Jabłoń dyskusje ogólne

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1452
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Jabłoń dyskusje ogólne

Post »

Wygląda na parcha.
Pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
Baltazar
500p
500p
Posty: 745
Od: 19 paź 2022, o 07:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Re: Jabłoń dyskusje ogólne

Post »

Ja bym powiedział że albo parch.. ale chyba bardziej osłabienie przez brak wody. U mnie na jednej sztuce podobne liście.. dopiero po podlewaniu zaczął odbijać.
weglowy
100p
100p
Posty: 160
Od: 26 mar 2015, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mędrzechów

Re: Jabłoń dyskusje ogólne

Post »

mirass pisze: 13 cze 2023, o 13:58 Wiecie co to za choroba na jabłoni? Parch?
Pacjenci to Antonówka i Szare Reneta na M26. Reszta jabłoni zdrowa.

Obrazek
Obrazek
W zeszłym roku tak mi Grochówka na antonówce się tak zachowywała a w tym Cynamonowka Ananasowa i Szampion tak mają, z tym że w tym roku akurat na deszcze w maju nie mogłem narzekać.
mirass
100p
100p
Posty: 150
Od: 12 sie 2019, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ok. Jasła
Kontakt:

Re: Jabłoń dyskusje ogólne

Post »

Dzięki za rady. Przy okazji oprysku innych drzewek owocowych wcześniej poszedł na nie Miedzian, choć domyślam się, że to niewiele zmieniło. Po okresie bezdeszczowym w mojej lokalizacji w tamtym tygodniu mocno popadało i dziś znowu pada. Będę obserwował i w razie potrzeby działał. To jedyne jabłonie, które u mnie w tym roku nie mają przyrostów. Z tego co pamiętam w ubiegłym roku Szara Reneta miała podobne objawy (susza trwała znacznie dłużej niż w tym roku).
Awatar użytkownika
szamanicaaa
100p
100p
Posty: 141
Od: 2 mar 2013, o 00:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Jabłoń dyskusje ogólne

Post »

Obrazek

Obrazek

Co to za choroba-nie spotkałam się z taką.Jabłoń jest dość młoda-chyba 3-letnia.Na innych tego nie mam.Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu.
Awatar użytkownika
coron3r
50p
50p
Posty: 83
Od: 9 paź 2010, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jabłoń dyskusje ogólne

Post »

Witam.

Odmiana James Grieve, ponad miesiąc temu walka z mszycami, pryskałem różnymi środkami i raczej się ich pozbyłem. Niepokoi mnie stan drzewka, podupadło, mało liści. Poradzicie jak mogę je podnieść na duchu? Może za dużo owoców i trzeba pousuwać trochę. Drzewko ma ok 3-4 lata



Obrazek



Obrazek
mateo123
100p
100p
Posty: 146
Od: 26 lut 2021, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Jabłoń dyskusje ogólne

Post »

Trochę za dużo owoców jak na takie małe drzewko, do tego dochodzi susza i drzewko przeciążone. Usuń część zawiązków, przede wszystkim z przewodnika.
miruk
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 24 maja 2020, o 22:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jabłoń dyskusje ogólne

Post »

U mnie ten rok też kiepski, w tamtym roku jabłonki pięknie rosły, a w tym prawie wszystkie mają parcha w mniejszym lub większym stopniu :( , reszta owocówek też kiepsko, tylko brzoskwinia się trzyma, ale kilka dni temu zerwałem 3 zgnite brzoskwinki, więc nie wiem czy inne dotrwają
Awatar użytkownika
coron3r
50p
50p
Posty: 83
Od: 9 paź 2010, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jabłoń dyskusje ogólne

Post »

A co powiecie na te żółknące liście? Za sucho?
Obrazek
mateo123
100p
100p
Posty: 146
Od: 26 lut 2021, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Jabłoń dyskusje ogólne

Post »

Trawa wokół zielona więc jakoś bardzo sucho nie masz. Ale rzeczywiście u mnie tak drzewka reagują na niedobór wody. Ja osobiście podlewam drzewa jak najrzadziej dopiero przy bardzo wyraźnych niedoborach wody żeby zmusić drzewa do rozbudowy silnego systemu korzeniowego tak aby po kilku latach radziły sobie same nawet przy długotrwałej suszy.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Jabłoń dyskusje ogólne

Post »

W zeszłym roku jabłonki pierwszy raz zakwitły i miały parę kilo owoców. W tym roku nędza absolutna! Te parę zawiązków opadło i nędza totalna!
leff
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 812
Od: 21 sty 2008, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębe Wlk.

Re: Jabłoń dyskusje ogólne

Post »

coron3r pisze: 7 lip 2023, o 16:31 ...ponad miesiąc temu walka z mszycami, pryskałem różnymi środkami i raczej się ich pozbyłem. ...
Praktycznie wszystkie zawiązki na przewodniku są do usunięcia - uszkodzone przez mszycę jabłoniowo babkową, już nie urosną ani nie dojrzeją.
Niżej dobrze nie widać ale pewnie też.
Pozdrawiam,

J
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7569
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Jabłoń dyskusje ogólne

Post »

Gold Milenium, trzyletnia, jabłuszek było siedem. Długo opierały się wichurom. Któraś z wcześniejszych burz zrzuciła 6 sztuk. Ostało się jedno, długo sie opierało ale ostatniej wichurze nie dało rady. Z Jamesa Grieve tylko jedno spadło, ale to drzewko jest malutkie i przywiązane w kilku miejscach do palika. Teraz czekam, chce tego Golda posmakować, deczko poobijane, ale twarde jeszcze.
U sąsiada, tuz obok Szara nie zrzuciła ani jednego jabłka, ale u innych pod jablonkami prawie wszystkie owoce leżą .
Obrazek
Pozdrawiam! Gienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”