Kamelia - choroby liści

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18747
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Kamelia - choroby liści

Post »

Przede wszystkim to bym zaczął od wymiany podłoża, bo to jest beznadziejne (mało przepuszczalne) a i doniczka wydaje się być za duża.
Po drugie, Kamelia wymaga jak Azalia wymaga kwaśnego podłoża. Poszukaj ziemi do iglaków albo rododendronów i wymieszaj ze żwirkiem, na dno daj drenaż.
Podczas przesadzania sprawdź stan korzeni. Jeśli są ok., to tylko posadź i odetnij te dwa liście z plamami. Oprysk na razie zbędny.
Na słońce nie jest narażona?
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kamelia - choroby liści

Post »

Podłoże to mieszanina ziemi ogrodowej i torfu kwaśnego, ale jutro wymienię na świeże.
Do tej pory stała w pełnym słońcu i podczas upałów wszystko było ok, dopiero przez ostatnie 3-4 dni zaczęło się to dziać...
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18747
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Kamelia - choroby liści

Post »

Kamelia nie może stać w pełnym słońcu (w naturze dostają rozproszone), obawiam się że te plamy to mogą być oparzenia słoneczne. Po przesadzeniu postaw lekkim cieniu.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kamelia - choroby liści

Post »

Przesadziłem do nowego kwaśnego podłoża z drenażem i postawiłem w cieniu, liście z plamami usunięte. Dziękuję za pomoc :)
joanna15
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 kwie 2022, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

choroba kamelii

Post »

Witam,
mam kamelię ogrodową, która pięknie przezimowała już drugą zimę, ale teraz zobaczyłam zmiany na liściach. Proszę o pomoc w diagnostyce.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”