były koty w okolicy i jaki taki był spokój z nornicami...a teraz nie widać kotów i pozimowy pogrom...Ostatnio rozpoczęłam z nimi walkę i zauważyłam ich apetyt na podsuwane "cukiereczki".Mam nadzieję wygrać z nimi ...Ale mrówki też potrafią siać zniszczenia w ogrodzie.


:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród zielonej

Post »

Przepięknie! :) Jak ja bym chciała mieć jeżówki. Bardzo mi się podobają. Kiedyś robiłam podejście i następnego roku się nie pojawiły. Może jeszcze raz spróbuję w innym miejscu.
Hortensje fantastyczne. Uwielbiam takie widoki. Jak ja bym chciała mieć tyle miejsca!
Przyznam, że kiedyś miałam żurawki, ale mi się pokończyły. Chyba nie do końca się z nimi dogaduję. Za to trzmieliny – jak najbardziej :wink:
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11616
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dziś tylko podlałam przesadzane rośliny i zlikwidowałam dwa ogórki w donicy, bo jakaś choroba ich dopadła.
Reszta dnia w kuchni, bo jutro goście zawitają.

Maryniu jeżówkom u mnie bardziej szkodzą ślimaki, niż gryzonie. Już się przyzwyczaiłam, że po każdym deszczu lub przekopywaniu fragmentu rabaty, ugniatam korytarze. Jak mam kilkadziesiąt jeżówek, a kilka zginie, to nie ma tragedii. ;:224
Też wrzucam różne specyfiki, jak znajduję otwory w glebie. Ostatnio jakby mniej się pojawiało gryzoni. Koty sąsiedzkie znowu biegają po ogrodzie.
Dziękuję ;:196 i spokojnego wypoczywania w domu, bo zapowiada się upał na jutro.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Elu dziękuję. ;:196
Hortensje u Ciebie też będą mieć ponad dwa metry szerokości i wysokości i będą dominować późnym latem w ogrodzie. :D
Nie pamiętam jaką masz glebę w ogrodzie, ale jeżówki jawią mi się jako najmniej kłopotliwe byliny w ogrodzie. ;:108 Trzy najstarsze odmianowe mam od miłych Forumek. Po dziewięciu latach na pewno rośnie ponad dwadzieścia z każdej małej sadzonki. Najczęściej kupuję jedną, dwie sztuki i po latach mam kilkanaście każdej odmiany. Częścią się dzielę, a reszta zostaje. Niestety trzeba je podlewać jak susza i dzielić, bo się wyradzają. Tylko gatunek może długo rosnąć nie odmładzany.
Tych, które mimo hołubienia nie chcą rosnąć, już nie sadzę ponownie.
Na brak miejsca na nowe chciejstwa jest tylko jedna rada, musisz, jak ja, okroić 20 metrów kwadratowych trawnika. :wink:

Ostatnie kwiaty wielosiła.

Obrazek

Trawy trzy u mnie, pięć u synowej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród zielonej

Post »

Wielosiłek uroczy. Zachwyciłam się różami, są zjawiskowe. Dam jeżówkom kolejną szansę, mam tylko nadzieję, że nie wchodzą do ulubionego menu ślimaków, bo z tymi ciągle walczę. A może to one ze mną? :wink:
Ostatnio objadły mi doszczętnie szałwię omszoną, którą kupiłam, bo ponoć ślimaki nie tykają szałwii :twisted: No, niewiele mi z niej zostało :roll: . Mogłam ją jedynie wykopać, przesadzić do donicy i teraz wreszcie dochodzi do siebie, bo na tarasie ślimaki jeszcze nie grasują.
Ziemia u mnie przepuszczalna bardzo, chyba najgorszej klasy, tzw. piaski junikowskie. Latem, gdy jest susza, tworzy się twarda skorupa. Ale właściwie wszędzie mam już podłoże zmodyfikowane. Co sadzę, to dokładam worek czegoś lepszego. I dużo podlewam.
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, u Ciebie już klimacik jesienny się wyczuwa - rozchodniki pięknie wybarwione i trawy też w rudościach ;:215 Tylko hortensje ciągle bielutkie ;:108
Będę musiała pomyśleć nad innym podejściem do nasadzeń, bo w tym moim chaosie nie potrafię się odnaleźć. I muszę przestać dostrzegać nowinki i ciekawostki. Ale jak to zrobić???
Miłego spędzania czasu w Twoim cudnym ogrodzie. Buziaki ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”