Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3 (2018r.)

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8984
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

Dzięki za odpowiedż .
maciej39
100p
100p
Posty: 181
Od: 31 mar 2016, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

Napiszcie mi proszę jakie macie doświadczenie z niemiecką odmianą Marizol Purple. Kupiłem nasiona w znanym sklepie na p...., zająłem miejsca w szklarni, i - pomylone.
Na zdjęciu ze sklepu pomidor to malinowo-czerwony befsztyk, i taki miałem nadzieję mieć.

Wyrosło coś innego, pomidory są biało-żółte, są osadzone na gronie i rumienie jak typ Indigo, średnie, galaretkowate i kwaskowe.
Podobne jak tu na zdjęciu: 

https://www.vertiloom.com/en/marizol-purple-seeds.html

Żeby było śmieszniej, jak się wpisze w google Marizol Purple to wyskakuję i jedne i drugie zdjęcia - czyli też czerwone befsztyki.

Jak to jest z tą odmianą (na stronach niemieckich jest czerwony befsztyk)
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

Dziś na tapecie Evita - pomidorek koktajlowy, niski, samokończący o czerwonych, z odcieniem pomarańczowego owocach z charakterystycznym dziubkiem. Plenny, bezproblemowy, bardzo smaczny. Doskonały do podjadania lub do sałatek. Jędrny, ale nie twardy. Skórka przyjemna, cienka. Dwa zwarte gniazda nasienne, nie jest wodnisty ani mięsisty. Taki fajny na ząb, żadna z niego ciapa choć mikrusek :)
Nadaje się do uprawy w donicach. Trochę podatny na choroby, bez żadnych oprysków pod koniec sierpnia może wyglądać na ostatnim zdjęciu.
Nasiona pobierałam w 2020 roku z F1, w tym roku rośnie pokolenie F2. Powtarza cechy.
A oto i on:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8984
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

Kasia Bellingham go sprzedaje , ale nic nie pisze , że to f1 .
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

Maciej39, czy możemy Cię prosić, żebyś wysłał nam również zdjęcia tego, co wyszło zamiast tego, co miało być? Dla porównania.
Nie podobają mi się owoce pomidora Marizol Purple ze strony, której adres podrzuciłeś. Jeden ma dziwną brązową plamę, jakby gnił. W dodatku sprawiają wrażenie twardych pod względem miąższu. Poprzerastane piętką, która wchodzi głęboko w miąższ. Nie kupiłabym z tamtej strony, ale to tylko moje zdanie :) Na wielu innych stronach sprzedażowych ta odmiana wygląda na smakowitą, dojrzale miękką, bez zgniłych plam.
Może rzeczywiście nasiona pomylone.
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

Anulab, znalazłam właśnie na jej stronie. Na ostatnim zdjęciu całego krzaka jest zupełnie inna odmiana wstawiona, o okrąglutkich owocach :/
Pogoglowałam i Evita jest efką, ale nie będę wnikać, co tam Kasia o tym pomidorku wie, skąd go pozyskała i czy ma pozwolenie na handel nasionami.
Będę się trzymała tego, co z moim ogródku. Moja Evita jest Fiku, więc ma F :;230
Dobre, ma dziubek, jest sercokształtne, pokrój krzaka się zgadza, wysokość też i gramatura owocków. Czego chcieć więcej... chyba tego, żeby kolejne pokolenia powtarzały cechy.
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

FikuMiku pisze: Nie podobają mi się owoce pomidora Marizol Purple ze strony, której adres podrzuciłeś. Jeden ma dziwną brązową plamę, jakby gnił. W dodatku sprawiają wrażenie twardych pod względem miąższu. Poprzerastane piętką, która wchodzi głęboko w miąższ. Nie kupiłabym z tamtej strony, ale to tylko moje zdanie :)
Dziwne te zdjęcia. Nie znaleźli trzech zdrowych pomidorów do prezentacji?? Może konkurencja im te fotki wrzuciła ;:306
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8984
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

FikuMiku , twoja Evita zdecydowanie piękniejsza . ;:333
Dobrzy mieć zaufanego sprzedawcę . Nie będę się żalić co mi w tym roku z nasion
od moje pomidory wyrosło . Nie są to tylko drobne różnice .
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

Ojoj, anulab, ja też mam kilka paczuszek odmian od wspomnianego przez Ciebie sprzedawcy kupionych. Co innego wymiana forumowa, a co innego sprzedawanie nasion - w tym drugim przypadku fajnie byłoby uzyskać to co na zdjęciu oferowano :)
Mam stamtąd prezentowaną wyżej Red Zebrę i jest jak w opisie, wszystko się na szczęście zgadza. Ceny mają w sklepie internetowym wysokie, można kupić część odmian od nich w sklepie na A... trochę taniej, ale też tylko w niektóre miesiące roku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam też pomidorka Legend, ale on nie lubi donic - wcale u mnie nie jest plenny, ledwo żyje i podatny na choroby - muszę go za rok wsadzić do gruntu, bo swoim zwyczajem nie wykorzystałam wszystkich zakupionych nasionek.

-- 19 sie 2021, o 09:31 --

Maciej39, Telimenka, teraz dopiero doczytałam, że pomidory wyrosły podobne jak na zdjęciach krytykowanych przez nas. A nie że zostały tam kupione (swoją drogą, czy ten sprzedawca nie widzi, że towar do bani??)
Na Twoim miejscu bym już więcej nie korzystała ze znanego sklepu na P...
Teraz się zastanawiam, co to za sklep, czy on nie leży czasem w jakiejś Dolinie i nie jest całkiem drogi?
Nie mam ochoty przypadkiem tam nabyć podobnych potworów ;:14
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8984
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

Dobrze , że chociaż u Ciebie w porządku . Kupowałam od nich od kilku lat , ale
ostatnie zakupy nie udane . Więcej od nich nie kupię , tym bardziej że ceny
przesadzone mocno .
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8984
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

FikuMiku , wróciłam do opisu pomidora Evita na stronie Kasi Bellingham .
Opisany jest jako sercowy , tak samo jak Ty go opisujesz . Zdjęcie , mam wrażenie jakby
wklejone z jakiegoś katalogu , mało naturalne . ;:131
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

Betalux karłowy zostaje ze mną na dłużej. Krzaczki małe ok.50cm, owoców ogrom, bardzo wcześnie dojrzewały, miałam w gruncie. Owoce czerwone, spłaszczone, w różnej wielkości od 3-7cm. Wszystkie zdążyły dojrzeć na krzaczkach.

Obrazek

Ostatnie wczoraj zerwane.
Obrazek


Obrazek
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8984
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

:wit Dodam od siebie kilka własnych słów o doświadczeniach z Betaluksem .
W ubiegłym sezonie wróciłam do niego po latach . Nawet nie pamiętałam dlaczego
przestałam go uprawiać . Dobrze mówią , że po pewnych czasie pamięta się tylko
to dobre co gorsze się zapomina .To nie jest tak , że mnie rozczarował , ale smak
nie mój . Wykazywał niedobory magnezu i to być może pogorszyło smak .
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”