W ogrodzie Doroty cz. 11

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Wando jest jeden plus z tego dziadostwa jak się stopi rabatki dostaną zastrzyk wodny. Mam nadzieję, że to był ostatni taki numer zimowy, choć jak patrzę dziś na zamglone niebo przychodzą wątpliwości. Bałam się o kwitnące krokusy, ale na szczęście nic im nie zaszkodziło stoją na baczność. Po południu nawet te które dostały więcej słońca otworzyły kwiaty. Mnie to gra orkiestra symfoniczna, chciałabym mieć wiosnę, niech te mrozy odpuszczą.

Lucynko patrzę ;:oj widzę zmiany, wiem że wiosna nadejdzie jest już tuż tuż. Jakieś znaki są, do kotków sąsiadów przychodzą kawalerowie w porywach razem z moimi mam na ogrodzie 8 kotów ;:oj Mojemu psu wczoraj wyjęłam pierwszego kleszcza, złapanego oczywiście na ogrodzie, trzeba będzie dziewczyny zabezpieczyć.
Śniegu w ciągu dnia było coraz mniej, słoneczko wczoraj mocno świeciło i on powoli topniał. Będzie jeszcze wokół zielono, oby to nie był upalny, suchy sezon, bo to zguba dla moich piasków.
Pozdrawiam ;:168

Aniu ładny koniec lutego tak nas rozochocił, dlatego teraz bardzo tęsknimy za cieplejszymi klimatami. Też zobaczyłam jak fajnie krokusy na zdjęciach wyglądają jest jakiś plus ze śniegu, piękne tło stworzył ;:306
Zrobi się ciepło to na pewno ostro ruszymy z pracami, a wtedy będziemy cicho narzekać, to mnie boli, tu mnie strzyka..... ;:306 co tam musi się coś dziać.
Miłego dnia ;:196

Wiecie jak nigdy nie mam planu prac na dzisiejszy dzień, chyba spędzę go w domowym zaciszu z książką.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko , ja jeszcze 3-4 lata wstecz, bazowałam w większości na organicznych nawozach ( swojski kompost + obornik od gospodarza) Niestety w okolicznych wsiach , ze świecą teraz szukać gospodarzy , dlatego sięgam po mineralne ;:306 tyle ich jest w sprzedaży,że nie wiadomo co wybrać ? Posiłkuję się wiedzą miejscowego ogrodnika ;:108 Wczoraj u mnie było słonecznie od rana , dzisiaj ponuro ... nie mam na razie ochoty wychodzić do ogrodu ;:168
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2920
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko, piękności wiosenne kwitną w śniegu ;:138 i pięknie wyglądają na jego tle ;:215 . Jednak już mam powyżej uszu tych białych krajobrazów ;:223 Zbuntowałam się i czekam na zieloną wiosnę!
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Te czubiaste krokusiki ładnie wyglądają.
U Ciebie już wiosna.Fajnie mieć ogród przy domu.
Miłego dnia. ;:138
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Bogusiu dwa lata temu pod warzywnik kupiliśmy furę kurzeńca. W zeszłym roku dostałam od kolegi też nawóz kurzy, przywoziliśmy z M w workach. W mojej wiosce jeszcze tylko gdzieniegdzie kury zostały, pola stoją ugorem. Jakoś obecnie musimy sobie radzić, kupujemy nawozy mineralne. Ja mam 4 kompostowniki 1100l, ale tego złota ciągle jest za mało, choć kompostowniki zapełniam cały czas.
Dziś było zachmurzone, słoneczko może wyszło na moment tak 5 minut zaświeciło. Wiatr wiał więc posiedziałam w domku.

Marto też mam dość tej zimnicy, wiatr mnie denerwuje, przez niego nie wychodzę do ogrodu. Dobrze, że kwiatki dają radę, one chyba czują nadchodzące cieplejsze dni. Również czekam na tę prawdziwą, ciepłą wiosnę.

Danusiu nawet nie wiem skąd ta kępka krokusów u mnie się znalazła, domyślam się, że przyniosłam ją z ogrodu koleżanki razem z sadzonką bodziszka.
Ogród przy domu to sama przyjemność w każdej chwili można oglądać kwitnące rabatki.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2471
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Witaj Dorotko oj masz racje obornika nigdy za duzo ja też robie kompost i ciągle mało musze dokupować. W zeszłym roku miałam ziemie z pieczarek w tym roku obornik bydlęcy zobatrzymy co lepsze. Pozdrawiam życzę zdrówka
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2920
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko, wiosna wszędzie ;:138 , a Ty gdzieś się zaszyłaś i nie pokazujesz swojej to niepokojące! Deszczyk pada, to dla Twojego ogrodu radość, chociaż i ja się cieszę z wiosennego deszczu, bo ogród w oczach pozieleniał. :tan
Miłej niedzieli Dorotko ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Witam serdecznie, na szybko wpadłam na forum, bo za chwilkę nie będę miała dostępu do netu.
Alu, Marto odpiszę później, albo w najgorszym wypadku jutro. Trochę u mnie ostatnio się działo nie tylko ogrodowo. Pogoda sprzyjała więc wczoraj w trójkę ostro działaliśmy w ogrodzie. Najważniejsze foliak stoi, mogę wynieść rozsady. Warzywnik przejechany glebogryzarką i tu zmartwienie ziemia bardzo sucha ;:202 a tyle śniegu było. Rabatki od słoneczka stały się kolorowe, krokusy otworzyły kielichy. Muszę wkleić zdjęcia, bo nie wytrzymam ;:306 taka ze mnie chwalipięta ;:131

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

takiego bzykacza na bratkach miałam

Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Chwal się, chwal, Dorotko, bo masz czym. ;:215
Przepiękne kępy krokusów w różnych kolorach radośnie uśmiechają się do Ciebie swoimi rozchylonymi pod wpływem ciepłego słoneczka kwiatuszkami. ;:138 Iryski pysznią się swymi niebieskimi sukieneczkami zdobnymi w żółciutkie i bielutkie wzorki. ;:303 Domyślam się, że i pszczółki się pośród nich kręcą w poszukiwaniu słodkiego nektaru. ;:333 U mnie aż się roiło od tych pracowitych bzykaczek. :D
Oby już taka wiosenka z nami została i przynosiła coraz to nowe kwitnienia. ;:3 :tan
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Jak to fajnie Dorotko że się pochwaliłaś, bo masz i czym ;:108 piękne Krokusowe kwitnienia ;:167 i iryski ;:167 w końcu może wiosna zawita bo ja też już mam dość śniegu i brzydkiej pogody. Trzeba na maksa wykorzystywać cieplutkie dni bo pracy ogrom w ogrodzie, ja też wczoraj poszalałam, przycinałam Róże i czyściłam rabaty. a jest tego sprzątania zawsze dużo po zimie, tym bardziej ze w tym roku tak się ona ciągnie, mam nadzieję że po dzisiejszym ochłodzeniu już tylko cieplej będzie z dnia na dzień. Pozdrawiam ciepło i radosnych świąt życzę ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Trochę zaległości w Waszych wątkach nadrobiłam. Jeszcze sporo mi zostało.
Prace ogrodowe mocno posunęły się do przodu, wczoraj wszyscy troje ostro pracowaliśmy. Pogoda była piękna więc praktycznie cały dzień spędziliśmy na ogrodzie.
Teraz czeka mnie ostra praca przy plewieniu rabatek, chwastów sporo porosło, róże czekają na dalsze cięcie i rozsypanie kopczyków. Mogłabym tak pisać do znudzenia, na jednym końcu uporządkuję, to trzeba do innego kąta przejść, tak w kółko ;:7
W jeden wieczór udało mi się spalić gałązki róż.

Alu moje piaski to przyjęłyby sporo dobroci, jak sobie przypomnę początki to mogę powiedzieć, że przez kilka lat struktura gleby jest dużo lepsza. Na starej działce kupowałam podłoże spod pieczarek, bardzo fajnie ono użyźniało glebę. Jednego roku kupiliśmy furę obornika bydlęcego, ale powiem szczerze, nie byłam zadowolona. Z obornikiem pan przywiózł śmieci, szmaty, worki foliowe, sznurki, jeszcze do dziś coś z ziemi wyciągam. Z obornikiem bydlęcym sporo chwastów przybyło, gdzieś później doczytałam, że krowy nie trawią wszystkiego i przez dwa lata miałam ogrom plewienia. Obyś Ty była zadowolona.

Marto miałam trochę wizyt u lekarzy, więc czasu mniej, a więcej niepokoju. Maraton takich wizyt, badań czeka mnie w kwietniu, nawet nie chcę myśleć ;:185
Jak pogoda pozwalała to spędzałam czas na ogrodzie, udało mi się też okna umyć, na nudę nie narzekałam. Forum musiało iść na bok, niby byłam ale śladu nie zostawiałam.
Na porządny deszcz czekam, ma padać jutro i we wtorek, oby się sprawdziło, bo mamy bardzo sucho. Wczoraj moi chłopcy podłączyli rurę do baniaka czekam na deszczówkę.
Niedziela była przyjemna, tylko po co tak wiało ;:306

Lucynko na razie tak skromnie, jak tylko deszczyk popada to szybko wokół zrobi się zielono, kwitnąco. Krokusy oblatywane są przez pszczółki, wczoraj sporo ich było. A na skalniaku do słoneczka wygrzewała się jaszczurka, żałuję że aparatu nie miałam przy sobie. Czekam na moje pszczółki murarki, ale one jeszcze śpią w kokonach chyba im za zimno.
Takiej pogody jak wczorajsza chcę już na dłużej, no i każdej nocy deszczyk zapraszam.

Krysiu tak się staramy jesienią zostawić na zimę ogród uporządkowany, a każdej wiosny roboty czeka nas moc. Pogoda sprawiłaby nam przyjemność gdyby w końcu zdecydowała się na dobre, czy jest wiosna czy nie. Wiatry dzisiejsze mocno obniżały temperaturę, słońce świecące nic nie pomagało.
Dziękuję za życzenia wzajemnie ;:196

W tym roku na takie bratki się zdecydowałam

Obrazek

Obrazek

a tu już w miejscu docelowym

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Czesć Dorotko. Dawno mnie nie było, nadrabiam
Jakie piękne krokusiki. I bratki też cudne. Też myślę je kupić w tym roku :)
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11625
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko irysy i krokusy pięknie kwitną, dobrze, że śnieg leżał krótko, choć kwiaty uroczo w takiej scenerii wyglądają. ;:215
Pastelowe bratki cudne. ;:oj Pojechałam na giełdę hurtową w jakiś zimny dzień, więc wyboru nie było, wybrałam kolory najbliższe moim ulubionym.
Napracowaliście się przy foliaku, ;:180 ale rośliny będą mieć komfort. Moje pomidory dopiero wschodzą, do gruntu zdążą chyba urosnąć.
Nie czekałam na kwitnienie forsycji, tylko przycięłam róże. Mają już spore zawiązki liści, szkoda mi potem takie zielone niszczyć. ;:131
Mnie boli i strzyka zimą, jak się napracuję w ogrodzie doskonale się czuję. ;:306
U mnie jeszcze ogród w rozsypce, bo dzieciaki miałam w weekend, kiedy było ciepło.
Zdrowia i spokojnego tygodnia. ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”