Woda-zraszanie roślin

Rośliny doniczkowe
MoonVixen
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 12 lip 2022, o 09:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Woda-zraszanie roślin

Post »

@norbert76 Każdy mówi inaczej, moja mama zawsze zraszała kwiaty i rosły jej jak powalone, miała rękę do kwiatów można powiedzieć, a tak naprawdę zawsze widziałam jak je tylko podlewa, zrasza i czasem płucze pod prysznicem, jak nie zapomniała to dała odżywki, (mieszkanie w bloku), żadnych podstawek z wodą, żadnych nawilżaczy u nas w domu nie było :(

Ale nie ukrywam, wydaje mi się że awokado coś złapało, może powinnam użyć miedzianu mimo wszystko?
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18932
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Woda-zraszanie roślin

Post »

Zdarzają się wyjątki, co jednak tylko potwierdza że różne mity dotyczące roślin krążą wśród ludzi. Raz na jakiś czas można roślinę zrosić, żeby zmyć kurz chociaż tutaj lepiej użyć wilgotnej szmatki, bo wtedy lepiej go usuniesz. No i oczywiście nie twardą wodą, bo inaczej zostaje osad od soli wapnia.

Co do plam na liściach to nie infekcja grzybowa tylko reakcja rośliny właśnie na twardą wodę. Musisz wymienić podłoże na mieszankę ziemi i żwirku albo perlitu oraz podlewać wyłącznie miękką wodą.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”