Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko wczoraj po tym mroziku też miałam piękną pogodę i prawie cały dzień przesiedziałam na powietrzu :tan
Przepiękne masz tulipany ;:215 , aż szkoda, że zaraz przekwitną, moje już zaczynają zrzucać płatki :(
Stopowiec mi zmarzł, a kapelusz do nakrycia głowy stał obok ;:145
Pozdrawiam cieplutko i życzę ;:3 ;:196 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko, przepraszam, że dopiero teraz, ale bardzo rzadko bywam na forum... niemniej jednak Twój ogród jak zawsze zachwyca kolorkami, szczególnie teraz... na wiosnę ;:167 ;:138
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16638
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

:wit Witajcie!
Wróciłam z działki schechłana tak, że padłam i zamiast wziąć prysznic, klapnęłam na tyłek. Żeby nie było - pozbierałam się do kupy i odświeżona przyszłam spotkać się z Wami.
Wsadziłam większość roślin wywiezionych z domu wczoraj i dzisiaj, jutro wywiozę pozostałe i ... wóz albo przewóz, bo już im się nie podobało na balkonie, zaczęły marnieć z zupełnie nieznanej mi przyczyny. Może odbudują się w gruncie. A jeśli nie, to pójdę na bazarek.
Wyplewiłam wszystkie ścieżki między rabatami i przy tej robocie tak się uchechłałam. M się nade mną zlitował i wszystkie chwaściory pozbierał i wyniósł na kompost. Planowałam jeszcze wziąć się za porządkowanie na rabatach, ale już nie dałam rady. Stwierdziłam, że starzeję się w zastraszającym tempie i muszę zacząć zachowywać się zgodnie z peselem, bo padnę i się nie podniosę.


Jagusiu - nie wykopuję wszystkich tulipanów, tylko te rzadkie odmiany. Rosnące w kępach zostawiam na miejscu, bo wychodzę z założenia, że skoro w kępie ich przybywa, to znaczy, że im tam jest dobrze i zostają. ;:108 Natomiast wykopuję te, o których już wiem, że nie tylko ich nie przybędzie, ale wręcz ubędzie.
Nie jest łatwo zrobić zdjęcie ptakom, one w ciągłym ruchu i często bywa tak, że gdy zasadzę się z aparatem i cieszę się, że już łapię gagatka w obiektyw, nagle znika z pola widzenia i kicha. ;:306
No właśnie! Nie posłuchałam Twojej dobrej rady, za którą serdeczne dzięki ;:167 i dorwałam się do roboty jak ta głupia, to teraz mam bolące plecy i nogi. :oops:

Obrazek

Tulipany w takiej temperaturze ( dzisiaj 27* w cieniu) migiem przekwitną. Te na fotkach dopiero wczoraj i dzisiaj otworzyły buźki i od razu na całą szerokość.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Halszko - nie martw się oszczędnym dawkowaniem wdzięków przez tulipany. Moje przekwitną, Twoje będą cieszyły dłużej ;:303 , bo od czwartku ma się nieco ochłodzić.
Zdaje się, że i ogrodnicy i niedobra Zośka nie zapomną o nas, ale jest iskierka nadziei, że zameldują się jedynie ochłodzeniem, bez przymrozków. Niechby już rzeczywiście darowali sobie złośliwości. :lol:
Bardzo dziękuję za dobre życzenia, które w pełni odwzajemniam. ;:196

Obrazek

Tulipany rosnące w półcieniu trochę dłużej potrzymają kwiaty.

Obrazekimage hosting

Obrazek

Obrazek


Basiu - nie przepraszaj, obie wiemy, że są rzeczy ważne i ważniejsze. ;:167 Zawsze stoimy przed wyborem. Na tym m.in. polega nasze życie. ;:108
Pięknie dziękuję w imieniu ogrodu, ;:196 powtórzę mu Twoje pochwały, to może jeszcze jakiś czas potrzyma swoją wielobarwną szatę. :D

Obrazek

Ciągle kwitną narcyzy. Na szczęście ani deszcz, ani wiatr nie połamał ich wiotkich łodyżek.

Obrazek

Obrazekupload image

Obrazek

ObrazekTu w towarzystwie tulipanów.

Halinko - niestety, tulipany doznały szoku termicznego i raczej nie będą nas długo cieszyły, szkoda. ;:174
Myślisz, że stopowiec zmarzł? A mnie się wydaje, że on jeszcze czeka, bo u Ciebie jeszcze wczoraj w nocy przymroziło. ;:131 Nie spisuj go na straty, pewnie jeszcze Cię zaskoczy. 8-)
Pozdrawiam wzajemnie i również dużo ciepłych promieni słonecznych życząc, buziaki ślę. ;:196

Obrazek

Słoneczko otworzyło kwiatuszki floksikom i pełnikowi europejskiemu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dobrego, cieplutkiego wieczoru! ;:4 ;:3 ;:3 Spokojnej nocy.


Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko dawkuj pracę ;:108 Wiem łatwo się mówi, ale ja też jak coś postanowię to robię do upadłego :;230
Najgorzej właśnie jak się usiądzie po robocie, czasami nie mogę wstać i idę schylona jak 100 letnia babka ;:306
Tulipanki szybko zakwitły, chociaż na zdjęciach sobie popatrzymy ;:167
jagusia111

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko powinnam chyba powiedzieć "a nie mówiłam" ha ha. Mięśnie za kilka dni przywykną do większej dawki ruchu. Gorzej z tymi nagłymi upałami. Ciężko przywyknąć do tak gwałtownej zmiany temperatury.
Nareszcie masz na swojej działce pełnię barw i kolorów. Pod tym względem wiosna jest chyba jednak najpiękniejszą porą roku. Latem czy jesienią, kolorów też jest dużo, ale nie są tak wyraziste i nasycone.
Nie chcę Cię smucić, ale dziś czytałam, ze ogrodników ma nie być, jednak coś przebąkują o przymrozkach po 18 maja. Wiadomo, ze to wróżenie z fusów, ale wszystko się może zdarzyć.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2620
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko, ja też słyszałam, że ogrodnicy i Zosia już nie zaszkodzą naszym ogrodom, a przewidywane ochłodzenie będzie lekkie i niegroźne.
Pięknie i bogato zrobiło się na rabatkach ;:138 Do tulipanów, narcyzów, pierwiosnków dołączyły barwne kępy floksików ;:215
Lucynko, przez te opóźnienia w wiosennych pracach teraz wszyscy rzucamy się na nie jak wygłodniałe wilki i potem wieczorem chyba każda z nas jest padnięta. Ja to już doszlam do wniosku, że i tak nie odrobię wszystkich zaległości, więc nie stresuję się że chwaściory sie panoszą tu i tam, robię to co najpilniejsze.
Słoneczka i miłego dnia Lucynko ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2904
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko, przy Twoim niewielkim areale, masz mnóstwo ślicznych tulipanów ;:138 ;:138 ;:138 Czerwone wzorki na żółtych ;:oj , a ten różowy, igiełkowy, ach... ;:167 Jeszcze rozkwitają narcyzki, pięknie kwitną floksy, pełnik i kukliki, a nawet rododendron pokazał kwiatki ;:63 ;:63 ;:63

Wspaniałego, słonecznego dnia, Lucynko, bez bólu plecków! ;:196
:wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16638
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

:wit Witajcie!
M z kotą pojechał na działkę, a ja czekam na kuriera, który ma przywieźć pakiet zapasów kociej karmy.
Gdy tylko odbiorę przesyłkę, powędruję sobie na własnych nogach w wiadome miejsce. Szczęśliwie po wczorajszych dolegliwościach nawet śladu nie ma, więc tym razem pójdę przez ryneczek; a nuż znajdę tam coś ciekawego do ogródka...


Kasiu100780 - dzisiaj postanowiłam zwolnić, a jeśli będzie zbyt gorąco, nawet poleniuchować z książką przed nosem. Nie będę już nadmiernie forsowała organizmu. ;:185 Działka nie zginie, a nieliczne zielsko nie zaszkodzi roślinom.
Tulipany szybko zakwitły i - niestety - pewnie też szybko przekwitną. Słońce i upalne dni fantastycznie im w tym pomogą. :oops:

Jagusiu - na szczęście moje mięśnie przez noc pozbyły się zakwasów, mimo wszystko jednak muszę pofolgować dla własnego dobra. ;:108
Wiosnę na mojej działce w tym roku wyjątkowo lubię, ale letnie kwitnienia szczególnie kocham i zdaje się, że bardzo szybko lato buchnie kolorami, ponieważ wiosna mocno się spóźniła, w związku z czym krócej będzie królowała.
Kochana, ja Cię bardzo , ale to bardzo proszę: Ty mnie nie strasz mrozem, nie psuj mi humoru, plissss....... ;:180

Halszko - i tego się trzymajmy. Niech już żadne zimowe klimaty nie nawiedzają naszych ogródeczków. ;:333
Coraz to jakieś roślinki rozwijają kwiatuszki i niech już tak będzie, a my będziemy szczęśliwe wśród kwiecia, a później jeszcze przy stołach ze smakołykami z własnych upraw. ;:215
Wpadłam na taki sam pomysł. ;:24 Nie forsować organizmu, odpoczywać na łonie, włączyć rozsądek i działać zgodnie z własnymi możliwościami. O! :tan
Dziękuję za słoneczko ;:167 , które pięknie grzeje i zaprasza na powietrze.
Tobie również życzę pięknej słonecznej aury. ;:196

Martusiu - tulipanów nasadziłam trzy razy więcej niż to, co widać. ;:219 Część cebulek zasmakowała myszowatym, bo nic z nich nie zostało, a część zgniła i te zniszczone cebulki wyjmuję z ziemi, przenosząc na kompost. ;:oj
Piękne dzięki za dobre słowa pod adresem moich kwiatków, ;:167 którym muszę o tym powiedzieć, to może choć tulipany dłużej zatrzymają kwiat. ;:218
Z plecami dogadałam się w nocy, mimo wszystko jednak dzisiaj zrobię sobie dzień na luzie, bez nadmiernego wysiłku, dziękuję. ;:180
Tobie rownież życzę wspaniałej słonecznej pogody. ;:3 ;:3 ;:196



Ciekawa jestem, czy maki już rozwinęły pąki.

Obrazek

A także, czy serduszka podrosły, bo wczoraj były jeszcze malutkie.

Obrazek Czerwone.

Obrazek Różowe.

Obrazek Białe.

Dobrego dnia. ;:4
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko spacerek na działeczkę do tego przez ryneczek, gdzie jakąś ciekawa roślinkę można kupić to sama przyjemność. Piękne kwitnące rabatki, mamy prawdziwy maj, choć dla mnie dzisiejszy dzień za gorący.
Po szczepionkowych dolegliwości nie zazdroszczę, my na przyszły tydzień druga dawka już się boję.
Gołąbki i misia to żywe piękne ozdoby Waszej działki.
Miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
jagusia111

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko dobrze, że wróciłaś do pełnej formy. Roślinki rozwijają się w mgnieniu oka. Pokaż swoje pomidorki. Znalazłaś na ryneczku cos ciekawego?
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16638
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

:wit Witajcie!
Wróciłam z działki wymęczona głównie upałem, nie napracowałam się bowiem zbyt mocno, bo się nie dało w pełnym słońcu i temperaturze dochodzącej do 40*C.
Jedynie wycięłam listki krokusowe, przygotowałam grunt pod fasolę szparagową tyczną, podlałam działkę, poplotkowałam z sąsiadem, później z jedną i drugą sąsiadką, wypiłam dwie kawy i dziwnym trafem dzień minął migusiem.
Słońce położyło pierwiosnki, zemdlały pod jego gorącymi promieniami, przekwitają po kolei narcyzy, a niewiele nowych kwitnień przybyło. Tulipany jeszcze twardo stoją, ale jeśli dalej będzie upalnie, to i one skończą pokaz.
Jutro wg kalendarza biodynamicznego zaczynają się dni przyjazne sadzeniu wszystkich roślin, więc będziemy sadzili pomidory i ogórki. Dołki już zostały wykopane, wypełnione gałązkami pokrzyw i nawozem gołębim, czekają na swoich lokatorów.


Dorotko - na ryneczku zatrzęsienie kwiatowych i warzywnych sadzonek. :tan Szkoda mi było czasu na przegląd całości. Kupiłam tylko to, co planowałam na pierwszym stoisku i popędziłam na działkę. ;:65 ;:65
Nie martw się drugą dawką szczepienia, bo wcale nie musi być źle. ;:185 Mój małżonek, schorowany przecież, w dodatku alergik, po drugiej dawce czuł się idealnie, a po pierwszej tylko ręka go trochę bolała. ;:108 Będzie dobrze. ;:215
Trzymajcie się. ;:167 ;:167 ;:196

Zobacz, jak ładnie zakwitła poziomka od Ciebie.

Obrazek

Kwitną też te pospolite.

Obrazek


Jagusiu - upały nie sprzyjają już kwitnącym, ale pobudziły do werwy stojące w blokach startowych. ;:333 Od jutra lekkie ochłodzenie, to może tulipany nie będą się spieszyły... ;:218
Jutro zrobię fotki pomidorom, a na ryneczku zakupiłam cztery powojniki, akebię, dwie antykomarzyce, cztery starce mrozy i dwa wilce, w tym jeden o ciemnych, drugi o złocistych listkach. Zaszalałam i co mi kto zrobi :tan :tan ;:306 ;:306

Wstawiam zdjęcia, póki jeszcze aktualne.

Kwitną jeszcze narcyzy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wiśnia. Stara odmiana, nazywana przez moją mamę sokówką.

Obrazek

Obrazek

Korona cesarska wczoraj. Dzisiaj już nie nadawała się do zdjęcia.

Obrazek

Obrazek

Ostatnie hiacynty.

Obrazekhosting zdjec

Obrazek

Szafirki odmianowe. Dla mnie NN.

Obrazek

Obrazek

Pierwiosnki.

ObrazekNN


ObrazekOmszony.


ObrazekSiebolda.

Obrazek

Japoński - najpóźniejszy. Dopiero zaczyna.

Obrazek

Driakiew japońska 'Pink Diamond's' - pierwszy kwiatek.

Obrazek

ObrazekMiodunka plamista.

ObrazekMigdałek.

ObrazekZawilec grecki.

ObrazekUłudka wiosenna.

ObrazekAlejka międzydziałkowa.

Szkudniki Producenci nawozu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobrej, spokojnej nocy, ciepłego acz niezbyt gorącego czwartku. ;:4 ;:4
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
jagusia111

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko moje pierwiosnki też dziś omdlały. Nie dość, ze był ukrop to jeszcze silny wiatr. Od jutra ochłodzenie i deszcz co nie za bardzo mi się podoba bo kwitną jabłonie i inne owocowe. Moje tulipany też jeszcze żyją. Kilka wyższych przywiązałam do patyczków żeby ich wiatr nie połamał. Podejrzewam, ze jak zacznie padać to się migusiem rozlecą. Też dzisiaj obcinałam cebulowe, tyle że żonkile. Narcyzy też jeszcze kwitną. Zrobiłaś zakupy na bogato, ale jak jest okazja to trzeba korzystać.

Gołąbki piękne i jak grzecznie zapozowały. Na szczególną pochwałę zasługuje ten biały, który ustawił się do zdjęcia profilem. Wygląda jak gipsowy posążek. Ten czarno biały ma śliczną kryzę na szyi. Przekaż proszę mężowi, pochwały dla jego hodowli.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2620
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko, przyznam, że ja dziś też uciekałam z ogródka przed upałem. Co wyszłam na chwilę, zrobiłam parę fotek, podlałam najbardziej wysuszone doniczki i myk do domu. Dopiero przed wieczorem dało się coś zrobić.
Pierwiosnki jeszcze świetnie się trzymają i narcyzy w dobrej formie, nawet hiacynty jeszcze trzymają fason ;:215
Czy wycinałaś wszystkie listki krokusom, nie czekasz aż zaschną? Nie szkodzi to kondycji cebulek?
Gołąbki macie przecudne ;:63 kochane ;:167

Dobrej, spokojnej nocy i jutro miłego, udanego dnia ;:168 ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”